Választás 2026 - Az utolsó napon még több ezren jelentkeztek át

A határidő lejártának napján még csaknem 3700-an kérték felvételüket a külképviseleti névjegyzékbe, és mintegy 14 ezren jelentkeztek át egy másik magyarországi településre az április 12-i országgyűlési választásra - derül ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adataiból.

Választás 2026 - Az utolsó napon még több ezren jelentkeztek át


Azok a magyarországi lakcímmel rendelkező választópolgárok, akik a szavazás napján nem tartózkodnak Magyarországon, az ország nagykövetségein és konzulátusain szavazhatnak. A külképviseleten szavazóknak csütörtökön 16 óráig kellett felvetetniük magukat a külképviseleti névjegyzékbe.

A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint csütörtök reggel még 87 302-en szerepeltek a külképviseleti névjegyzékben, de a péntek reggeli adatok szerint a választási irodák csaknem 3700, az utolsó napon benyújtott kérelmet rögzítettek, így most 90 978-an szerepelnek a külképviseleti névjegyzékben. Négy éve az országgyűlési választáson 65 480 embert vettek fel ebbe a névjegyzékbe.

A legtöbben, 9511-en Londonban szavaznának, míg Hágában 6327, Münchenben 5557, Bernben 4170, Stuttgartban 4168, Bécsben pedig 2955 választópolgár kívánja leadni a szavazatát. Az utolsó napon a legtöbben Londonban vetették fel magukat a külképviseleti névjegyzékbe, itt egy nap alatt csaknem 680-nal nőtt a választópolgárok száma, de mintegy 500-zal nőtt a Münchenben és 380-nal a Stuttgartban szavazók száma is.

Mindössze két szavazót várnak Dakkában, hármat pedig Ramallah-ban. Öten szeretnének szavazni Jekatyerinburgban, 6-6 szavazó pedig Kigalit, Dar-es-Salaamot és Lusakát jelölte meg. Tíznél kevesebb választót várnak még Kinshasába, Kazanyba és Kampalába (7-7), illetve Montevideóba (8).

A külképviseleten a választópolgár a lakcíme szerinti országgyűlési egyéni választókerület szavazólapján és a pártlistás vagy - nemzetiségiként regisztrált választópolgár esetében - nemzetiségi listás szavazólapon voksolhat.

A külképviseleteken leadott szavazatokat tartalmazó urnákat ott nem bontják fel, hanem Magyarországra szállítják, és a voksokat bekeverik a szavazópolgár választókerületében az erre kijelölt szavazókör szavazatai közé. Ugyanebben a szavazókörben kerülnek megszámlálásra az átjelentkezők szavazatai is.

Azok, akik jövő vasárnap nem a lakóhelyükön szeretnének voksolni, ugyancsak csütörtökön 16 óráig jelentkezhettek át egy másik magyarországi település névjegyzékébe.

Az NVI adatai szerint csütörtök reggel még 210 891 volt az átjelentkezők száma, ez péntek reggelre mintegy 14 ezerrel nőtt és összesen 224 657-en jelentkeztek át szavazni a lakóhelyüktől eltérő településre.

A legtöbb átjelentkező a fővárosi 12. számú egyéni választókerületben (XIII. kerületi székhelyű) van, ide 9167-en jelentkeztek át, de sokan szavaznának a 11. számú oevk-ban is (III. kerületi székhelyű), ahol 5546 átjelentkezőt várnak. A 7. számú oevk-ba (X. kerületi székhely) 4527-en jelentkeztek át, a 4. számú oevk-ba pedig (II. kerületi székhely) 4077-en. A legkevesebb átjelentkezéssel szavazó választópolgárt a fővárosban a 16. számú (XXIII. kerületi székhelyű) választókerületben várják, mindössze 651-et.

Vidéken Szegeden szavaznának átjelentkezéssel a legtöbben, 5224-en, míg Győrben 4666, Debrecenben 4393, Pécsen pedig 4086 átjelentkező van a péntek reggeli adatok szerint.


Shubh Mint programmal erősíti európai mentaellátási láncát a Mars

A Mars újabb mérföldkőhöz érkezett beszerzési tevékenységében: a vállalat sikeresen megkezdte a Shubh Mint programból származó, nyomon követhető, természetes eredetű mentol felhasználását európai rágógumi-gyártásában. Az alapanyag már az Egyesült Királyságban és Lengyelországban működő gyártóüzemekbe is bekerült.
2026. 08. 25. 04:00
Megosztás:

Megfeleltek-e az előírásoknak a tanszerek?

Műanyag tolltartókat, ceruza- és tollvég díszítőket, valamint zsírkrétákat és gyurmákat ellenőrzött a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) laboratóriuma, minden vizsgált termék megfelelt a termékbiztonsági előírásoknak - tájékoztatta a hatóság az MTI-t hétfőn.
2026. 08. 25. 03:00
Megosztás:

Nyugdíjas Szép Kártya 2027 – erre lesz használható

A Nyugdíjas Szép Kártya 2027 az időseknek szánt új, célzott támogatási forma lehet, amelynek keretében a jogosultak évente akár 200 ezer forintot kaphatnak. A juttatás különlegessége, hogy nem szabadon elkölthető készpénzként, hanem meghatározott termékekre és szolgáltatásokra felhasználható kártyás támogatásként érkezne.
2026. 08. 25. 02:00
Megosztás:

Rekordmagasra emelkedik a dízel ára

Szlovéniában keddtől ismét drágul az üzemanyag: a dízel ára történelmi csúcsra emelkedik, és rekordot dönt a fűtőolaj ára is.
2026. 08. 25. 01:00
Megosztás:

Ahány telephely, annyi valóság – így szakad szét a belső kommunikáció

Egy vállalat vezetése gyakran abból indul ki, hogy a dolgozók mind ugyanazokból az alapinformációkból dolgoznak. A valóságban azonban már egy épületen belül is elakadhat vagy torzulhat egy üzenet, több telephely, eltérő műszakok és nagyszámú fizikai dolgozó esetén pedig könnyen párhuzamos valóságok alakulhatnak ki.
2026. 08. 25. 00:01
Megosztás:

Közel ötszörösére nőtt az MI-t használó kínai ipari vállalatok aránya

Jelentősen nőtt a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazása a kínai iparban: tavaly az ipari vállalatok 47,5 százaléka használt MI-modelleket vagy MI-ügynököket, szemben a 2024-ben mért 9,6 százalékkal - derül ki az International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat adataiból.
2026. 08. 24. 23:00
Megosztás:

Mesterséges intelligenciával működő kamerákkal figyelik az erdőtüzeket Horvátországban

Ötven új, mesterséges intelligenciával működő kamerával bővítették Horvátországban az erdő- és bozóttüzek korai észlelését szolgáló videomegfigyelő rendszert - jelentette be hétfőn a környezetvédelmi és a zöld átmenetért felelős minisztérium.
2026. 08. 24. 22:00
Megosztás:

Egyre nagyobb a szakadék a Balaton és a Tisza-tó ingatlanpiaca között

A magyar nyaralópiac egyik leglátványosabb átrendeződése zajlik. Miközben a Balaton továbbra is a legkeresettebb hazai nyaralóövezet, az elmúlt öt évben jelentősen visszaesett iránta a kereslet, az árak azonban sokáig nem követték ezt a változást. Közben a jóval alacsonyabb árszinten működő Tisza-tó iránt egyre nagyobb az érdeklődés. Weitzel Zsolt, a REMAX Hillside irodák partnere és vezető értékesítője szerint a következő években elsősorban azok a lokációk és ingatlanok lehetnek versenyképesek, amelyek valódi ár-érték arányt kínálnak.
2026. 08. 24. 21:00
Megosztás:

Vegyesen mozgott a forint este

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfő estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 24. 20:00
Megosztás:

Magas forgalom mellett emelkedett, történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2700,47 pontos, 1,82 százalékos emelkedéssel, 151 360,28 ponton, történelmi csúcson zárt hétfőn.
2026. 08. 24. 19:00
Megosztás:

Kriptokártyák: a stabilcoinok beköltöznek a pénztárcánkba

A kriptokártyák új korszakba léptek: 2026 júliusában az ilyen eszközökkel végrehajtott havi költés először haladta meg az 1 milliárd dollárt, miközben a tranzakciók döntő részét már nem Bitcoin vagy más volatilis kriptovaluta, hanem dollárhoz kötött stabilcoinok finanszírozták. A változás azt mutatja, hogy a digitális dollárok egyre kevésbé kizárólag kereskedési és megtakarítási eszközök, és egyre inkább a hétköznapi fizetések háttér-infrastruktúrájává válnak.
2026. 08. 24. 18:00
Megosztás:

Kiemelkedő tréningfalatok kutyáknak: Egészséges és hatékony

Ahogy egyre több napsütés éri el a természetet, itt az idő, hogy a kutyákat is aktívabbá tegyük. A közös kis kalandok, séták és szabadtéri edzések nemcsak felpezsdítik a napjainkat, hanem a kutyák számára is rengeteg új felfedezést és élményt tartogatnak. A motiváció és elkötelezettség fenntartása érdekében fontos, hogy megfelelő jutalomfalatokkal készüljünk minden tréninghez. De hogyan biztosíthatod, hogy a megfelelő falatokat választod kedvencednek?
2026. 08. 24. 17:00
Megosztás:

A rádiófrekvenciás izomstimuláció hatásai

Rengeteg ember vágyik feszesebb és tónusosabb testre, azonban sokszor kifejezetten nehéz megtalálni a valóban eredményes módszert ennek elérésére. Rengetegen vannak, akik a különböző csodát ígérő lehetőségekre már komoly összegeket költöttek el, a vágyott változás mégis elmaradt az erőfeszítések ellenére.
2026. 08. 24. 16:00
Megosztás:

Nem csak a napelem csökkentheti a villanyszámlát: ezt a fejlesztést sokan még mindig alábecsülik

Az elmúlt hetek energiatakarékossági törekvései alapjaiban változtatták meg a háztartások gondolkodását. Míg korábban elsősorban a fűtési rendszer korszerűsítése vagy a napelemes beruházás került a figyelem középpontjába, ma már egyre többen keresik azokat a kisebb fejlesztéseket is, amelyek alacsony beruházási költség mellett is mérhető energia-megtakarítást eredményezhetnek. Ilyen terület a világítás korszerűsítése is, amelyet még mindig sokan alábecsülnek, pedig a megfelelő LED technológia hosszútávon jelentős megtakarítást és magasabb komfortot biztosíthat.
2026. 08. 24. 15:00
Megosztás:

Becsengettek! Így vészeljük át könnyebben a tanévkezdés kihívásait

Új órarend, korai ébresztők, rohanós reggelek, délutáni tanulás és egy nyár után újra birtokba vett gyerekszoba – a szeptemberi becsengetés minden család számára tartogat kihívásokat.
2026. 08. 24. 14:30
Megosztás:

A diákok közel fele külföldön vállalna munkát

A nappali tagozatos felsőoktatási hallgatók 46 százaléka tervezi, hogy legalább egy időre külföldön vállal munkát. A K&H ifjúsági index szerint ezzel párhuzamosan mindössze minden harmadik diák bízik abban, hogy tanulmányai után könnyen talál állást. Az eredmények így egyszerre mutatják a külföldi tapasztalatszerzés iránti nyitottságot és az elhelyezkedési lehetőségek óvatosabb megítélését.
2026. 08. 24. 14:00
Megosztás:

Tanulj meg bánni a pénzeddel: Útmutató 2026-ra

Nemcsak az a fontos, hogy megtanuljunk pénzt keresni, hanem az is, hogy hatékonyan használjuk fel azt. Sőt, a pénzkezelés képessége még fontosabb, mint a pénzkeresés.
2026. 08. 24. 13:30
Megosztás:

Évi több tízezer forintot is elvihetnek a banki SMS-ek – sokan feleslegesen fizetnek értük

Miközben a bankszámlákhoz kapcsolódó digitális szolgáltatások egyre inkább az okostelefonokra költöznek, sok ügyfél továbbra is fizet a hagyományos banki SMS-értesítésekért. Egy-egy üzenet díja önmagában nem tűnik jelentősnek, ám a tranzakciók számától és a szolgáltatás havi vagy éves díjától függően éves szinten akár több tízezer forintos költség is összejöhet. A money.hu megnézte, milyen költséget jelenthetnek a banki SMS-értesítések az ügyfeleknek, és milyen lehetőségek vannak ezek kiváltására.
2026. 08. 24. 13:00
Megosztás:

Hasonló dinamikát lehetett látni a tengerentúlon is, a szolgáltatószektor húzta a gazdaságot augusztusban

Az amerikai részvénypiacok pénteken emelkedéssel zártak, ugyanakkor a hetet összességében veszteséggel fejezték be, mivel a befektetői hangulatot továbbra is a kötvénypiaci hozamok ingadozása és a közel-keleti helyzet alakulásával kapcsolatos bizonytalanság befolyásolta.
2026. 08. 24. 11:00
Megosztás:

Emelkedett pénteken a Stoxx 600, de így is zsinórban második hetét fejezte be mínuszban

Az európai részvénypiacok pénteken emelkedéssel zártak, mivel a befektetők a gazdaság ellenállóképességére utaló jelekre koncentráltak, ugyanakkor a vezető európai részvényindex, a Stoxx 600 a hetet összességében 0,6%-os veszteséggel fejezte be. Az inflációs aggodalmakat továbbra is életben tartották a magas olajárak és az amerikai államkötvény-hozamok. A pán-európai STOXX 600 index a hét utolsó napját 0,6%-os emelkedéssel zárta, de ezzel együtt már a második egymást követő heti csökkenését könyvelte el. A francia CAC 40 0,4%-kal, a német Dax és angol FTSE 100 0,6%-kal emelkedett pénteken, de csak az utóbbi fejezte be nyereséggel a hetet, 0,6%-kal, míg a másik két vezető index egy százalék felett esett a hét egészében.
2026. 08. 24. 10:00
Megosztás: