Szabó Zsolt a Marquard Group Hungary kereskedelmi igazgatója

Szabó Zsolt a Marquard Group Hungary új kereskedelmi igazgatója. Zsolt személyében egy tapasztalt szakember csatlakozott a prémium brandeket felvonultató médiacéghez.

Szabó Zsolt a médiás karrierjét 2005-ben kezdte. A Pesti Est, majd a Sanoma Budapest után, 2009-ben igazolt az Index.hu csapatához. Ezt követően a CEMP Sales House ügynökségi értékesítési csapatában dolgozott, 2012-től értékesítési vezetőként. 2014-től több újonnan induló vagy megújulást tervező médiacégnek volt értékesítési és stratégiai tanácsadója. A szakember 2018-ban csatlakozott a Special Effects Media csapatához, ahonnan 2020-ban a Central Médiacsoporthoz, ahol négy éven keresztül, többek között digitális értékesítési vezetőként dolgozott.

„Igazi kihívás számomra egy komoly múlttal bíró, prémium márkákkal rendelkező vállalatnál betölteni a kereskedelmi igazgatói pozíciót, mint a Marquard Group Hungary. Célom, hogy tovább erősítsük a márkák piaci pozícióját és minél szélesebb ügyfélkör számára tegyük elérhetővé egyedi megoldásainkat. Hiszem, hogy a tömeggyártás helyett az egyedi, ügyféligényekre szabott tartalomgyártásé és a multiplatform megoldásoké a jövő. Az értékesítés számomra évek óta kreatív folyamatot jelent és itt erre minden lehetőség adott” - nyilatkozta Szabó Zsolt.

„A Marquard Media Group egy modern, az értékes tartalmait több platformon is kínáló médiavállalat, amely folyamatosan fejleszti szolgáltatásait, hogy ügyfeleinek komplex kommunikációs megoldásokat nyújtson. Olyan vezetőt kerestünk, aki képes kiaknázni a digitális termékeinkben rejlő hatalmas potenciált és a legjobb egyedi megoldásokat kínálja partnereinknek. Zsolt személyében megtaláltuk ezt a tapasztalt szakembert” - mondta el Fenyővári Szilvia, a Marquard Group Hungary ügyvezetője.

A Marquard Group Hungary egy vezető lifestyle médiavállalat Magyarországon olyan prémium márkákkal, mint a 25 éves JOY, a JOY-napok és a Vegyélhazait kezdeményezés, a magyar piacra fejlesztett ÉVA Magazin, az InStyle és az InStyle MEN. Emellett számos népszerű podcast készül a médiacég égisze alatt, a Content Studio pedig a Marquard kreatív műhelyeként számos cégnek nyújt integrált szolgáltatásokat.

Az erdélyi és a magyarországi magyarok más-más tapasztalatok alapján döntöttek a választáson

Az erdélyi magyarok más tapasztalatok alapján alkottak véleményt az anyaországi országgyűlési választáson, mint a magyarországi választók. Erdélyből nézve más volt a kormányzati teljesítmény érzékelése, és ebből fakadóan a megítélése is - írta hétfőn a magyarországi választások eredményeiről a Facebookon Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.
2026. 04. 21. 07:00
Megosztás:

A feltörekvő piacokon a sokszínű történetek ellenállóképességet építenek

Majdnem egy évvel a "felszabadulás napi" vámok bevezetése után a közel-keleti konfliktus újabb sokkot okozott a gazdaságoknak. Bár a befektetők aggódhatnak a feltörekvő piacokra gyakorolt hatások miatt, vannak olyan vállalatok és ágazatok ezekben a régiókban, ahol a hosszú távú fundamentumok továbbra is ígéretesnek tűnnek. Fidelity idei Elemzői Felmérésében a korábban uralkodó témák, mint például az amerikai dollár gyengébb kilátásai vagy a monetáris politika lehetséges lazítása, a közel-keleti konfliktus miatt megkérdőjeleződtek. Helyettük a magasabb olajárak, az inflációs aggodalmak és a globális kereskedelem logisztikájával kapcsolatos megújult aggodalmak jelentek meg.
2026. 04. 21. 06:30
Megosztás:

Péntektől felfüggesztik a Otthonfelújítási Programban a támogatási kérelmek beadását a leghátrányosabb régiókban

