11 éve nem látott szinten a dél-koreai GDP
Az ázsiai ország kibocsátása éves szinten 4,0%-kal volt nagyobb a teljes tavalyi évben, mint 2020-ban, míg a negyedik negyedévben 4,1%-kal múlta felül az egy évvel megelőző időszakot. Negyedéves szinten 1,1%-os volt a bővülés, ami túlszárnyalta a 0,9%-os elemzői konszenzust. A növekedést elsősorban a nagy export kereslet, illetve a járványügyi intézkedések feloldásakor visszaépülő lakossági fogyasztás hajtotta.
Mindeközben szigorítani fog a monetáris környezeten a szingapúri monetáris hatóság. Kijelentésükben az inflációs nyomás erősödését emelték ki, ugyanis a városállam különösen érzékeny a globális inflációs folyamatok változására. A piac várakozásai alapján a monetáris hatóság áprilisban megnövelheti az árfolyamsávot, ezzel hagynák a dollárt erősödni az előre megállapított devizakosárral szemben.
A kínai tartományi hatóságok egy kivételével mind bejelentették idei GDP növekedési várakozásukat. Egytől-egyig mindegyik tartomány legalább 5%-os növekedést vár 2022-ben, ami jó indikátora lehet az állami hatóság idei évre vonatkozó céljának megbecsülésében. A legalacsonyabb, valamivel 5% fölötti növekedést Peking városa várja, míg a legambíciózusabb Hajnan szigete volt, ahol 9%-os növekedési ütemmel számolnak.