Új fesztivált rendeznek Zamárdiban

A Kool and the Gang, Shaggy és Geszti Péter is fellép a MOL Nagyon Balaton új eseményén, a ZamJam fesztiválon, amelyet július 28-tól 31-ig rendeznek Zamárdiban.

Új fesztivált rendeznek Zamárdiban

A ZamJam Zamárdi több helyszínén várja a közönséget zenével, képzőművészettel, gasztronómiával, gyerekprogramokkal és irodalommal - közölték a szervezők pénteken az MTI-vel. A butik méretű és Zamárdi több pontját érintő fesztivál fő helyszínére, a vízparti térre naponta néhány ezer vendéget várnak. A város többi pontján zajló programok belépőjegy nélkül látogathatók.

A MOL Nagyon Balaton színpadon a nyitónapon, július 29-én a Kool and the Gang a fő fellépő. A dzsessz, a funk, az R&B és a pop elemeit vegyítő együttes 1964 óta létezik, a hetvenes években lett világhírű. Előttük Szikora Róbert vezetésével az idén 40 éves R-Go játszik. Másnap Geszti Funky címmel Geszti Péter Váczi Eszterrel és a Jazz+Az fúvósaival kiegészülve játszik Rapülők-, Jazz+Az- és Gringó Sztár-slágereket, előtte Charlie koncertezik. A záró napon először a Random Trip csapata zenél Dés Lászlóval, Péterffy Lilivel, Berkes Olivérrel és Nagy Kristóffal. Őket az osztrák roma-jazz-elektro csapat, a Deladap követi, a végén pedig a többszörös Grammy-díjas slágergyáros, az amerikai-jamaicai származású Shaggy zárja a ZamJam-et.

Napközben a vízparti MOL Nagyon Balaton Teraszon naponta más-más séf gondoskodik a kulináris élményekről, a Budapest Jazz Club pedig a helyhez leginkább illő koncertekkel várja a közönséget. Fellép a Micheller Myrtill és Pintér Tibor Duo, a Sárik Péter Trió feat. Berki Tamás, az Orbay Lilla Quintet, a Pocsai Kriszta Quartet, az Oláh Krisztián Quartet és a Szőke Nikoletta Quartet. Az esti órákban a hely rezidens dj-i állnak színpadra.

A kőhegyi Kilátó Terasz kertjében is lesz délutánonként egy-egy koncert: az első este Little G Weevil, másnap Lovasi András, szombaton pedig Járai Márk lép fel Cseh Tamás-estjével. Az esemény arculata Bereczki Kata munkája: az ő Balaton-tematikájú képei a fő helyszínen és Zamárdi közterületén is láthatóak lesznek a ZamJam idején.

A fesztiválon bemutatják a Best of Balaton idei győzteseit - a 2021-ben indult produkció a Balatonhoz erősen kötődő művészek és celebek személyes ajánlása alapján idén húsz témára irányítja a közönség figyelmét. A helyszínen a legjobb balatoni borászatok és éttermek kínálatából lehet válogatni. A Líra Irodalmi Terasz könyvbemutatókkal, dedikálásokkal, közönségtalálkozóval, felolvasásokkal várja a vendégeket Zamárdiban, délutánonként ismert szerzők legfrissebb köteteivel beszélgetésekre várják az irodalom szerelmeseit. Július 30-án szombaton a WAMP kortárs dizájn vásár közreműködésével magyar tervezők termékeit lehet megvásárolni.

"A ZamJam három napjára szeretnénk ünnepi díszbe öltöztetni Zamárdit, kinyitni a teraszokat és egy a régióban hiánypótló programmal megajándékozni a közönséget" - idézte a közlemény Csákovics Gyulát, Zamárdi polgármesterét.


Tovább nyílik a költségolló: infláció feletti drágulás és stagnáló hatékonyság fojtogatja a hazai fuvarozókat

Bár a makrogazdasági adatok enyhe optimizmusra adhatnának okot, a közúti fuvarozói szektor egyelőre csak a túlélésért küzd.
2026. 05. 14. 07:00
Megosztás:

Az SAP bemutatja az Autonóm Vállalat vízióját

Az idei SAP Sapphire konferencián az SAP bemutatta az Autonóm Vállalat koncepcióját, amelynek célja a legkritikusabb üzleti folyamatok új szintre emelése. A megközelítés lényege, hogy az emberek és a mesterséges intelligencia szorosan együttműködve segítsék a vállalatokat abban, hogy a globális üzleti környezet egyre gyorsuló elvárásaira hatékonyan, stratégiai módon és biztonságosan tudjanak reagálni.
2026. 05. 14. 06:30
Megosztás:

Csaknem ezer bor mutatja meg, hol tart a magyar borágazat

Megkezdődött a 45. Országos Borverseny, Magyarország legnagyobb múltú és egyik legrangosabb szakmai bormustrája. A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) által szervezett országos megmérettetésre idén 22 borvidék 233 pincészetéből érkeztek nevezések, a szakmai zsűri rekord mennyiségű, 995 bormintát értékel a többnapos verseny során. Az idei mezőnyben nagy számban szerepelnek a klasszikus fehér- és vörösborok, miközben egyre több olyan tétel jelenik meg, amely illeszkedik a mai fogyasztási szokásokhoz és a fiatalabb generációk ízléséhez.
2026. 05. 14. 06:00
Megosztás:

A Messer kiadta 2025-ös fenntarthatósági jelentését

A világ legnagyobb magántulajdonban lévő ipari gázszakértője, a Messer közzétette 2025-ös fenntarthatósági jelentését, amely megerősíti hosszú távú elkötelezettségét a felelős működés, a biztonság és a munkavállalók iránt. A vállalat az elmúlt évben az energiahatékonyság növelésére, a működési teljesítmény javítására és a szervezeti ellenállóképesség erősítésére összpontosított, miközben továbbra is kiemelt figyelmet fordított az átláthatóságra és a felelős vállalatirányításra.
2026. 05. 14. 05:30
Megosztás:

Kell-e speciális abroncs az elektromos autókra?

Az elektromos autók térnyerésével egyre több autósban merül fel a kérdés: vajon az EV-khez (Electric Vehicle) különleges abroncs szükséges? Az elektromos modellek nehezebbek, azonnali nyomatékot adnak le, és teljesen más vezetési élményt kínálnak, mint a belső égésű motoros autók. De valóban speciális abroncsot igényelnek? Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
2026. 05. 14. 05:00
Megosztás:

Tízből nyolc csalási kísérletet megfog az Erste, de az ügyfeleknek is résen kell lenniük

Az idei első negyedévben 2,3 milliárd forint ellopását akadályozta meg az Erste, amely tízből nyolc esetben ki tudta szűrni az ügyfelei ellen irányuló pénzügyi támadásokat, csalárd tranzakciókat. A bank jelenleg egy mesterségesintelligencia-alapú, öntanuló csalásmegelőző rendszeren dolgozik, miközben digitális platformja, George már most is több funkcióval védi az ügyfeleket.
2026. 05. 14. 04:30
Megosztás:

Magas az életminőség Szlovéniában, de a termelékenység gyenge növekedése fékezi a fejlődést

Szlovéniában továbbra is magas az életminőség, és a mutatók rövid, valamint hosszú távon is kedvezőek, de nő a szegénységi kockázat, a termelékenység visszafogott növekedése pedig hátráltatja a gazdasági fejlődést - derül ki a kormány makrogazdasági elemzőintézete, az IMAD szerdán bemutatott, Életminőség Szlovéniában - Fejlesztési jelentés 2026 című anyagából.
2026. 05. 14. 04:00
Megosztás:

Pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot - jelentette be az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) főigazgató-helyettese a Tisza-kormány első ülésének szünetében szerdán Ópusztaszeren.
2026. 05. 14. 03:30
Megosztás:

20 év után ismét hosszabbított a Waberers és a Zwack

A Waberer’s és a Zwack Unicum Nyrt. 3+2 évre meghosszabbította a több mint két évtizedes logisztikai partnerségét. Az együttműködés, amely 2005 óta biztosítja a Zwack számára a teljes körű áruszállítási, raktározási és hozzáadott értékű szolgáltatásokat, a megújított szerződéssel új szakaszba lép és a felek a fenntartható közlekedés jegyében elektromos nyergesvontató alkalmazásával jelentősen csökkentik a helyi károsanyag- és zajterhelést.
2026. 05. 14. 03:00
Megosztás:

Itt a Tisza Párt új SZJA programja - sok pénz marad a zsebünkben

A TISZA-kormány újonnan kinevezett pénzügyminisztere, Kármán András a miniszteri meghallgatáson ismertette a személyi jövedelemadó mérséklésére vonatkozó elképzelést, amelyet azonban csak 2027-től vezetnének be.
2026. 05. 14. 02:00
Megosztás:

100.000-et buknak a kisemberek ezzel a döntéssel

A Magyar Nemzeti Bank friss adatai szerint a lekötött betétek jelentős része olyan bankokban áll, ahol az átlagos kamat még az 1 százalékot sem éri el. Ez elsőre nem tűnik látványos veszteségnek, hiszen a pénzből nem vonnak le közvetlenül semmit. A kár mégis valós: elmaradt hozamként jelentkezik.
2026. 05. 14. 01:00
Megosztás:

Tóth Péter nemzetbiztonsági főtanácsadó lesz

Tóth Péter nemzetbiztonsági főtanácsadóként csatlakozik a kormányhoz - jelentette be szerdán, Ópusztaszeren, kormánya első ülésének szünetében, sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök.
2026. 05. 14. 00:30
Megosztás:

Németh Dávid: 360 forintos euróárfolyamot még ki tud gazdálkodni a magyar gazdaság

A magyar gazdaság 360 forintos euróárfolyamot még ki tud gazdálkodni - hangsúlyozta a K&H Bank vezető elemzője szerdán Székesfehérváron, a Videoton Holding által szervezett üzleti fórumon.
2026. 05. 13. 23:30
Megosztás:

Rekordnyereséget ért el a Shopper Park Plus Nyrt. az első negyedévben

A Shopper Park Plus Nyrt. (SPP-csoport) adózott nyeresége 166,8 százalékkal 27,9 millió euróra, míg díjbevétele 42,9 százalékkal 10 millió euróra nőtt 2026 első negyedévben; az adatok alapján újabb negyedéves rekord profitot könyvelt el - közölte az ingatlanok bérbeadásával foglalkozó társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2026. 05. 13. 23:00
Megosztás:

Elindult a Restart Hungary startup ökoszisztéma kezdeményezés

A hazai startup és innovációs ökoszisztéma szintlépésének, valamint a magyar gazdaság újraindulásának támogatására új szakmai kezdeményezés jött létre Restart Hungary néven, amely a hagyományos érdekvédelmi szervezetek helyett nyílt és egyenrangú egyeztetési platformként kíván működni - tájékoztatta a szervezet szerdán az MTI-t közleményben.
2026. 05. 13. 22:30
Megosztás:

Bővíti állományát, az idén már 140 munkatársat vett fel a Körber Hungária

A bővülő feladatok ellátására az év eddig eltelt időszakában már 140 munkatársat vett fel a Pécsen termelő, több mint 1300 embert foglalkoztató Körber Hungária Gépgyártó Kft. (Körber) - közölte a gyártósorok és alkatrészek előállításával foglalkozó német tulajdonú vállalat szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 13. 22:00
Megosztás:

Magyar Péter a május 25-i héten meg akar állapodni az uniós pénzekről

Jövő héten Budapestre jön az Európai Bizottság magas szintű delegációja: a tárgyalások célja, hogy a május 25-i héten megállapodhassanak a bizottság vezetőjével az uniós pénzekről - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Tisza-kormány első, Ópusztaszeren tartott ülésének szünetében sajtótájékoztatón.
2026. 05. 13. 21:30
Megosztás:

Új elnökséget választott a Magyar Fürdőszövetség

Új elnökséget, és Végh Andor, a Zalakarosi Fürdő Zrt. vezérigazgatója személyében új elnököt választott a Magyar Fürdőszövetség tavaszi tisztújító közgyűlésén szerdán - közölte a szövetség az MTI-vel.
2026. 05. 13. 21:00
Megosztás:

Ledger: elhalasztja az amerikai tőzsdei debütálást a kriptotárca-piac egyik legnagyobb szereplője

A kriptovaluta-piac újabb figyelmeztető jelzést kapott: a francia Ledger, a hardveres kriptotárcák egyik legismertebb gyártója egyelőre félreteszi amerikai tőzsdei bevezetési terveit. A döntés jól mutatja, hogy a kripto IPO-k körüli hangulat még mindig törékeny, különösen akkor, amikor a tokenárfolyamok gyengélkednek, a kereskedési volumenek csökkennek, a részvénypiacokon pedig továbbra is erős a bizonytalanság.
2026. 05. 13. 20:30
Megosztás:

A következő hónapokban árcsökkentésre kényszerülhetnek a túlárazott ingatlanok tulajdonosai

Lassuló kereslet, növekvő kínálat és erősödő alkupozíció jellemzi jelenleg az ingatlanpiacot. Az Otthon Start Program által felfűtött árrobbanás kifulladt, így a következő hónapokban az eddig túlárazott ingatlanoknál akár árcsökkenésre is sor kerülhet.
2026. 05. 13. 20:00
Megosztás: