Vége az albérlet drágulásnak? Budapesti albérlet piac 2023 végén

Megtorpant az albérlet-drágulás, trónfosztás Budapesten: szeptemberben az országos átlagos bérleti díjak 0,1 százalékkal nőttek havi szinten, Budapesten pedig 0,3 százalékos csökkenés ment végbe, ami egyaránt stagnálásnak felel meg.

Vége az albérlet drágulásnak? Budapesti albérlet piac 2023 végén

Október közepén a fővárosban a II. kerület volt a legdrágább 350 ezer forintos bérleti díjjal, így megelőzte a korábban élen álló V. kerületet. Ugyanakkor a legjelentősebb választékot nyújtó XI. és XIII. kerületben nem változtak az árak a korábbi hónapokhoz képest.

A vármegyeszékhelyek közül Debrecenben, Győrben és Veszprémben kínálják a legmagasabb áron a bérelhető lakóingatlanokat, a legolcsóbb városok között van Miskolc és Békéscsaba is.

Lényegében mindenhol megállt az albérletpiaci drágulás. Szeptemberben ugyanis országosan 0,1 százalékkal emelkedtek, a fővárosban pedig 0,3 százalékkal csökkentek az átlagos lakbérek a KSH-ingatlan.com legfrissebb lakbérindexe szerint.

Megtorpanás szokatlan időpontban

“Az augusztusi megtorpanás után látható szeptemberi változások gyakorlatilag stagnálást jelentenek, amire az előzetes adatokból már számítani lehetett. A

z viszont figyelemreméltó jelenség, hogy ez közvetlenül a nyár végi albérletszezon lecsengésével egyidőben következett be.” - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.

Hozzátette: Éves szinten még mindig két számjegyű emelkedés látható, országosan és Budapesten egyaránt 12 százalékkal voltak magasabbak a bérleti díjak, mint tavaly szeptemberben. Fontos azonban, hogy az inflációval korrigált, országos reállakbérek a covid-járványt megelőző rekordszinttől majdnem 8 százalékkal maradnak el, a fővárosban pedig több mint 10 százalékos csökkenést mutatnak.

albérlet árak Budapesten az egyes kerületekben

Az ingatlan.com elemzése ismerteti azt is, hogy október közepén hogyan alakultak a kiadó lakások és házak árai a fővároson belül és a vármegyeszékhelyeken. Budapesten például 240 ezer forintra nőtt az átlagos lakbér, szemben a szeptemberi 230 ezer forinttal. “Bár ez első látásra jelentős havi szintű drágulásnak felel meg, amely némi korrekciót is jelenthet az augusztusi lassulás és a szeptemberi stagnálás után.

Július közepén ugyanis pont erről az árszintről vágtak neki az albérletszezonnak a fővárosi kiadó lakások tulajdonosai. Másrészt szerepet játszik az emelkedésben, hogy az egyes kerületek bérleti díjai eltérő dinamikával mozognak.

A II. kerületben például jelentősen, 300 ezerről 350 ezer forintra nőtt az átlagos lakbér az elmúlt hónapokban. Ezzel átvette az első helyet a korábbi listavezető V. kerülettől, ahol október közepén 344 ezer forint volt az átlagos bérleti díj” - mondta Balogh László. Azt is elmondta, hogy egyelőre keresi az utat a piac, egyértelmű trend még nem alakult ki sem egyik, sem a másik irányba.

Jelentős drágulás már nem várható

Az ingatlan.com szakértője szerint számottevő áremelkedés nem várható a következő időszakban, mert a fizetőképes kereslet nagyon nehezen tud lépést tartani a bérleti díjak emelkedésével. Ezt jelzi az is, hogy a két legnagyobb albérletkínálattal rendelkező kerületekben, a XI.-ben és a XIII.-ban 240 ezer és 230 ezer forinton stagnáltak a bérleti díjak szeptember közepéhez képest.

A vármegyeszékhelyek összesített átlaga 140 ezer forint, ez nem jelent változást havi szinten. A legdrágább nagyvárosok közé tartozik Debrecen, Győr és Veszprém, ahol 165-195 ezer forinttal számolhatnak a bérlők. A másik végletet Békéscsaba, Miskolc és Salgótarján képviseli 100-102 ezer forinttal.


Legjobb kripto befektetések most: Sui robbant, a mémnarratíva visszatért, a DeFi újra levegőt kapott

A kriptopiacon vannak napok, amikor nem a Bitcoin diktálja a hangulatot, hanem a második sorból előrelépő projektek rántják magukra a reflektorfényt. Az elmúlt 24 óra pontosan ilyen volt: a top 10 legnagyobb emelkedő listáján egyszerre jelentek meg komoly infrastruktúra-projektek, DeFi-protokollok, fizetési hálózatok és közösségi lendületből élő tokenek.
2026. 05. 10. 22:00
Megosztás:

Az AI-ügynökök forradalmasíthatják az online vásárlást: 8 ezermilliárd dolláros piac jöhet 2030-ra

ARK Invest friss előrejelzése szerint a mesterséges intelligenciával működő digitális ügynökök 2030-ra akár 8 ezermilliárd dollárnyi online vásárlást közvetíthetnek világszerte. A befektetési cég szerint az AI-alapú kereskedelem rohamosan növekszik, ahogy egyre több fogyasztó bízza majd intelligens rendszerekre a termékkeresést, az árösszehasonlítást és akár magát a vásárlást is.
2026. 05. 10. 21:00
Megosztás:

A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket

A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. 05. 10. 20:00
Megosztás:

Lehűléssel indul a jövő hét

Hétfőn sokfelé kell záporra, zivatarra készülni, majd kedden megérkezik a lehűlést hozó hidegfront is, így szerdán hajnalban visszatérnek a hajnali fagyok és napközben is már mindenhol 20 Celsius-fok alatt marad a csúcshőmérséklet. Csütörtöktől lassú melegedés kezdődik, és az átmeneti szünet után a hét végén ismét megnő a csapadék esélye - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 05. 10. 19:00
Megosztás:

Behajtási együttműködési megállapodást írt alá a koreai és a magyar adóhatóság

A koreai és a magyar adóhatóság behajtási együttműködési megállapodást írt alá, továbbá megújították a két adóhatóság közötti technikai kooperációról szóló dokumentumot - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken közleményben az MTI-t.
2026. 05. 10. 18:00
Megosztás:

A jövő irodája 2050-ben: kulcs trendek

A HR-vezetők 33%-a és a munkavállalók 26%-a arra számít, hogy 2050-re a munkahelyeken neurális implantátumok teremtik meg a kapcsolatot az emberi agy és a külső digitális eszközök között.
2026. 05. 10. 17:00
Megosztás:

Hantavírus - Megkezdődött a Hondius utasainak evakuálása Tenerifén

Megkezdődött a Hondius holland óceánjáró utasainak evakuálási folyamata Tenerife szigetén - jelentette be a spanyol egészségügyi miniszter a kikötőben tartott sajtótájékoztatón vasárnap reggel.
2026. 05. 10. 15:00
Megosztás:

Három visszaküldött törvény marad az új parlament tárgysorozatán

Az újonnan megválasztott Országgyűlés tárgysorozatában automatikusan három visszaküldött törvény marad az előző ciklusból, ezek közül egy ciklusokon át öröklődő, 2017-ben benyújtott jogszabály a legrégebbi. Külön döntés nélkül lezártnak minősül a Fidesz-KDNP-s képviselők által benyújtott, a közélet átláthatóságáról szóló törvényjavaslat.
2026. 05. 10. 14:00
Megosztás:

Ez lett a választás előtti pénzosztásból: ide kerültek a százmilliárdok

Százmilliárdokat költöttek értékpapírokra az év elején a magyarok, amiben kulcsszerepe lehetett a választás előtti kormányzati pénzosztásnak – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Főleg az állampapírokat és a befektetési jegyeket vette az első negyedévben a lakosság.
2026. 05. 10. 13:00
Megosztás:

Washingtonban sok százan vettek részt a magyar nagykövetség nyílt napján

Washingtonban sok százan vettek részt a magyar nagykövetség nyílt napján szombaton, az Európa-naphoz kapcsolódó hagyományos rendezvénysorozat részeként.
2026. 05. 10. 12:00
Megosztás:

Legalább 30%-kal több ember kellene a vendéglátásba

A turisztikai főszezon közeledtével ismét a figyelem középpontjába kerül a hazai vendéglátó szektor alakulása. A HR-szolgáltató WHC friss elemzése szerint 2026-ban a munkaerőigény nemcsak a hagyományos turisztikai gócpontokon, hanem országos szinten is jelentős növekedést mutat. A szektor kitettsége a szezonalitásnak továbbra is magas, a munkaerőért vívott versenyben pedig a bérezés mellett a komplex juttatási csomagok válnak döntő tényezővé.
2026. 05. 10. 10:00
Megosztás:

A növényi olajok ára fűti az élelmiszerárak átlagát globálisan

Harmadik egymást követő hónapban drágultak áprilisban az élelmiszer-alapanyagok a nemzetközi piacon a magas energiaköltségek és a közel-keleti konfliktus okozta fennakadások miatt – adta hírül az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).
2026. 05. 10. 09:00
Megosztás:

A második „PET-palackos” eljárását is lezárta a GVH

Vállaláscsomagot ajánlott fel a Szentkirályi Magyarország Kft. a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsának, mely a vállalásokat elfogadta és kötelezően előírta. A Szentkirályi a vállalások részeként belső megfelelési programot készít a zöld marketing tekintetében, honlapján pedig negyedévente közzéteszi majd, hogy a betétdíjas visszaváltási rendszer részeként milyen arányban kerülnek vissza a rendszerbe az általa forgalmazott PET palackok.
2026. 05. 10. 08:00
Megosztás:

Megunta a piac a bizonytalanságot: újra nő a lakásépítési kedv

Éledezik a lakásépítési piac: a KSH friss adatai alapján újra emelkedik az új lakások száma és kilőttek az építési engedélyek. A Mapei szerint a piac lassan alkalmazkodik a tartós bizonytalansághoz, miközben a közel-keleti konfliktusok miatt emelkedő energiaárak és importköltségek negatív hatásait jelenleg részben ellensúlyozza a forint euróval szembeni erősödése.
2026. 05. 10. 07:00
Megosztás:

Mi a különbség egy magyar termék és egy Magyar Termék között?

Bevásárolni ma már nem csak annyit jelent, hogy gyorsan bedobunk pár dolgot a kosárba. Sokan kifejezetten keresik a magyar termékeket, mert fontos a hazai gazdaság támogatása, a hazai munkahelyek megőrzése, vagy egyszerűen jobban bízunk abban, ami itthon készül. Közben már 6000 terméken látható valamilyen Magyar Termék védjegy, ami segít eligazodni a polc előtt, mégis könnyű elveszni a feliratok között: mi számít „magyar terméknek”, és mit jelent az, ha a csomagoláson a Magyar Termék jelölést látjuk?
2026. 05. 10. 05:00
Megosztás:

“Kinek” osztanak még lapot a lakók a lakásbiztosításon kívül?

Tízből több mint nyolcan a lakásbiztosításukkal védik az otthonukat a 30-59 évesek körében, emellett nyaraláskor, hosszabb utazáskor azért más megoldásokra is támaszkodnak. A K&H biztos jövő felmérése szerint a középkorúak 73 százaléka továbbra is a bizalomra épít és családtagra vagy barátra bízza a lakáskulcsot az utazás alatt, miközben hangsúlyos szerepe van a technikai védelemnek is. Egy év alatt jelentősen, 41 százalékra ugrott azok aránya, akik máshol helyezik biztonságba értékeiket. Bár korábbi nyaralásokról az érintettek 87 százaléka szerencsésen, káresemény nélkül tért haza, a természeti csapások okozta károkról beszámolók aránya érezhetően, 7 százalékra emelkedett.
2026. 05. 10. 04:00
Megosztás:

Munkanélküli segély 2026, ki, mikor és hogyan igényelhet munkanélküli segélyt 2026-ban?

A „munkanélküli segély” kifejezést a köznyelv ma is gyakran használja, de a hivatalos elnevezés 2026-ban is álláskeresési járadék. Ez nem automatikusan járó támogatás, hanem kérelemre megállapított álláskeresési ellátás, amelyet a lakóhely vagy tartózkodási hely szerint illetékes járási, illetve fővárosi kerületi hivatal foglalkoztatási osztálya bírál el. A szabályozás alapja továbbra is a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény.
2026. 05. 10. 03:00
Megosztás:

Ön is visszakaphat 130.000 Ft-ot a NAV-tól! Hogyan?

Sokan nem tudják, hogy a 2014. január 1-én életbe lépett adójogszabályok egy új lehetőséget kínálnak számunkra, hogy befizetett adónkról rendelkezzünk, méghozzá úgy, hogy az a saját zsebünkbe vándoroljon vissza! Nézzük, hogyan lehetséges mindez!
2026. 05. 10. 02:00
Megosztás:

Hány nyugdíjas van ma Magyarországon valójában?

Elsőre egyszerű kérdésnek tűnik, hány nyugdíjas él ma Magyarországon, a hivatalos adatok mögé nézve azonban gyorsan kiderül: nem mindegy, kit nevezünk nyugdíjasnak. Az öregségi nyugdíjasok, a megváltozott munkaképességűek, az özvegyi és árvaellátásban részesülők együtt egy jóval összetettebb képet rajzolnak ki arról, mekkora valójában a nyugdíjrendszer társadalmi súlya.
2026. 05. 10. 01:00
Megosztás:

Hantavírus - Vasárnap hajnalra várják a Hondius óceánjáró megérkezését Tenerifére

Vasárnap hajnalra várják a Hondius óceánjáró megérkezését Tenerife szigetére, ahonnan az utasokat a lehető leggyorsabban és a legteljesebb biztonság mellett szállítják majd haza - közölte a spanyol egészségügyi miniszter szombaton Madridban tartott sajtótájékoztatón.
2026. 05. 10. 00:05
Megosztás: