Több helyen is egymilliós négyzetméterárakat hozott az idei év a panelek piacán

A vevők leginkább a kisebb lakásokra vadásztak az elmúlt hónapokban is, melyek jelentős számban a panellakások köréből kerülnek ki, hiszen ezek alapvetően kisméretű ingatlanok. Ez a fokozott kereslet persze magasabb árakat is eredményezett, annál is inkább, mert bizonyos területeken szinte eltűntek a panellakások a piacról.

Több helyen is egymilliós négyzetméterárakat hozott az idei év a panelek piacán

Az elmúlt hónapokban változatlanul a kisebb méretű panellakások iránt volt a legnagyobb kereslet az ingatlanpiacon, ami az árak emelkedéséhez vezetett. Egyes területeken szinte teljesen eltűntek ezek az ingatlanok a kínálatból, így a vevőknek egyre nehezebb volt megfelelő lakást találniuk. Ingatlanszakértők szerint a piacot továbbra is az olcsóbb, kisebb lakások iránti fokozott érdeklődés mozgatja - ilyenek tipikusan a panellakások -, miközben az alku lehetősége is jelentősen csökkent.

Nagy Aloisia Andrea, a Balla Ingatlan bel-budai és észak-budai részeken aktív szakmai vezetője szerint például míg korábban a III. kerületben akár több száz ajánlatot lehetett átböngészni, ha mondjuk valaki egy bizonyos kategóriába tartozó panellakást keresett, az idei év elején ennek csak töredékével találkozhatott az érdeklődő a hirdetéseknél.

Kántor Istvánné, a Balla Ingatlan X. és XVII. kerületi irodájának szakmai vezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy a múlt év utolsó hónapjaiban először a panellakások árai indultak emelkedésnek. Ami vélhetően ez a kis lakások iránt megnövekedett keresletből következett. Megfigyelései szerint ezeknél alkura sem nagyon volt lehetőség, illetve viszonylag gyorsan értékesíthetők voltak.

Rácz Gyula László, a Balla Ingatlan XVIII. kerületi irodájának szakmai vezetője is azt jelezte, hogy az egy-, másfélszobás lakásokból hiány van a kerületi ingatlanpiacon, így előfordul, hogy amikor meghirdetésre kerül egy-egy ilyen kisebb, harmincegynéhány négyzetméteres panellakás, akkor jóval magasabb, akár egymillió forint feletti négyzetméter-irányáron is számíthat érdeklődőkre.

Elmondása szerint tavaly május és december között egyébként a panellakásoknál mintegy 10 százalékos drágulás következett be, vagyis 3-5 millió forinttal emelkedett az áruk. Az 50-60 négyzetméter közötti alapterületű, felújítandó panellakásoknál a korábbi 35 milliós ár így már elérte a 40 millió forintot Dél-Pesten, de a 30-40 négyzetméter közötti panellakások ára is 30 millió forintnál jár - tette hozzá a szakértő.

Hártó Regina, a Balla Ingatlan érdi irodájának vezetője is azt hangsúlyozta, hogy mivel a vevők elsősorban az olcsóbb, kisebb méretű ingatlanokat keresték, így ha megjelenik a piacon egy panellakás - melyből nem túl sok akad Érden -, akkor egyből érkezik is rá komoly ajánlat, tehát gyakorlatilag egy hét alatt értékesíthető.

A felújítandó panellakások eladási négyzetméterára egyébként 800 ezer forint környékén járt Érden, aminél a hirdetési árak persze lényegesen magasabbak voltak, már csak azért is, mert egy keresett ingatlanpiaci szegmensről van szó, melyben ráadásul a kínálat is szerény. Ennek ellenére még ebben a szegmensben is előfordultak 10 százalékos vagy akár azt meghaladó mértékű alkuk, ami persze annak is függvénye, hogy mennyire erős a motivációja a tulajdonosnak az értékesítésre - tette hozzá Hártó Regina. 

Zuglóban is elérte a panellakások ára a tavalyi év végére az egymillió forintot négyzetméterenként, legalábbis a nívósabb környéken lévő, jobb állapotú, kisebb vagy közepes méretű panellakásoknál ennyit is el lehetett kérni a vevőktől. Ugyanakkor egy rosszabb állapot vagy nagyobb méret esetében azért mérsékeltebbek voltak a még négyzetméterárak: 850-900 ezer forint környékén alakultak - mondta Sebestyén Tamás, a Balla Ingatlan XIV. és XVI. kerületi irodájának szakmai vezetője.

Pagács-Tóth Viktória, a Balla Ingatlan V. és XIII. kerületi irodájának vezetője végül hozzátette, hogy a XIII. kerületben is a 800-950 ezer forintos négyzetméterár volt reálisnak tekinthető a tavalyi év utolsó hónapjaiban a használt, közepes állapotú panellakások esetében. Ugyanakkor a kerület külső részén, Angyalföldön azért ennél valamivel alacsonyabb árakkal találkozhattunk: 650-900 ezer forintos négyzetméterárakkal. A pontos ár azonban nem csak a helyszíntől, hanem többek között az emelettől, magától a társasháztól és a lakás tájolásától is függ - jegyezte meg.

10 éves együttműködési megállapodást írt alá a Semmelweis OSC és az Indotek Group

Az Indotek Group a napokban tízéves szponzorációs megállapodást írt alá a Semmelweis OSC férfi OB I-es vízilabdacsapatának támogatására. Az együttműködés célja, hogy a vállalatcsoport hozzájáruljon a klub múltjához méltó, magas színvonalú szakmai munka további erősítéséhez, valamint annak kiszámítható működéséhez. A megállapodás egyaránt támogatja a versenysportot, és jól illeszkedik az Indotek Group értékalapú, hosszú távú társadalmi szerepvállalási stratégiájába.
2026. 01. 30. 05:30
Megosztás:

Hogyan viseli a mobilhálózat a szélsőséges időjárást?

Az elmúlt hetekben tapasztalható zord időjárás nemcsak nekünk jelent kihívásokat. A szélsőséges hideg a mobilhálózatot is meg tudja viselni, ezért az infrastruktúraszolgáltatónak fel kell készülnie, hogy a felhasználók ilyenkor is zökkenőmentesen tudják használni mobileszközeiket.
2026. 01. 30. 05:00
Megosztás:

Nagy István: a fával fűtők számára is jár a kormány rezsistop döntéséből eredő energiaár-kompenzáció!

A fával fűtők számára is jár a kormány rezsistop döntéséből eredő energiaár-kompenzáció! - szögezte le Nagy István agrárminiszter a Facebook-oldalán csütörtökön közzétett videójában.
2026. 01. 30. 04:30
Megosztás:

Rekordszámú adatvédelmi incidenst jelentettek 2025-ben

Az európai adatvédelmi hatóságok 2025-ben összesen mintegy 1,2 milliárd eurónyi GDPR-bírságot szabtak ki, ezzel a rendelet 2018-as alkalmazandóvá válása óta kiszabott szankciók összértéke meghaladja a 7,1 milliárd eurót – derül ki a DLA Piper legfrissebb, évente megjelenő GDPR Fines and Data Breach Survey című riportjából*. Bár a tavaly kiszabott bírság összege nem haladja meg az előző évi szintjét, az adatvédelmi incidensek bejelentése új csúcsra emelkedett Európában.
2026. 01. 30. 04:00
Megosztás:

144,3 milliárd forintos forgalommal és 4,4%-os növekedéssel zárta 2025-ös pénzügyi évét az IKEA Magyarország

Az IKEA Magyarország rekorderedményeket jelentett be a 2025-ös pénzügyi évre vonatkozóan: a teljes kiskereskedelmi forgalom elérte a 144,3 milliárd forintot, ami 4,4%-os éves növekedést jelent az előző pénzügyi évhez képest. Ez a kimagasló eredmény az IKEA soroksári áruházában elindított globális kísérleti projekt mellett valósult meg, amely új mércét állít fel a vásárlói élmény és a rendelések kiszolgálása terén.
2026. 01. 30. 03:30
Megosztás:

Pest vármegyében is terjeszkedik az amerikai ingatlanlánc

Január 29-én, Veresegyházon nyitotta meg legújabb, országosan 25. irodáját a RE/MAX, a világ egyik legnagyobb, amerikai érdekeltségű ingatlanközvetítő hálózata. A 110 országban több mint 9000 irodával rendelkező lánc friss, RE/MAX Platinum néven működő tagja is franchiserendszerben üzemel, jelen esetben egy helyi generálkivitelezővel, a Platinum Homes-szal szoros együttműködésben. Az új iroda ünnepélyes megnyitásában mások mellett Cserháti Ferenc, Veresegyház polgármestere is részt vett.
2026. 01. 30. 02:30
Megosztás:

Nem változtatott a Fed, Powell kiállt a jegybanki függetlenség mellett

A Fed az idei első kamatdöntő ülésén a 3,50-3,75%-on álló irányadó ráta tartását jelentette be, a döntés megfelelt várakozásunknak és a piaci várakozásoknak is. Ezzel megtört a 2025 szeptemberben indult kamatcsökkentési ciklus, a szeptember és december közötti három kamatdöntő ülésen rendre 25 bázispontos kamatcsökkentést jelentettek be. A döntés nem volt egyhangú, ketten további kisebb kamatvágásra voksoltak.
2026. 01. 30. 02:00
Megosztás:

Támogatásokkal és intézkedésekkel segíti az agrártárca a szőlő- és borágazatot

Támogatásokkal és intézkedésekkel segíti az agrártárca a szőlő- és borágazatot - közölte az Agrárminisztérium (AM) csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 30. 01:30
Megosztás:

Egyre fontosabb a magyar eredet - már közel hatezer terméken és szolgáltatáson láthatók a 20 éves Magyar Termék védjegyek

Húsz éve dolgozik a Magyar Termék Nonprofit Kft. azon, hogy a „magyar” jelölés a polcokon ne csak állítás, hanem ellenőrzött tartalom legyen. A védjegyrendszer két évtized alatt több mint 250 hazai vállalkozással alakított ki együttműködést, és mára a vásárlók számára is egyértelmű kapaszkodót jelent a termékek eredetének megállapításakor. A jubileumi év nemcsak visszatekintésre ad alkalmat, hanem sokrétű feladatokat is kijelöl a szervezet számára.
2026. 01. 30. 00:05
Megosztás:

Korszerű menedzsmentrendszer létrehozására nyert támogatást az Interticket

Korszerű menedzsmentrendszer létrehozására nyert 225,01 millió forint vissza nem térítendő támogatást az Interticket Kft. - közölte a társaság csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 29. 23:30
Megosztás:

Újraindul a balatoni kompforgalom

Péntektől újra járnak a balatoni kompok Szántód és Tihany között, a téli menetrend szerint - tájékoztatta a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) csütörtökön az MTI-t.
2026. 01. 29. 23:00
Megosztás:

A Microsoft negyedéves bevétele és nyeresége is jelentősebben nőtt

Az elemzők által vártnál jelentősebben nőtt az amerikai Microsoft technológiai vállalat negyedéves bevétele és nyeresége a december végével záródott pénzügyi második negyedévében.
2026. 01. 29. 22:30
Megosztás:

Hirtelen kriptó zuhanás: 84 000 dollár alá esett a Bitcoin árfolyama

A Bitcoin ára 2025. március 13-án váratlanul az ikonikus 84 000 dolláros szint alá csúszott, ezzel izgalmas és aggasztó fordulatot hozva a kriptopénzpiacokon. A mozgás mögött komoly eladási nyomás és piaci túlhevültség állhat – de ez vajon csak egy egészséges korrekció vagy valami nagyobb dolog előjele? Cikkünkben részletesen elemezzük az eseményeket, szakértői véleményeket, és a jövőbeli kilátásokat.
2026. 01. 29. 22:00
Megosztás:

A Mercosur árnyékában - Újabb dilemmák az EU kereskedelempolitikájában

Az Európai Unió kereskedelempolitikája fordulóponthoz érkezett. A Mercosur-megállapodás körüli viták megmutatták, hogy a piacnyitásból nem következnek automatikusan előnyös geopolitikai ígéretek, a szabadkereskedelmi megállapodások belpolitikai és alkotmányos korlátaival viszont foglalkozni kell. A kérdés ma már nem pusztán az, hogy az EU képes-e új megállapodásokat kötni, hanem az, hogy mindezt kinek a felhatalmazásával, milyen hatáskörök rovására és milyen társadalmi áron teszi meg.
2026. 01. 29. 21:30
Megosztás:

Magyar fejlesztésű vákuumszárítás keltheti újra életre a zöldségek hatóanyagait

Egy magyar állattenyésztő mérnök, Selymes-Stockdale Erzsébet súlyos betegsége után saját kutatásai révén vákuumszárítási eljárással olyan porított élelmiszert fejlesztett ki, amely akár egy kanálnyi adagban is annyi vitamint tartalmazhat, mint egy tál friss zöldség. A technológia, mely megőrzi a növényi sejtek bioaktív anyagait, már a HUNOR magyar űrhajós program érdeklődését is felkeltette.
2026. 01. 29. 21:00
Megosztás:

Oroszország évi 4000 USD-ben korlátozza a kriptobefektetést – Vajon más országok is követik a példát?

Az orosz kriptoszabályozás új szintre lép: 2026 közepére életbe léphet az a törvény, amely szigorúan korlátozza a nem minősített befektetők digitális eszközvásárlásait. Eközben a "nagyhalak" korlátlanul vásárolhatnak. A szabályozási szigorítások mögött nemcsak befektetővédelmi, hanem geopolitikai és gazdasági érdekek is meghúzódnak. De vajon ez csak az oroszok útja, vagy világtrend van kialakulóban?
2026. 01. 29. 20:30
Megosztás:

Az Allegro megnyitotta a közép-európai piacot a magyar vállalkozások előtt

A magyar eladók könnyedén elérhetik az Allegro több mint 21 milliós aktív ügyfélkörét Lengyelországban, Csehországban, Szlovákiában és Magyarországon – anélkül, hogy országonként külön értékesítési csatornát kellene kezelniük vagy egyedi megállapodást kellene kötniük a fuvarozókkal. Mindez megkönnyíti a nemzetközi terjeszkedést a kisebb vállalkozások számára is.
2026. 01. 29. 20:00
Megosztás:

Ezek a települések vonzották a legtöbb turistát az előző évben Magyarországon

Továbbra is meghatározó a Balaton népszerűsége a belföldi utazók körében – derült ki a Szallas.hu2025-os eredményeiből. A települések rangsorát Budapest, Siófok és Eger vezették tavaly. Az online fizetett előző évi foglalások összértékének csaknem 27 százalékát a SZÉP-kártyások adták.
2026. 01. 29. 19:30
Megosztás:

Csúcsra pörgött a SZÉP-kártya decemberben: 42%-kal bővült a felhasználás

A SZÉP-kártya tavaly decemberben a családok kikapcsolódása mellett ünnepi vásárlásaikat is kiemelten támogatta. A Kormány ugyanis 2025. december 1. és 2026. április 30. között ismét lehetővé tette a hideg élelmiszer vásárlását SZÉP-kártyával.
2026. 01. 29. 19:00
Megosztás:

Egy iroda funkciója napjainkban – valóban szükség van rá?

Mivel a munkavégzési formák lehetőségei az utóbbi években egyértelműen bővültek, sok helyen a munkarend is szignifikánsan átalakult. Ezzel együtt ugyanakkor sokan továbbra is a jelenlétben és a közös terek előnyeiben hisznek.
2026. 01. 29. 18:30
Megosztás: