Válassz jól, ha játszani is szeretnél a laptopon!
Amennyiben szenvedélyesen szereted a számítógépes játékokat, és új gép beszerzését tervezed, ez a cikk Neked szól, ugyanis választ ad arra a kérdésre, hogy lehet-e céges vagy otthoni gépen játszani.
PC vagy laptop?
A gamer PC-knek is megvannak a hívei, ezen gépek nagy előnye a házilagos építhetőség, nagy fokú bővíthetőség, ugyanakkor a gamer laptopok mobilisak, így mindenhova elkísérhetnek. A Lenovo Thinkpad laptopok legendásan híresek a megbízhatóságukról, prémium anyaghasználatukról, de innovatív mérnöki megoldásaikért, elegáns megjelenésükért is sok üzleti felhasználó szereti őket. És elárulhatjuk, hogy a játékosok is elégedettek lehetnek ezekkel az erős teljesítményt nyújtó gépekkel.
Azoknak, akik a laptopot elsősorban sulihoz vagy munkára használják, és csak szabadidejükben töltenek némi időt casual online játékokkal, nem érdemes vagyonokat áldozniuk a gépre, elegendő lehet egy otthoni vagy üzleti felhasználásra szánt is.
Dönts a felhasználás céljának megfelelően!
Az óriási kínálat függvényében nem egyszerű a választás, amikor laptopvásárláson töröd a fejed. Egyrészt a rendelkezésedre álló keretösszeg is behatárolja a választásodat, másrészt több szempontot is mérlegelned kell, hogy a lehető legjobb gépet találd meg.
Gondold át, elsősorban mire szeretnéd használni. Általános irodai használatra, böngészésre, levelezésre, filmnézésre, egyszerűbb játékok futtatására egy olcsóbb kategóriájú laptop is megteszi. Az erőforrásigényes szoftverek és játékalkalmazások azonban üzleti vagy gamer gép beszerzését igénylik. A hordozhatóság is lényeges kérdés, hiszen egy nagyobb kijelző növeli a súlyt. Játékok szempontjából a jövőbeni bővíthetőség, gyorsíthatóság kérdése lényeges.
Okos kompromisszumok
Amennyiben AAA játékokra keresel gépet, nem szabad, hogy a költségvetésed gátat szabjon, a lehető legjobb vasra lesz szükséged, de ez egy külön kategória, amivel most nem foglalkozunk, hanem csak a casual game-ekre és az otthoni és üzleti laptopokra koncentrálunk.
Játékra szánt gép esetén a dizájn másodlagos, a hardverek, ezen belül is a videókártya, a processzor minősége, teljesítménye lényeges. A gyártók különböző kategóriákba sorolják a gépeket, egyszerűbb, de élvezetes játékra a legalább középkategóriás laptopok alkalmasak, amelyek gyárilag szerelt SSD-vel, erős, új generációs processzorral, rendes videókártyával szereltek. A prémiumkategóriás gépek komolyabb játékokat is visznek, igaz, ezek ára jóval magasabb.
Casual játékokhoz min. 16 GB RAM, integrált grafikus kártya, egy jó processzor - i5 vagy Ryzen 5-től felfelé -, megfelelő hűtés és egy jó kijelző szükséges.