Solana zuhanásban: $10 milliárdos likviditásinjekció sem állította meg az esést

A Solana SOL árfolyama közel 30%-ot esett 2025 eleje óta, miközben a tőke inkább mémcoinokba áramlott.

Solana zuhanásban: $10 milliárdos likviditásinjekció sem állította meg az esést

A Solana árfolyama 2025 eleje óta közel 30%-ot esett, annak ellenére, hogy a piacot 10 milliárd dolláros likviditásinjekció érte, és az Egyesült Államok digitális eszköztartalékába is bekerült olyan kriptovaluták mellett, mint a Cardano (ADA) és az XRP. A tőke nagy része azonban nem a SOL piacát erősítette, hanem inkább a mémcoinok világába áramlott, tovább növelve az esési nyomást.

A Solana árfolyamának mélyrepülése január 18-án kezdődött, amikor 261 dollárról indult, majd március 9-re 133 dollárig süllyedt, ami 49%-os zuhanást jelent. Mindez annak ellenére történt, hogy az év eleje óta több mint 9,5 milliárd dollárnyi új USDC stabilcoint hoztak létre, amelyet a piaci szereplők potenciálisan Solanába is áramoltathattak volna. Ehelyett az új likviditás nagy része spekulatív mémcoinokba került.

A Solana árfolyam esése az elmúlt 30 napban

Solana árfolyam előrejelzés és elemzés friss SOL kriptovaluta hírek

Biztonságba menekülő tőke: a Bitcoin dominanciája nő

A Solana visszaesése nem egyedi eset, hanem része egy szélesebb piaci korrekciónak, amelyben az egész kriptopiac összesített piaci kapitalizációja közel 17%-kal zsugorodott 2025 eleje óta. Az adatok szerint a befektetők a kockázatosabb eszközökből a biztonságosabb menedéknek számító Bitcoinba menekültek, amelynek piaci dominanciája 1%-kal nőtt, elérve az 59,6%-ot.

A Binance Research legfrissebb jelentése szerint Solana csak februárban 485 millió dolláros tőkekiáramlást szenvedett el, amelynek nagy része Ethereumra, Arbitrumra és a BNB Chainre vándorolt. A jelentés rámutatott arra is, hogy jelentős tőke áramlott a BNB Chain mémcoin-piacára, részben a Binance társalapítójának, Changpeng Zhaónak a kutyájáról, Brocolliról szóló tweetjei miatt.

Mémcoin-botrányok és rug pullok rontják a hangulatot

A Solana ára nemcsak a tőkekiáramlás miatt szenvedett, hanem a blokkláncán elterjedő mémcoin-csalások is csökkentették a befektetői bizalmat. A legnagyobb botrány a Libra token rug pullja volt, amelyet az argentin elnök, Javier Milei támogatott, ám kiderült, hogy egy belsős csapat több mint 107 millió dollárt csapolt le a likviditásból. A token értéke 94%-ot esett órák alatt, és a becslések szerint 4 milliárd dollárnyi befektetői tőke semmisült meg.

A Solana-alapú mémcoinok körüli botrányok miatt az eladási nyomás tovább nőtt, ami még nehezebbé tette a SOL árfolyamának stabilizálását.

Trump token és a tőkekivonás hatása

Dan Hughes, a Radix decentralizált pénzügyi platform alapítója szerint a Solana árfolyamára jelentős hatást gyakorolt a hivatalos Trump token (TRUMP) bevezetése is. Az új mémcoin iránti kereslet miatt a befektetők más eszközökből, például a Solanából adtak el, hogy Trump tokent vásároljanak, ami tovább növelte a SOL árfolyamának esését.

Solana kriptovaluta ár előrejelzés és elemzés

Bár Solana bekerült az USA digitális eszköztartalékába, ez nem hozott számára árfolyam-stabilitást. Az új likviditás nem a SOL megerősítésére érkezett, hanem inkább a spekulatív kereskedést és az alternatív projektek növekedését támogatta.

A kérdés most az, hogy Solana képes lesz-e visszanyerni a befektetők bizalmát, vagy továbbra is a mémcoinok és a tőkekiáramlás áldozata marad.

Magyarország a végsőkig kitart az orosz gáz mellett, szemben a V4 országokkal

Az orosz gázról való leválás radikális fordulatot hozott Európában, de a V4-országok eltérő utakat választottak: Lengyelország norvég gázzal és hőszivattyúkkal vált, Szlovákia az LNG és az azeri gáz mellett tette le a voksot, Csehország a szénről áll le. Eközben Magyarország továbbra is kitart az orosz behozatal mellett, miközben vészesen közeledik a 2027-es uniós importstop. Az ELTE Környezet- és Tájföldrajzi Tanszékének energiaföldrajzi munkacsoportja dr. Munkácsy Béla vezetésével elemezte a helyzetet melyet a masfelfok.hu publikált.
2025. 07. 22. 04:00
Megosztás:

Nincs több haladék, augusztustól élesednek az amerikai vámok

Howard Lutnick kereskedelmi miniszter vasárnap kijelentette, hogy augusztus 1. a határidő, amikor is minden országnak meg kell kezdenie a vámok fizetését az Egyesült Államok számára. Lutnick ugyanakkor hozzátette, hogy az USA augusztus 1. után is nyitott a tárgyalásokra.
2025. 07. 22. 03:00
Megosztás:

Gyengélkedik a luxuspiac: 5,5 százalékkal csökkent a Burberry negyedéves bevétele

A brit Burberry Group, a világ egyik vezető luxus ruházati és kiegészítő termékeket forgalmazó cégének bevétele 5,5 százalékkal csökkent a június végével záródott pénzügyi első negyedévében.
2025. 07. 22. 02:00
Megosztás:

A Stellantis 2,3 milliárd euró veszteséggel zárt az első fél évet

A Fiat Chrysler és a PSA Group egyesüléséből létrejött Stellantis NV autógyártó a nem végleges adatok szerint 2,3 milliárd euró veszteséggel zárta az első fél évet, szemben az egy évvel korábbi 5,6 milliárd eurós nettó nyereséggel.
2025. 07. 22. 01:00
Megosztás:

Szerdán hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat; a fiatalok 20 órától kapnak sms-t az eredményről - mondta a felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár hétfőn az M1 aktuális csatorna műsorában.
2025. 07. 22. 00:05
Megosztás:

Több szakaszon is megújul a budai villamospálya

Július 26-tól felújítási munkák kezdődnek a főváros XII. kerületében az 56-os, a 61-es és 59-es villamosok vonalán - tudatta a BKV Zrt. közleményben az MTI-vel hétfőn.
2025. 07. 21. 23:00
Megosztás:

Új tagokkal bővül az S&P 500 tőzsdeindex

Pénteken tőzsdezárás után jelentették be, hogy a Block július 23-tól bekerül az S&P 500 indexbe, átvéve a Hess olajvállalat helyét, melyet a Chevron felvásárolt.
2025. 07. 21. 22:00
Megosztás:

Orbán Viktor is segített: jól alakultak a Ryanair számai

A Ryanair ma reggel publikálta a 2026-os pénzügyi év első negyedéves eredményét.
2025. 07. 21. 21:00
Megosztás:

Nyomás alatt maradhat az olaj árfolyama

A WTI nyersolaj határidős ára hétfőn hordónként 67,3 dollár volt ma reggel, a Brent pedig 69 dollár körül mozgott.
2025. 07. 21. 20:00
Megosztás:

Nézz rá az EURÓ árfolyamra! Mi a furcsa?

Pénteken minimális mozgások jellemezték a hazai devizapiacot, 399 körül oldalazott a forint az euró ellenében.
2025. 07. 21. 19:00
Megosztás:

Több ezer járművezetőt ellenőriztek a rendőrök Budán

Közlekedésbiztonsági akció keretében 2347 járművezetőt ellenőriztek a rendőrök a hétvégén Budán, 23 esetben merült fel ittas járművezetés gyanúja - írta a rendőrség hétfőn a honlapján.
2025. 07. 21. 18:00
Megosztás:

Farkaséhség

Több alkalommal írtunk róla, hogy mintha valamiféle rózsaszín köd, túlzott optimizmus uralkodna a részvénypiacokon, főleg az amerikai piac esetében.
2025. 07. 21. 17:00
Megosztás:

Már több mint félszáz cég fejlesztési terveiről született döntés a Demján Sándor Tőkeprogramban

A Kormány mindent megtesz a hazai kkv-k termelékenységének növelése, méretugrásuk elősegítése és beruházásaik támogatása érdekében. A Demján Sándor Program keretében a Kormány több, mint 1.400 milliárd forintnyi forrással támogatja a vállalkozások megerősítését, így nemcsak a gazdaság fejlődéséhez, hanem a családok anyagi biztonságához is hozzájárul, hiszen a hazai vállalkozások 99 százalékát adó kkv-szektor a foglalkoztatottak 72 százalékának biztosít megélhetést.
2025. 07. 21. 16:00
Megosztás:

Ethereum 10 éve: A The Torch NFT ünnepi útja és a decentralizált innováció diadala

Az Ethereum, a világ egyik legnagyobb blokklánc-hálózata, 2025. július 30-án ünnepli fennállásának tizedik évfordulóját. Ennek tiszteletére elindult egy különleges kezdeményezés: The Torch NFT, vagyis a Fáklya NFT – egy digitális emléktárgy, amely 10 napig vándorol kriptotárcák között, mielőtt szimbolikusan megsemmisül.
2025. 07. 21. 15:00
Megosztás:

Meglepetés nélkül zárult a hét a piacokon – stabil hozamok, oldalazó devizák

Pénteken minimális mozgás volt a fejlett piaci hozamokban. A német és amerikai hosszú hozamok is csak pár bázispontot mozdultak.
2025. 07. 21. 14:00
Megosztás:

Sok roller, rendkívül magas kárösszegek – mit tanácsol az Allianz a mikromobilitás híveinek?

Új korszakot hoztak a városi közlekedésben a robbanásszerűen terjedő elektromos rollerek, amelyekre 2024. július 16-tól kötelező felelősségbiztosítást kell kötni. Azokra mindenképpen, amelyek tervezett végsebessége meghaladja a 25 km/h-t, a 25 kg-ot elérő saját tömegű eszközök esetében pedig már azokra is, amelyek legalább 14 km/h-val képesek haladni. Egy évvel a kötelező biztosítás bevezetése után gyorsmérleget készített az Allianz Hungária Zrt. a rollerhasználatból fakadó tanulságokról.
2025. 07. 21. 13:00
Megosztás:

Soha ennyi pénzt nem fizettünk vissza a bankoknak, mégis egyre mélyebbre süllyedünk az adósságban

Rekordösszegeket fizetünk vissza a bankoknak – ennek ellenére csak még jobban eladósodunk. A magyar háztartások hiteltartozása május végére megközelítette a 11 596 milliárd forintot, miközben a törlesztések összege is minden korábbi szintet túlszárnyalt. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint a nettó eladósodás folytatódni fog, aminek az év második felében még nagyobb lökést adhat a nyári személyi kölcsön boom, ősztől pedig az új, 3 százalékos kamatú lakáshitel lehetősége.
2025. 07. 21. 12:00
Megosztás:

Bitcoin újabb rekord közelében, de árnyak gyülekeznek – Ethereum vezeti a ralit

A kriptovaluta piac újabb lendületet vett az ázsiai kereskedési hét nyitányával, de a felszín alatt aggasztó jelek kezdenek kirajzolódni. Miközben a Bitcoin továbbra is közel jár az eddigi csúcsához, az Ethereum még dinamikusabban teljesít – a befektetői hangulat erős, ám a bálnák és a bányászok eladási hulláma megakaszthatja az emelkedést.
2025. 07. 21. 11:00
Megosztás:

Így zártak pénteken az amerikai tőzsdék - csökkentek a hosszú távú inflációs várakozások

Vegyesen zárták a pénteken a főbb amerikai indexek. Az ipari Dow veszített értékéből, az S&P 500 index stagnált, míg a technológiai Nasdaq enyhén emelkedett.
2025. 07. 21. 10:00
Megosztás:

Vegyes mozgások a nyugat-európai tőzsdéken pénteken

Meglehetősen vegyesen mozogtak pénteken a vezető nyugat-európai indexek: a német DAX csökkent, a francia CAC, az EuroStoxx 600 és a spanyol IBEX stagnált, a brit FTSE és az olasz FTSE MIB pedig emelkedni tudott.
2025. 07. 21. 09:00
Megosztás: