Vésési vagy fúrási munkához keresel eszközt? Segítünk eligazodni!

Ütvefúró, vésőkalapács, fúrókalapács? Nem is olyan egyszerű eligazodni az egyes gépek között, így amikor választásra kerül a sor, könnyen meglehet, hogy némi nehézséggel szembesül az, aki nem rendelkezik megfelelő ismeretekkel ezekről a gépekről.

Vésési vagy fúrási munkához keresel eszközt? Segítünk eligazodni!

Mit válasszak?

Felújítás előtt állva, de akár a házban vagy a ház körüli kisebb munkák kapcsán is felmerülhet időről időre az a probléma, hogy laikusként nem tudjuk biztosan, melyik eszközre lenne valóban szükségünk. Még ha a funkciókat alapvetően ki is derítjük, előfordulhat, hogy elbizonytalanodunk abban, melyik szerszámgép lenne az okosabb választás.

Mivel ezt nehéz megmondani bárkinek, hogy mi lenne számára a tökéletes választás, feltételezve azt, hogy senki sem tökéletesen tévedhetetlen, ezért okosabb úgy megközelíteni a kérdést, hogy hogyan válasszak.

Hogyan válasszak?

Amikor szerszámgépet választunk, többféle szempontot is figyelembe vehetünk. Az egyik ezek közül természetesen az, hogy milyen feladatot szeretnénk vele elvégezni. Ezenfelül azonban fontos kérdés az is, hogy mennyit, és milyen hosszan szeretnénk használni. 

Ez mindenféleképpen az egyik leginkább mérvadó dolog a választásnál, ugyanis ez fogja befolyásolni azt is, hogy milyen teljesítményre, milyen minőségre lesz szükségünk.

Ha már minőség, akkor ne feledkezzünk meg arról sem, hogy milyen gyártók, illetve márkák azok, amelyekben érdemes gondolkodnunk! Az Elefántszerszám.hu Webáruház fúró- és vésőgép kínálatában a világ legjobb márkáit találjuk meg, ezért a minőség semmiképpen nem lehet kérdés.

Melyik gép mit tud?

Ahhoz, hogy a választásunk valóban olyan legyen, amivel elégedettek lehetünk, érdemes megismerni azt, hogy körülbelül melyik típusú szerszámgéptől mit várhatunk. Természetesen vásárlás előtt mindig tájékozódjunk részletesen a konkrét termékekről a saját adatlapjukon és leírásuknál, illetve kérjünk segítséget a végleges döntés előtt, ha szükséges!

Az ütvefúró alkalmas csavarozásra, ütve fúrásra és fúrásra is tökéletes, ugyanakkor beton fúrására jellemzően nem javasolt ezzel próbálkozni, ahogy ütve csavarozásra sem alkalmas. Amennyiben sima falazatok fúrása a cél, az nem fog problémát okozni, de a betonhoz már a fúrókalapács lesz az ideális választás. Ennek az okát abban találhatjuk meg, hogy a két szerszámgépnek eltérő működése van, hiszen a fúrókalapácsnak véső funkciója is van!

A bontókalapács már a komolyabb feladatok elvégzésére is alkalmas, például akár betonfalat is elbonthatunk vele. Hasznos szerszámgép, ha a felújítás során nagyobb részek lebontása is tervben van. Ugyanakkor ezzel csavarozni és fúrni nem fogunk tudni, cserébe viszont nagy precizitással tudjuk végezni a feladatunkat. 

Amennyiben elsősorban csavarozáshoz keresünk hatékony és gyors eszközt, akkor az elektromos csavarbehajtóval eredményesek leszünk. Az Elefántszerszám.hu Webáruházban mindegyik eszközt megvásárolhatjuk.

Melyik most a legnépszerűbb használt motorkerékpár?

A Használtautó.hu adatai alapján 2026 első negyedévében a hazai használtmotor-piac stabil, jól látható trendeket mutatott: a kereslet egyértelműen néhány jól ismert modellcsalád köré koncentrálódik és a BMW toronymagasan vezet a többi márka előtt. A kínálat jelentős része már nem számít fiatalnak, és a futásteljesítmények is kifejezetten magasak, még motorokhoz képest is.
2026. 04. 03. 04:00
Megosztás:

Rugalmasság és újrapozicionálás: merre tart a magyar ingatlanpiac 2026-ban?

A lakóingatlan-piac lehet 2026 legaktívabb ingatlanpiaci szegmense Magyarországon, miközben a szállodaszektor is fontos befektetési célpont marad. Ezzel szemben az irodapiacot továbbra is óvatosság jellemzi, ahol az egyre szelektívebbé váló bérleti piacon a minőség, a fenntarthatósági szempontok és az üzemeltetési hatékonyság döntő tényezőkké váltak – derül ki a DLA Piper Hungary Hazai Ingatlanpiaci Körkép 2026. évi kiadásából*. A riport fő megállapításait Borbély Gábor, a DLA Piper Hungary partnere, finanszírozási és ingatlanjogi csoportvezetője, valamint Balogh Tamás, a DLA Piper Hungary vezető ügyvédje, Real Estate Service Stream Leader ismertették.
2026. 04. 03. 03:00
Megosztás:

Ez történik a pénzeddel, ha Magyarország bevezeti az eurót

A magyar gazdaság egyik leggyakrabban vitatott kérdése, hogy mi történne a lakosság pénzével, megtakarításaival és fizetésével, ha az ország csatlakozna az euróövezethez. A válasz nem egyszerű: az átállás rövid távon sokkhatásokat, hosszú távon pedig strukturális változásokat hozna. Nézzük meg szakmai szemmel, mire számíthatnál valójában.
2026. 04. 03. 02:00
Megosztás:

Rendőrségi figyelmeztetés! Aki húsvétkor ittasan vezet, az csúnyán pórul jár

A zéró tolerancia, illetve a húsvéti fokozott közúti ellenőrzések sem tartanak vissza rengeteg embert attól, hogy alkohol fogyasztása után is a volán mögé üljenek.
2026. 04. 03. 01:00
Megosztás:

Új exportpiacok elérését segítené a HEPA

Új exportpiacok elérésében segítené a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség a belföldi vállalatokat, hogy mérséklődjön a kivitel földrajzi koncentrációja miatti kitettség – mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) külgazdaság fejlesztéséért felelős helyettes államtitkára, a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség vezérigazgatója csütörtökön Budapesten, a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) konferenciáján.
2026. 04. 03. 00:05
Megosztás:

Több mint kilenc kilométernyi szakasz újul meg a Balatoni Bringakörön

Több mint kilenc kilométernyi szakasz újul meg a Balatoni Bringakörön - közölte a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium aktív Magyarországért felelős államtitkára pénteken a rekonstrukcióban érintett egyik - Szigliget és Balatonederics közötti - biciklis útszakasznál újságírók előtt.
2026. 04. 02. 23:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 14. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 04. 02. 22:00
Megosztás:

Csökkenti a gázolaj jövedéki adóját a román kormány

Csökkenti a gázolaj jövedéki adóját a román kormány – írja az Agrpres.
2026. 04. 02. 21:00
Megosztás:

Megalakult a magyar Design & Build Klaszter

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), valamint a Magyar Tervezői és Építészeti Szövetség Klaszter (HDBA) együttműködésével megalakult a magyar Design & Build Klaszter, a tervezést és a kivitelezést is összefogó tömörülés célja, hogy a magyar tervezői, építészeti, kivitelezési és kapcsolódó iparági kompetenciák szervezett formában jelenjenek meg a nemzetközi piacokon, különösen a Perzsa-öböl, a Közel-Kelet és Észak-Afrika dinamikusan fejlődő régióiban - közölte az MKIK csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 02. 20:00
Megosztás:

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

Kellemes tavaszi idő várható számottevő csapadék nélkül a húsvéti hosszú hétvégén, de a szél többször is élénk, olykor erős lehet. Húsvétvasárnap a napos időben 18 és 22 Celsius-fok közé emelkedik a hőmérséklet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 04. 02. 19:30
Megosztás:

Franciaország nem szenved üzemanyaghiányban

Franciaország "nem szenved üzemanyaghiányban" a közel-keleti háború miatt - jelentette ki a francia kormányszóvivő csütörtökön, miután Marine Le Pen, a legnagyobb ellenzéki párt, a Nemzeti Tömörülés nemzetgyűlési frakcióvezetője bírálta a kormány stratégiáját.
2026. 04. 02. 19:00
Megosztás:

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el, és ma már világosan látszik, hogy növekedés fenntartása nem pusztán az emelkedő vendégszámokban rejlik, hanem abban, hogy milyen élményt adunk, hogyan segítjük az eligazodást, és milyen minőségben találkozik a vendég Magyarországgal - fogalmazta meg a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója csütörtökön Zalakaroson.
2026. 04. 02. 18:30
Megosztás:

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) Északkelet-Magyarország közúti és vasúti közlekedésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa csütörtökön Nyíradonyban.
2026. 04. 02. 18:00
Megosztás:

A MOHU megnövelt kapacitással készül a REpont automatáknál

A MOHU megnövelt logisztikai kapacitással készül a húsvéti ünnepekre, mivel nagyobb forgalomra lehet számítani ilyenkor a REpont automatáknál. A társaság felhívja a figyelmet arra is, hogy a visszaváltás előtt érdemes megnézni az üzletek ünnepi nyitva tartását, valamint számolni kell a hosszabb várakozási idővel is - közölte a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 02. 17:30
Megosztás:

Stabil fundamentumok és erősödő nemzetközi jelenlét mellett folytatja portfólióátalakítását az Appeninn

Az Appeninn Nyrt. 2025-ben következetesen haladt portfólióoptimalizálási stratégiájának végrehajtásával, miközben kiegyensúlyozott finanszírozási pozíciójának fenntartásával stabil működési teljesítményt nyújtott. A stratégia megvalósítása 2026 elején új lendületet vett: a társaság lengyelországi akvizícióval bővítette portfólióját és további régiós tranzakciók megvalósításán dolgozik. Az üzleti jelentés mai közzétételével egy időben a Scope Ratings megerősítette az Appeninn B+/Stable hitelminősítését, visszaigazolva a cégcsoport erős fundamentumait és prudens működését.
2026. 04. 02. 17:00
Megosztás:

Agrometeorológia: optimálisan fejlődhetnek az őszi vetések, de fagy veszélyezteti a gyümölcsfákat

Az őszi vetések többnyire optimálisan fejlődhetnek a megázott talajban, de a szokásosnál korábban virágzó gyümölcsfákat a fagy veszélyezteti - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 04. 02. 16:30
Megosztás:

A magyar munkavállalók riasztó állapotára figyelmeztet a szakértő az Egészség Világnapján

Az Országos Mozgásszervi Állapotfelmérés adatai rávilágítanak arra, hogy a mozgásszervi panaszok ma már nem csupán egyéni egészségügyi problémát jelentenek, hanem súlyos teljesítménybeli és gazdasági kockázatot hordoznak a vállalatok számára. A 21. században a mozgásszervi megbetegedés a szív- és érrendszeri betegségek után a leggyakoribb orvoshoz fordulási ok. A jövő gerincbetegei pedig azok, akik a jelenben még a TikTokot pörgetik.
2026. 04. 02. 16:00
Megosztás:

Váratlanul megtorpant a lendület: az olcsóbb területek felé fordultak az ingatlankeresők

Az év eleji élénkülés után március közepétől ismét lassulni kezdett a lakáspiaci kereslet a zenga.hu legfrissebb, márciusi adatai szerint, ami azt jelzi, hogy a tavaly megfigyelt hullámzó trend 2026-ban is folytatódik. A január–februári lendület megtorpant, és bár nem beszélhetünk drasztikus visszaesésről, a piac egyértelműen visszavett a tempóból.
2026. 04. 02. 15:30
Megosztás:

6,25 milliárd forint a tét szombaton

Még mindig rekordnyeremény várja a játékosokat az Ötöslottón. Ezen a hétvégén szombaton már 6,25 milliárd forinttal gazdagodhat a szerencsés nyertes.
2026. 04. 02. 15:00
Megosztás:

Korlátozza a nyereségrés nagyságát az üzemanyagoknál a cseh kormány

Korlátozza a nyereségrész maximális nagyságát, és csökkenti a gázolaj fogyasztási adóját a cseh kormány - közölte Andrej Babis miniszterelnök csütörtökön Prágában a cseh kormány rendkívüli ülése után. Az intézkedések április 8-án lépnek hatályba.
2026. 04. 02. 14:00
Megosztás: