Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács

Médiaszolgáltatók szerződéses vállalásainak vizsgálata is szerepelt a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa július 23-i ülésének napirendjén. Az NMHH három műsorszámmal kapcsolatban is jelzést tett a külföldi társhatóságok felé.

Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács

Hatósági eljárásban állapította meg a Médiatanács, hogy a Rádió 88 április 19– 25. között megsértette szerződéses vállalásait azzal, hogy nem tett közzé megfelelő mennyiségű közszolgálati, továbbá a helyi közélettel foglalkozó, illetve a mindennapi életet segítő műsorszámot, szöveges tartalmat és magyar zenei művet, ezért a médiaszolgáltatót, a Telekom Kft.-t 50.000 forint bírsággal sújtotta és a jogsértés tényéről szóló közlemény közzétételére kötelezte.

Ugyanezen az ülésén a testület arról is döntött, hogy eljárást indít a Best Radio Kft.-vel szemben, mivel a médiaszolgáltató az Eger 100,7 MHz helyi vételkörzetű, kereskedelmi jellegű, 100,7 - Best FM állandó megnevezésű médiaszolgáltatásának május 23–29. közötti műsorhetén vélelmezhetően nem teljesítette teljeskörűen a vállalt műsorstruktúrának megfelelő műsor sugárzására vonatkozó kötelezettségét.

Az NMHH ugyanakkor három műsorszámmal kapcsolatban is a külföldi társhatóságokhoz fordult.

Az AMC TV-n június 1-jén 15 óra 10 perctől sugárzott Buliszerviz című műsorszámmal kapcsolatban azt kifogásolta egy néző, hogy a korhatári besorolás nélkül sugárzott filmben ruhátlan embereket lehetett látni. A film – amelyben halmozottan fordultak elő trágárságok –, társadalmilag elfogadottként ábrázolta a kizárólag szexuális célú, érzelemmentes kapcsolatokat, káros magatartásmintaként megjelent benne az alkohol- és drogfogyasztás is, ráadásul a nőkkel szemben tanúsított bántó viselkedés is alkalmas volt a védett korosztály fejlődésének kedvezőtlen befolyásolására. Amennyiben a médiaszolgáltató magyar joghatóság alá tartozna, a műsorszám a IV. korhatár-kategóriába tartozónak minősülne (tizenhat éven aluliak számára nem ajánlott) és csak 21 óra és 05 óra között lehetne sugározni. Mindezekre tekintettel a hatóság értesítette a cseh RRTV-t a vélelmezett jogsértésről, és felkérte a szükséges intézkedések megtételére.

Szintén cseh joghatóság alá tartozik a Paramount Network (Hungary), amelyen egy fájdalomcsillapító krém reklámját kifogásolta egy bejelentő, mert szerinte abban a meztelen testrészek kitakarása nem volt megfelelő. A június 5-én 19 óra 29 perctől sugárzott kereskedelmi közlemény a hatósági ellenőrzés szerint nem szexuális kontextusban mutatta be a kitakart testrészeket, ugyanakkor – mivel a médiatartalom nem gyermekek számára készült –, azt a 12 éven aluliak nem érthették meg vagy félreérthették. A magyar szabályozás szerint a reklámblokk a III. korhatár-kategóriába tartozónak minősül (tizenkét éven aluliaknak nem ajánlott). A hatóság ezért ezzel a műsorszámmal kapcsolatban is értesítette a cseh RRTV-t a vélelmezett jogsértésről, egyúttal felkérve a társhatóságot a szükséges intézkedések megtételére.

A Galaxy 4 állandó megnevezésű lineáris audiovizuális médiaszolgáltatáson 2024. május 8-án 20 óra 59 perces kezdettel sugárzott Kisvárosi gyilkosságok: A múlt sebei című epizódjának 12-es besorolását meztelen női test láthatóvá tétele miatt kifogásolta egy néző. A hatósági ellenőrzés szerint a meztelenség szexuális kontextus nélkül került bemutatásra, problematikusnak számított ugyanakkor a gyilkosságok részletes és realisztikus ábrázolása. Amennyiben a médiaszolgáltató magyar joghatóság alá tartozna, úgy a műsorszám a IV. korhatár-kategóriába tartozónak minősülne (16 éven aluliak számára nem ajánlott). Erre tekintettel a médiahatóság értesítette a luxemburgi társhatóságot a vélelmezett jogsértésről, egyúttal felkérte a szükséges intézkedések megtételére.

A Médiatanács heti üléseinek teljes napirendje megtalálható a testület honlapján, ahogy az ülésekről készült jegyzőkönyvek, illetve valamennyi határozat is – a legfrissebbek a szükséges hitelesítési és adminisztrációs átfutási idő után lesznek nyilvánosak.

Geopolitika – A Közel-Kelet továbbra is a figyelem középpontjában

A közel-keleti konfliktus eszkalálódik: a hétvégén a húszik rakéta- és dróntámadásokat indítottak Izrael ellen, miközben az izraeli csapások ideiglenes áramszüneteket okoztak Teheránban és a környező területeken.
2026. 03. 31. 04:30
Megosztás:

Az OTP Bank hitelközvetítői akvizícióval erősíti ökoszisztémáját

Az OTP Bank képviselői szerződést írtak alá a Financial Expert Kft. (Finex) megvásárlásáról. A tranzakció, amely a szükséges versenyhivatali jóváhagyással fog lezárulni, célja, hogy a hitelközvetítői piacon az OTP Csoport jelenleg is aktív és kiemelt jelenléte tovább növekedjen.
2026. 03. 31. 04:00
Megosztás:

Több száz milliós kárbejelentésre számít a Groupama Biztosító a hétvégi szélviharok kapcs

Megemelkedtek a lakásbiztosítási kárbejelentések a múlt csütörtök óta tartó szélviharok miatt. Az orkán erejű, akár 100-120 kilométer/órát meghaladó széllökések hétvégén is tomboltak, elsősorban a Dunántúlon és az ország északkeleti részében okozva károkat.
2026. 03. 31. 03:30
Megosztás:

XRP: kitart a kereslet az árfolyam-visszahúzódás és az ETF-kiáramlás ellenére

Az XRP árfolyama ugyan az utóbbi napokban veszített lendületéből, a piaci háttéradatok mégsem festenek egyértelműen gyenge képet. Miközben az ár visszacsúszott a korábbi rali előtti szintek közelébe, a befektetők továbbra is vonják ki tokenjeiket a tőzsdékről, ami arra utal, hogy a piacon továbbra is jelen van a felhalmozási szándék. A rövid távú árgyengeség és az intézményi tőke óvatossága ellenére az XRP körül továbbra is stabil keresleti bázis rajzolódik ki.
2026. 03. 31. 03:00
Megosztás:

Ennyi lesz a cukor, az étolaj, a liszt és a tojás ára Áprilistól

Az üzletekben érzékelhető áringadozás most jóval mérsékeltebb, mint a korábbi, erősen inflációs időszakban volt. Ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy teljesen lényegtelen lenne, mikor és melyik boltban vásároljuk meg az alapvető élelmiszereket.
2026. 03. 31. 02:00
Megosztás:

Ketyeg az óra: keddig be kell fizetni az 5000 forintot, különben jöhet a baj

A vállalkozókat érintő kötelező befizetés határideje vészesen közel van, így már alig maradt idő rendezni az éves kamarai hozzájárulást. A 5000 forintos díjat minden aktív vállalkozásnak meg kell fizetnie, ezért nem érdemes az utolsó pillanatra hagyni az utalást.
2026. 03. 31. 01:00
Megosztás:

Fontos, a választópolgárokat érintő határidők járnak le csütörtökön

Április 2-án, csütörtökön 16 óráig nyújthatják be a választópolgárok az átjelentkezéssel, a nemzetiségi és külképviseleti névjegyzékbe vétellel kapcsolatos kérelmeiket, és igényelhetnek Braille-írásos szavazósablont a választásra - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a honlapján hétfőn.
2026. 03. 31. 00:05
Megosztás:

Hogyan spórolhatnak a fiatalok online ruhavásárláskor a ZEN.COM Instant Cashback megoldásának köszönhetően?

Az online divat már jóval több egyszerű vásárlási formánál: a fiatal generáció számára az egyik legfontosabb önkifejezési felület. Egy új kabát, egy karakteres sneaker, egy jól eltalált táska vagy néhány tudatosan kiválasztott alapdarab nem csupán praktikus beszerzés, hanem sokszor identitás, hangulat és életstílus kérdése is. A digitális térben a trendek gyorsan váltják egymást, az inspiráció szinte folyamatosan érkezik, a döntések pedig néhány kattintás alatt megszületnek. Éppen ezért válik egyre fontosabbá, hogy a spontaneitás mellé tudatosabb pénzügyi szemlélet is társuljon.
2026. 03. 30. 23:30
Megosztás:

A Bitget vezeti a BTC és ETH határidős likviditási rangsort a TokenInsight márciusi jelentése szerint

A Bitget, a világ legnagyobb Universal Exchange-e (UEX), az első helyen végzett a BTC és ETH határidős likviditás terén a TokenInsight 2026. márciusi Crypto Exchange Liquidity Reportjában, megelőzve az összes vizsgált tőzsdét mind piaci mélység, mind végrehajtási minőség tekintetében.
2026. 03. 30. 23:00
Megosztás:

A chatbotok korában újra felértékelődnek az emberi kapcsolatok

Miközben nagyon sok vállalat automatizálja ügyfélkiszolgálását és digitális csatornákra tereli az ügyintézést, egyre erősebben bontakozik ki az ellenkező irány is: az ügyfelek továbbra is igénylik a közvetlen, emberi kapcsolatot, különösen azokban a helyzetekben, amikor valódi segítségre van szükségük.
2026. 03. 30. 22:30
Megosztás:

Tovább emelkednek az üzemanyagárak Szlovéniában

Éjféltől ismét emelkednek a szabályozott üzemanyagárak a szlovéniai autópályákon és gyorsforgalmi utakon kívüli benzinkutakon - közölte hétfőn a környezetvédelmi, klíma- és energiaügyi minisztérium.
2026. 03. 30. 22:00
Megosztás:

Az EU meghosszabbította az Iránnal kapcsolatos szankciók alkalmazását

Az uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács meghosszabbította az Iránnal kapcsolatos korlátozó intézkedések alkalmazását - közölte hétfőn a testület.
2026. 03. 30. 21:30
Megosztás:

Hathavi fegyverpénz kapnak a MÁV-csoport biztonsági dolgozói

Egyedi miniszteri döntéssel a MÁV-csoport fegyveres, biztonsági feladatot ellátó munkavállalói is hathavi többletjuttatást kapnak, a fegyverpénz április elején érkezik a 370 fős állományhoz - közölte a MÁV honlapján hétfőn.
2026. 03. 30. 21:00
Megosztás:

Az EU módosította tengeri műveletei, az Aspides és az Atalanta mandátumát

A tengeri közlekedés biztonságának javítása érdekében az Európai Unió Tanácsa kiterjesztette haditengerészeti műveletei, az Aspides és az Atalanta mandátumát - tájékoztatott az uniós tanács hétfőn.
2026. 03. 30. 20:30
Megosztás:

Elfogadták a 2026-os költségvetést Izraelben

Az izraeli parlament, a kneszet éjszaka elfogadta a 2026-os költségvetést, amely lehetővé teszi, hogy a kormány hatalmon maradjon az októberben esedékes választásokig.
2026. 03. 30. 20:00
Megosztás:

Kilenc új járatot indít a napokban Marosvásárhelyről a Wizz Air légitársaság

Kilenc új Wizz Air-járat indul március 29. és 31. között Marosvásárhelyről - közölte hétfőn a Transilvania Nemzetközi Repülőteret működtető Maros megyei önkormányzat.
2026. 03. 30. 19:30
Megosztás:

A Tolnatej Zrt. tízmilliárd forintos beruházása tovább erősíti a vállalat versenyképességét

A Tolnatej Zrt. tízmilliárd forintos beruházása tovább erősíti a vállalat nemzetközi versenyképességét, s számos magyar termelőnek nyújt majd kiszámítható keresletet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca tájékoztatása szerint hétfőn Szekszárdon.
2026. 03. 30. 19:00
Megosztás:

Alulteljesítő volt Európában a budapesti tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 947,3 pontos, 0,78 százalékos csökkenéssel, 120 770,78 ponton zárt hétfőn.
2026. 03. 30. 18:30
Megosztás:

Ennyit költenek húsvéti ajándékra a magyar családok

A játékpiacon a húsvét a tavaszi vásárlási időszak egyik első fontos fordulópontja; a REGIO Játék friss kutatása szerint a szülők többsége 5 és 10 ezer forint között vásárol ajándékot, jellemzően az ünnep előtti héten - közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.
2026. 03. 30. 18:00
Megosztás:

Majdnem 300 ezer kalkulációnál tart a lakásbiztosítási kampány

A határidő előtt egy nappal már majdnem 300 ezer kalkulációnál tart a Netrisknél a lakásbiztosítási kampány, az új szerződések 70 százalékát biztosítóváltással kötötték meg - közölte a biztosításközvetítő az MTI-vel hétfőn.
2026. 03. 30. 17:30
Megosztás: