Újabb bankok jelentettek be díjemelést az inflációra hivatkozva

Újabb bankok jelentették be, hogy áthárítják az inflációból adódó többlet terheiket a lakosságra – értesült a BiztosDöntés.hu. Már csak két bank maradt, amelyik még nem hirdetett ilyen jellegű díjemelést idén tavaszra, de várhatóan itt sem ússzák meg a drágulást az ügyfelek.

Újabb bankok jelentettek be díjemelést az inflációra hivatkozva

Különösen jelentősek az idei díjemelések a bankszektorban

A lakossági ügyfelek idén kétféle díjemeléssel is találkoznak. Egyrészt, a legtöbb pénzügyi műveletet terhelő pénzügyi tranzakciós illeték kormányzat általi másfélszeres megemelése az idei évtől hárítható át a lakosságra.

Ezt mára minden nagyobb hazai bank áthárította már, és ezek a változások életbe is léptek.

A bankok számára ugyanakkor lehetőség van az előző éves infláció áthárítására is, amely a pénzügyi tranzakciós illetékkel kapcsolatos, már megemelt díjakra is vonatkozik.

Ezáltal az ügyfelek az idei évben a szokásosnál jóval érezhetőbb banki díjemelésekkel szembesülnek a mindennapi bankolásaik során.

Bár az inflációs díjemelés idén nem jelentős, mivel a tavalyi inflációt a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 3,7 százalékra mérte, így a bankok legfeljebb ennyivel emelhetik a díjaikat. Az előző években azonban ez a díjemelés kimagasló mértékű volt, hiszen 2023-ban 14,5 százalékos, míg 2024-ben 17,6 százalékos banki díjemelés történt az inflációra hivatkozva.

Az idei inflációs díjemeléssel és az előző két év inflációs díjemelésével együtt, 2023. január 1-től kezdve, – egymásra épülve – mintegy 40 százalékkal emelkedtek a bankköltségek.

Ezen belül az átutalások és a készpénzfelvételek díjai viszont nem 40 százalékkal emelkedtek, hanem 109 százalékkal, mivel ebben a hatásban pénzügyi tranzakciós illeték másfélszeres megemelkedése is benne van.

A bankok egymás után jelentik be az idei inflációs díjemeléseket

Az elmúlt napokban az MBH Bank és a Raiffeisen Bank jelentett be inflációs díjemelést idén tavaszra. A BiztosDöntés.hu gyűjtése alapján az alábbi bankok jelentettek be eddig inflációkövető díjemelést:

- CIB Bank: 2025. április 1-től
- K&H Bank: 2025. április 1-től
- MagNet Bank: 2025. április 1-től
- MBH Bank: 2025. április 30-tól
- OTP Bank: 2025. március 1-től
- Raiffeisen Bank: 2025. április 1-től
- UniCredit Bank: 2025. március 1-től

A nagyobb bankok közül már csak az Erste Bank és a Gránit Bank nem jelentett be inflációs díjemelést az idei évre, nem kétséges azonban, hogy hamarosan ők is megteszik ezt.

Érdemes minden kedvezményt igénybe venniük az ügyfeleknek

A 2023-tól számolt 40 százalékos banki díjemelés, köztük a tranzakciók díjainak 109 százalékkal történt megemelkedése, – főképp ilyen rövid időn belül –, valóban sokkoló, mondja Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A szakember szerint éppen ezért kiemelt fontossággal bír, hogy az ügyfelek lehetőleg minden tranzakciós díjkedvezményt igénybe vegyenek, mely olcsóbbá teszi a bankolásukat.

A BiztosDöntés.hu gyűjtése alapján az ügyfeleknek az alábbi díjkedvezmények állnak rendelkezésükre az átutalások tekintetében a hazai bankoknál:

    • CIB Bank: az ECO és ECO Plusz díjcsomagokban 50 000 forintig teljesen ingyenes bármely belföldi eseti átutalás akciósan 2025. június 30-ig, de a bank meghosszabbíthatja ezt az akciót 

    • Erste: havi 400 000 forintos keretösszegig semmilyen díja nincs a belföldi elektronikus átutalásnak a George és George Online díjcsomagokban, de a havi átutalások összege befolyásolja a kedvezményes havi számlavezetési díjat. A George, George Online és minden más díjcsomagokban az 50 000 forintos, vagy az alatti átutalási tranzakciók esetében nem kell pénzügyi tranzakciós illetéknek megfelelő banki díjat fizetni. Az Erste Egyszámla Díjcsomagban a kedvezményes utalást választva, továbbá a két Privilégium nevű díjcsomagban teljesen ingyenes elektronikus átutalások is elérhetők 50 000 forintos vagy az alatti összegű tranzakciókkal, hiszen itt csak az illetéknek megfelelő banki díjat kell fizetni. 

    • Gránit Bank: Gránit Bajnok Plusz és Gránit Digitális Plusz díjcsomagokban korlátlanul ingyenesek a belföldi átutalások 

    • K&H Bank: az okos díjcsomagokban – díjcsomagtól függően – a havi első 2 vagy 5 átutalás, tranzakciónként 50 000 forint alatt, teljesen díjmentes, ezen kívül pedig minden átutalás első 50 000 forintnyi részére nem kell megfizetni a pénzügyi tranzakciós illetéket 

    • MagNet Bank: a kizárólag interneten igényelhető HázhozSzámla konstrukcióban bankon belülre és kívülre külön-külön teljesen díjmentes a havi első két eseti átutalás, legfeljebb havi 100 000 – 100 000 forintig. A Csillag és Diamond számlacsomagokban tranzakciónként 100 000 forintig korlátlan számban ingyenes a belföldi átutalás. Az 50 000 forintos, vagy az alatti átutalási tranzakciók esetében nem kell pénzügyi tranzakciós illetéknek megfelelő banki díjat fizetni.

    • MBH Bank: az 50 000 forintos, vagy az alatti átutalási tranzakciók esetében nem kell pénzügyi tranzakciós illetéknek megfelelő banki díjat fizetni

    • OTP Bank: – akár ingyenes – havidíjért, meghatározott keretösszegig ingyenes átutalást biztosító csomagok választhatók a banknál a Smart és a Bázis számlán is

    • Raiffeisen Bank: az Aktív számlán minden elektronikus eseti átutalás díja tranzakciónként 50 000 forintig ingyenes 2025. május 31-ig, a bank meghosszabbíthatja az akciót

    • Revolut Bank: a Magyarországra indított átutalások korlátlanul díjmentesek (a bank eddig nem jelentett be semmilyen díjváltozást sem a pénzügyi tranzakciós illeték áthárítása, sem pedig az infláció kapcsán) 

    • UniCredit Bank: a Mobil Aktív Plusz bankszámla esetében korlátlanul ingyenes a belföldi eseti átutalás, ha a tranzakciót mobilapplikációval (és nem netbankon keresztül) küldi be az ügyfél a bankba 

    • Wise: az 50 000 forintos, vagy az alatti, forint átutalások esetében nem kell semmilyen díjat fizetni a Magyarországra indított tranzakciók esetében

A készpénzfelvételeket viszont semmilyen illetékkedvezmény nem érinti, bár az ügyfeleknek minden hazai banknál rendelkezésre áll a törvényi ingyenes készpénzfelvétel havi legfeljebb 2 alkalommal, összesen legfeljebb havi 150 000 forint erejéig, egy nyilatkozat ellenében.

Tőkepiaci csúcsteljesítmények az idei BÉT Legek díjátadón

Több mint 25 éves hagyományra tekint vissza a Budapesti Értéktőzsde által szervezett BÉT Legek díjátadó, amely mostanra a hazai tőkepiac egyik legfontosabb eseményévé vált. Az idei gálán a BÉT 18 kategóriában ismerte el a piaci szereplők 2025-ös teljesítményét, díjazva a kiemelkedő eredményeket és a tőkepiac fejlődéséért tett lépéseiket. Az eseményt Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank elnöke nyitotta meg, hangsúlyozva a magyar tőkepiac stabilitásának és versenyképességének jelentőségét.
2026. 03. 01. 09:00
Megosztás:

Tovább élesedik a verseny: újabb bank csökkentett kamatot az Otthon Startnál

Márciustól újabb banknál érhető el 3 százalék alatti kamat mellett az Otthon Start hitel. A MagNet Bank ajánlatában tavasztól már 2,80 százalékos kamatszint szerepel. A Bankmonitor szakértői ennek apropóján összeszedték, hogy hol milyen kamat mellett lehet igényelni a kérdéses támogatott hitelt.
2026. 03. 01. 08:00
Megosztás:

4,2 milliárd dollárnyi USDT befagyasztva – szigorít a Tether a kriptobűnözés ellen

Három év alatt összesen 4,2 milliárd dollár értékű USDT került feketelistára a Tether döntése nyomán. A világ legnagyobb stabilcoin-kibocsátójának lépései jól jelzik: a kriptoeszközökhöz kapcsolódó bűncselekmények és a szankciós kockázatok miatt a szabályozói nyomás érezhetően fokozódik. A befagyasztás ugyanakkor nem egyenlő vagyonelkobzással – és önmagában nem bizonyít bűnösséget sem.
2026. 03. 01. 07:00
Megosztás:

Proof of Work vs. „Proof of War”: Bitcoin biztonság kontra fiat pénzrendszer

A Bitcoin energiaalapú biztonsági modellje és a fiat pénzek politikavezérelt működése közötti különbség újra a szakmai viták középpontjába került. A „proof of work” és a „proof of war” kifejezések éles retorikai ellentétet rajzolnak fel a digitális, decentralizált pénz és az államilag kibocsátott valuta között – miközben az energiaárak, az infláció és a monetáris politika aktuális kérdései tovább fűtik a diskurzust.
2026. 03. 01. 06:00
Megosztás:

A Nébih tipp: ideje rendet tenni a hűtőben és a kamrában

A tavasz közeledte jó alkalom arra, hogy a hűtőszekrényt és kamrát is átvizsgáljuk, rendbe tegyük. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Oktatási Program praktikus tanácsokkal hívja fel a figyelmet a rendszeres ellenőrzés és takarítás fontosságára. A helyes élelmiszer-elrendezés mind az élelmiszerbiztonság, mind az élelmiszerpazarlás csökkentése szempontjából alapvető.
2026. 03. 01. 05:00
Megosztás:

Begyújtotta a rakétákat a 4iG: Soha nem látott pénzügyi eredményeket ért el a cégcsoport

A 4iG Csoport történetének legerősebb pénzügyi évét zárta 2025-ben: konszolidált nettó árbevétele 733,88 milliárd forintra, EBITDA-ja 275 milliárd forintra emelkedett, mindkettő történelmi csúcsot jelent.
2026. 03. 01. 04:00
Megosztás:

Befejeződött a Bászna Gabona Zrt. károsultjainak állami kárrendezése

A kormány gyors reakciójának köszönhetően másfél hónap alatt a pénzükhöz juthattak a Bászna Gabona Zrt. károsultjai - jelentette be közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter a tárca által az MTI-hez szombaton eljuttatott közlemény szerint.
2026. 03. 01. 03:00
Megosztás:

Ennyi lesz a liszt, a cukor, az étolaj és a tojás ára márciustól

Az üzletekben tapasztalható árváltozások most jóval visszafogottabbak, mint a korábbi, erőteljes inflációs időszakban. Ez azonban nem jelenti azt, hogy teljesen mindegy lenne, mikor és melyik boltban tesszük a kosárba az alapélelmiszereket.
2026. 03. 01. 02:00
Megosztás:

Kevés a nyugdíjad? Így lehet emelést kérni hivatalos úton

Sokan csak akkor szembesülnek vele, mennyire alacsony az ellátásuk, amikor már hónapok óta próbálnak kijönni a pénzből. Pedig a nyugdíjrendszer nem zárja ki teljesen a segítséget: méltányossági alapon többféle támogatás is kérhető. Mutatjuk, milyen lehetőségek állnak rendelkezésre, ha kevésnek érzed a nyugdíjadat.
2026. 03. 01. 01:00
Megosztás:

Városi épületfejlesztést segítő algoritmust fejlesztett az EFERTE Kft.

Tartószerkezetet vizsgáló döntéstámogató algoritmust és hozzá kapcsolódó adatbázist fejlesztett az EFERTE Mérnöki Tanácsadó és Szolgáltató Kft. a meglévő városi épületek fejlesztésének segítésére, a 257,6 millió forint összköltségvetésű projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivataltól kapott 199,9 millió forint vissza nem térítendő támogatás segítségével valósult meg - közölte az EFERTE Kft. az MTI-vel.
2026. 03. 01. 00:05
Megosztás:

Drasztikus áremelkedést idézne elő a Hormuzi-szoros lezárása

Drasztikus áremelkedést idézne elő a Hormuzi-szoros lezárása, ott halad át a világ nyersolaj-kereskedelmének mintegy harmada - mondta a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágának vezetője szombaton az M1 aktuális csatorna műsorában.
2026. 02. 28. 23:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 9. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 02. 28. 22:00
Megosztás:

Pozitívról stabilra módosította Szerbia adósosztályzatának kilátását a Moodys

A felminősítés lehetőségére utaló eddigi pozitívról stabilra módosította Szerbia adósosztályzatának kilátását a Moody's Ratings. A nemzetközi hitelminősítő elsősorban azzal a véleményével indokolta a negatív korrekciót, hogy a szerbiai politikai kockázatok jelentős erősödése a korábban vártnál nagyobb visszahúzó erőt gyakorol a szerb gazdaság növekedésére, és lefulladt a szerb EU-csatlakozási folyamat is.
2026. 02. 28. 21:00
Megosztás:

Nem kezdődött el a harmadik világháború, de új korszak kezdődik

Aleksandar Vucic szerb államfő szerint a közel-keleti konfliktus nem jelenti a harmadik világháború kezdetét, ugyanakkor a világ olyan új korszakba lép, amelyben a nemzetközi jog egyre kevésbé lesz meghatározó. Úgy vélte, jelentősen emelkedhet az olaj ára is.
2026. 02. 28. 20:00
Megosztás:

1,71 milliárd dolláros kriptobányászati veszteség után irány az AI: új pályára áll a MARA?

Brutális negyedéves mínuszt jelentett a MARA Holdings, miután a Bitcoin árfolyamesése letarolta a mérleget. A cég azonban nem csupán túlélni akar: mesterséges intelligencia-adatközpontokkal és egy francia energetikai óriás leányvállalatával közösen teljesen új üzleti modellt építene.
2026. 02. 28. 19:00
Megosztás:

Több mint negyvenezer fiatalt hozott helyzetbe az Otthon Start program

A lakásvásárlást tekintve több mint negyvenezer fiatalt hozott helyzetbe az Otthon Start hitelprogram - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a program bevezetése óta eltelt hat hónap eredményeit ismertetve szombaton Debrecenben.
2026. 02. 28. 18:00
Megosztás:

Iráni konfliktus - Kína a katonai műveletek azonnali leállítását sürgeti

Kína nagyfokú aggodalmát fejezte ki az Izrael és az Egyesült Államok által Irán ellen végrehajtott légitámadások miatt, és a katonai műveletek leállítását sürgeti - közölte szombaton a kínai külügyminisztérium.
2026. 02. 28. 17:00
Megosztás:

Több mint 531 milliárd SHIB áramlott a tőzsdékre – Komoly nyomás alá került a Shiba Inu árfolyama

A Shiba Inu ismét kritikus ponthoz érkezett. Az on-chain adatok szerint egyetlen nap alatt több mint 531 milliárd SHIB token került kriptotőzsdékre, ami erős eladói nyomásra utal. A technikai kép továbbra is gyenge, a hétvégi alacsony likviditás pedig felerősítheti az árfolyammozgásokat.
2026. 02. 28. 16:00
Megosztás:

Megközelítette a 4 milliárd forintot a CIG Pannónia nyeresége tavaly

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. 59,7 milliárd forintos díjbevétel mellett 3,958 milliárd forint adózott eredménnyel zárt tavaly - közölte a társaság pénteken az MTI-vel.
2026. 02. 28. 15:00
Megosztás:

A Leapmotor kínai autómárka gyors ütemben bővíti hálózatát Európában

A Leapmotor kínai autómárka a Stellantis kiterjedt márkakereskedői hálózatába integrálódva gyors ütemben erősíti európai jelenlétét - tájékoztatta a C Automobil Import Kft. az MTI-t szombaton.
2026. 02. 28. 14:00
Megosztás: