Számos élelmiszernél az árak csökkenése elérte akár a 40-50 százalékot is

Suppan Gergely közölte, május 31-ig figyelik az intézkedés következményeit, figyelik az árak mozgását, amit napi szinten tudnak követni az árfigyelő rendszerből. Amennyiben az látszik, hogy nagyjából stabilizálódnak az árak, akkor talán óvatosan lehet engedni az árrésstopból, de mindenképpen meg kell várni a következő hetek áralakulásait - tette hozzá.
Hangsúlyozta:
ha viszont újra elkezdenek emelkedni az árak, akkor újabb beavatkozással készülnek. Ezért minden attól függ, a piacon hogyan alakulnak az árak, ugyanis rugalmasan ahhoz alkalmazkodnak, ami a piacon történik.
A műsorvezető arra is kitért, hogy Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a telekommunikációs díjak csökkentésére kérte az érintett cégeket, amelyek erre egy hét haladékot kaptak.
Suppan Gergely elmondta, hogy ha ez nem történik meg, akkor az árstop intézményéhez nyúlnak.
A cégeket korrekcióra akarják sarkallni, de a szolgáltatók közötti piaci verseny miatt nem akarják egységes szintre hozni a különféle díjakat - jegyezte meg.
A helyettes államtitkár felhívta a figyelmet a bankszektorra is, ahol a legfontosabb, hogy a számlavezetési díjak ne emelkedjenek olyan mértékben, amilyen mértékben emelkedtek az év eleje óta, hiszen ezt indokolatlannak tartják.
A kormány arra törekszik, hogy a számlavezetési díjak visszatérjenek a tavaly év végi szintekre - jelezte.
Suppan Gergely kiemelte,
arra számítanak, hogy az árrések szűkítése kis mértékben már a márciusi inflációban megjelenhet, de az igazán markáns hatása az áprilisi inflációs adatnál lesz. Így márciusban 5 százalék alá, áprilisban pedig már 4 százalék alá is becsúszhat az infláció
- mondta.