Péntektől már a leghátrányosabb régiókban, így Észak-Magyarországon, Észak- és Dél-Alföldön, valamint a Dél-Dunántúlon sem lehet támogatási kérelmet benyújtani az Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához című felhívásra - közölték a palyazat.gov.hu oldalon.
2026. 04. 21. 06:00
Megosztás:

A Contitech cég adminisztrációs hibával magyarázza, hogy rendezetlenné vált a szakszervezeti titkár tb-jogviszonya

A makói Contitech Fluid Automotive Hungária Kft. egyszeri adminisztrációs hibával magyarázza, hogy rendezetlenné vált a gumiipari szakszervezeti titkár társadalombiztosítási jogviszonya; az eset miatt az összes mukavállaló jogviszonyát ellenőrzik az adóhatóság segítségével.
2026. 04. 21. 05:30
Megosztás:

A fagyok és a szárazság együtt nagyon odaütött a gazdáknak: a legtöbb érintett gazdaságban a termés fele már odaveszhetett

Az áprilisi fagyok ismét komoly kockázatot hoztak a magyar mezőgazdaság számára: több egymást követő éjszakán fagypont alá csökkent a hőmérséklet, miközben a csapadékhiány és az alacsony páratartalom tovább erősítette a káros hatásokat. A virágzás időszakában érkező hideg miatt egyes ültetvényekben már most jelentős terméskieséssel számolnak, ez idén ismét komoly piaci következményekkel járhat.
2026. 04. 21. 05:00
Megosztás:

Egyre többeket érint: a májbetegség már a negyedik leggyakoribb krónikus halálok Magyarországon

A májbetegségek előfordulása világszerte és Magyarországon is növekvő tendenciát mutat, miközben sok esetben hosszú ideig tünetmentesek maradnak. Hazánkban évente 4000-5000 ember veszti életét májbetegségek miatt, ami rávilágít a korai felismerés fontosságára. A május 19-i Máj Világnap kapcsán az Affidea szakértői arra hívják fel a figyelmet, hogy rendszeres szűrővizsgálatokkal és tudatos életmóddal a súlyos szövődmények nagy része megelőzhető lenne.
2026. 04. 21. 04:30
Megosztás:

Döntő fordulat előtt a hitelkamatok?

Erre a kérdésre a válasz a BIRS-kamatmutatóban keresendő. A választásokat követően látványos hozamcsökkenés indult a magyar pénzpiacon, amely egyértelműen megjelent a hosszabb lejáratú BIRS-szintekben is. A 10 és 20 éves referenciák néhány nap leforgása alatt körülbelül 150 bázispontos csökkenést produkáltak, ami drámai mozgás a lakáshitelezési piac szempontjából.
2026. 04. 21. 04:00
Megosztás:

Már nem elég a fizetés: a munkavállalók lakhatása lett az új versenytényező a cégek között

A vállalatok eredményessége ma már nem kizárólag a bérezésen múlik, mutatnak rá nemzetközi kutatások. A Deloitte 2024-es Global Human Capital Trends felmérése szerint azok a szervezetek teljesítenek jobban, amelyek tudatosan foglalkoznak munkavállalóik jóllétével, ami egyre inkább az ESG-megfelelés kulcsterületévé is válik. A jóllét azonban nem értelmezhető csak a munkahely falain belül: a dolgozók életkörülményei, különösen a lakhatás minősége és megfizethetősége, közvetlen hatással vannak a teljesítményre.
2026. 04. 21. 03:30
Megosztás:

Zacher Gábor egy percben megtanít életet menteni

Az Országos Mentőszolgálat Alapítvány (OMSZA) Életmentő Egypercesek címmel indított kampányt, amelyben Zacher Gábor rövid, pontosan egyperces videókban mutatja be az alapvető életmentő teendőket. A kezdeményezés célja, hogy laikusok is felismerjék a kritikus helyzeteket és segítséget tudjanak nyújtani az első percekben. A program az adó 1 százalék felajánlásához is kapcsolódik, és a lakosság egészségügyi edukációját erősíti. A kampány online felületeken érhető el, ahol különböző vészhelyzetek kezelését lehet elsajátítani.
2026. 04. 21. 03:00
Megosztás:

Ő lehet Orbán Viktor utódja - Meglepő nevet dobott be a szakértő

A közélet egyik legforróbb kérdése lett, hogy ki irányíthatja a Fideszt a 2026-os választások után, ha Orbán Viktor hátrébb lép egyet.
2026. 04. 21. 02:30
Megosztás:

Jöhet a 340 forintos euró?!

A parlamenti választások után bekövetkezett, váratlan kétharmados kormányváltás hatására a forint az elmúlt négy év legerősebb szintjére kapaszkodott fel az euróval és a dollárral szemben.
2026. 04. 21. 02:00
Megosztás:

Májusi nyugdíj kifizetések - friss közlemény a nyugdíjról

A nyugdíj folyósításának pontos időpontja minden hónapban kiemelten fontos a jogosultak számára, hiszen sokan ehhez igazítják a mindennapi kiadásaikat, számláikat és egyéb költségeiket. A mostani bejelentés ezért megnyugtató: nem várható sem késés, sem változás. De mégis, mire kell most kiemelten figyelni?
2026. 04. 21. 01:00
Megosztás:

Szlovén kormányalakítás - Nincs megállapodás a miniszterelnök-jelölt személyéről

Szlovéniában egyelőre egyik miniszterelnök-jelölt mögött sincs meg a kormányalakításhoz szükséges parlamenti többség, ezért Natasa Pirc Musar köztársasági elnök hétfői bejelentése szerint folytatja a konzultációkat a pártokkal.
2026. 04. 21. 00:30
Megosztás:

A holland kormány közel 1 milliárd eurós energiacsomagot jelentett be

Közel 1 milliárd euró értékű gazdasági és energiapiaci intézkedéscsomagot jelentett be holland kormány a közel-keleti konfliktus gazdasági hatásainak enyhítésére, ezzel az ország az olajválság-kezelési terv első szakaszába lépett - írta az NL Times hírportál hétfőn.
2026. 04. 20. 23:30
Megosztás:

Vendéglátóhelyeket és népszerű élelmiszertermékeket ellenőrzött a fogyasztóvédelmi hatóság

Összesen 240 vendéglátóhelyet ellenőrzött, valamint 600 élelmiszerterméket vizsgált a tavaszi időszakban a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalokkal együttműködve, az eljárások eredményeként több mint 21 millió forint bírságot szabtak ki és 345 kilogramm terméket vontak ki a forgalomból.
2026. 04. 20. 23:00
Megosztás:

Hogyan működik a modern munkaerő-közvetítés?

A modern munkaerőpiac gyorsan változó környezete új kihívások elé állítja mind a munkáltatókat, mind az álláskeresőket. Ebben a dinamikus közegben a munkaerő-közvetítés kulcsszerepet játszik abban, hogy a megfelelő szakemberek és a megfelelő pozíciók egymásra találjanak. A hagyományos módszerekhez képest ma már jóval összetettebb, technológiailag támogatott folyamatról beszélünk.
2026. 04. 20. 22:50
Megosztás:

Magyarországi napenergia-hasznosítási és energiatárolási beruházáshoz nyújt finanszírozást az EBRD

Magyarországi napenergia-hasznosítási és energiatárolási beruházáshoz nyújt finanszírozást az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
2026. 04. 20. 22:30
Megosztás:

Zelenszkij szeretné megvitatni Magyar Péterrel az ukrán bank elkobzott pénzének visszaadását

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szeretné megvitatni Magyar Péter leendő magyar miniszterelnökkel azoknak az értékeknek a visszaszolgáltatását, amelyeket március elején a magyar hatóságok - Kijev szerint jogellenesen - lefoglaltak az Oscsadbank ukrán állami pénzintézet pénzszállító járműveiből. Erről az államfő egy televíziós nyilatkozatában beszélt hétfőn.
2026. 04. 20. 22:00
Megosztás:

Forsthoffer Ágnes: vissza kell állítani a közbizalmat, ami a parlamentben kezdődik

Vissza kell állítani a közbizalmat, ami a parlamentben kezdődik, meg kell mutatni, hogy hogyan tudnak méltóságteljes, becsületes, tisztességes munkával, egymást tisztelve törvényeket alkotni minden magyar érdekében, "minden frakció együtt" - mondta az Országgyűlés elnökének jelölt Forsthoffer Ágnes, a Tisza Párt első frakcióülése után tartott budapesti sajtótájékoztatón, hétfőn.
2026. 04. 20. 21:30
Megosztás:

Ausztriában 3,2 százalékra gyorsult az infláció

Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme 3,2 százalékra gyorsult márciusban a februárban jegyzett 2,2 százalékról - derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich - STAT) végleges adataiból.
2026. 04. 20. 21:00
Megosztás: