1,7 milliárd forint állami támogatást kapott a Rolls-Royce Magyarország a jövő fenntartható repülésének forradalmasítására

1,7 milliárd forint összegű állami támogatást kapott a Rolls-Royce annak érdekében, hogy a vállalat tovább folytathassa kutatási és fejlesztési programjait, illetve hogy mérnöki megoldásaival forradalmasítsa a teljesen elektromos és hibrid-elektromos légiközlekedést. A Nemzeti Befektetési Ügynökség, valamint a Külgazdasági és Külügyminisztérium által biztosított pályázati támogatásnak köszönhetően további 20 új munkahely nyílik mérnökök számára a vállalat budapesti telephelyén, ahol a fenntartható repülés jövőjét formáló technológiai megoldásokon dolgoznak.

1,7 milliárd forint állami támogatást kapott a Rolls-Royce Magyarország a jövő fenntartható repülésének forradalmasítására

A hároméves támogatási program Magyarország Kormánya elkötelezettségét mutatja olyan mérnöki csúcstechnológiák hazai fejlesztése iránt, amelyek élénkíthetik a hazai gazdaságot.

A nemzetközi Rolls-Royce Electrical üzleti szervezet részeként a Rolls-Royce Magyarország mérnökei munkájukkal olyan energiaelosztó- és hajtásrendszerek fejlesztését végzik, amelyek a fejlett légiközlekedés piacát alapjaiban formálják majd újra. A Rolls-Royce jelenleg mintegy 120 főt foglalkoztat budapesti irodájában.

A Rolls-Royce Electrical már bizonyította fejlett mérnöki technológiáit olyan kísérleti programokban, mint a H3PS négyüléses repülőgépének fejlesztése, ahol a világon egyedülálló párhuzamos hibrid-elektromos hajtásrendszer és teljesítményelektronika tervezéséért a magyar csapat volt a felelős.

Sara Poxon, a Rolls-Royce Electrical üzemeltetési igazgatója elmondta:

„Nagyon örülünk a magyar kormány támogatásának, ami egy újabb elismerése annak, hogy a fenntartható technológiai megoldások átformálják majd a fejlett légiközlekedés piacát. Zöldebbé, csendesebbé és gazdaságosabbá válik az utazás és az áruszállítás a városon belül, a városok, illetve a jelenleg még elszigetelt régiók között.

Magyarországon egy kimondottan erős mérnöki kompetenciákra épülő tudásközpontot építettünk ki és fejlesztünk tovább a jövőben. A támogatással növelhetjük versenyképességünket, és tovább tökéletesíthetjük a teljesen elektromos és hibrid-elektromos légijárművekbe fejlesztett rendszereinket. Mindez elősegíti, hogy felgyorsítsuk azokat a technológiai áttöréseket, amelyek ahhoz szükségesek, hogy a Rolls-Royce hozzájáruljon, hogy 2050-ig a teljes légiipar karbonsemleges legyen.”

Balázs Gergely György, a Rolls-Royce Magyarország ügyvezető igazgatója hozzátette:  

„Munkánkkal arra összpontosítunk, hogy fenntarthatóvá tegyük a repülést. A Rolls-Royce Magyarország mérnökei korábban jelentős mérföldköveket értek el a teljesen elektromos és hibrid-elektromos rendszerek fejlesztésében. A vállalat mérnöki csapata éppen ezért kulcsfontosságú szerepet tölt be a jövő repülését forradalmasító technológiai megoldások fejlesztésében.

Bízunk abban, hogy még több tehetség csatlakozik hozzánk, és a jövőben velük együtt dolgozhatunk tovább a repülés villamosításán. Magyarország Kormánya támogatásával egyúttal azon törekvésünket is elismeri, hogy biztosítjuk a mérnöki kiválóságokat és támogatjuk a légiipart a karbonsemleges működés elérésében.

Azzal, hogy együttműködünk a kormánnyal, ipari partnerekkel, egyetemekkel és kutatóintézetekkel, valamint szakmai szervezetekkel olyan mérnöki megoldásokat tudunk létrehozni, amelyekre a fejlett légiközlekedés piacának egyre inkább szüksége van.”

Nagyon szoros a kapcsolat Orbán Viktor és az amerikai elnök között

Minden ellenkező híreszteléssel ellentétben nagyon szoros a kapcsolat az amerikai elnök és a magyar miniszterelnök között, ami több, mint politikai szövetség vagy ideológiai közösség, ez egy bizalmi kapcsolat - emelte ki a Nézőpont Intézet politikai elemzési igazgatója az M1 aktuális csatorna keddi adásában annak kapcsán, hogy Donald Trump amerikai elnök hétfőn Egyiptomban dicsérő szavakkal méltatta Orbán Viktor miniszterelnököt.
2025. 10. 14. 18:00
Megosztás:

A deepfake-jelenséggel foglalkozik az NMHH új podcastsorozata

A deepfake-jelenséggel foglalkozik a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) harmadik, öt részből álló podcastsorozata, amelynek első adása a deepfake fogalmát és mibenlétét tisztázza - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága kedden az MTI-vel.
2025. 10. 14. 17:30
Megosztás:

Az MBH Csoport a új platformot indított a gazdálkodók támogatására

A hazai gazdálkodók számára komplex, mesterséges intelligenciával támogatott digitális ökoszisztémát kínál az MBH Csoport új platformja, átfogó pénzügyi és üzleti megoldásokhoz segítve őket - közölte az MBH Bank kedden az MTI-vel.
2025. 10. 14. 17:00
Megosztás:

Vezetői iroda: vállalatirányítás kiváló helyről

A vezetői iroda lényegében egy vállalkozás legszűkebben vett központja: döntéshozatali helyszín, munkahely, a teljes céget reprezentáló tér. t. A számos berendezési stílus és irányzat között azonban felfedezhetünk néhány közös pontot, amik mentén könnyen el lehet indulni anélkül, hogy kész szabályokhoz kellene alkalmazkodni. Íme tehát, mire érdemes odafigyelni a vezetői iroda berendezése során.
2025. 10. 14. 16:30
Megosztás:

Cégcsoportok figyelem! November 20-ig lehet dönteni a csoportos társasági adózásról

A Forvis Mazars szakértői felhívják a figyelmet egy közelgő, jogvesztő határidőre: 2025. november 20-ig nyújthatják be kérelmüket azok a vállalkozások, amelyek 2026-tól a csoportos társasági adóalanyiság rendszerét szeretnék választani. A határidő nemcsak az új csoportok létrehozására, hanem a meglévők módosítására – például megszüntetésére vagy új tag csatlakoztatására – is vonatkozik.
2025. 10. 14. 16:00
Megosztás:

Saját tőkéből lép nemzetközi piacra a Diverzum

Nemzetközi piacra lépett a Diverzum, saját forrásból finanszírozva elindította szolgáltatásait Romániában, jelentette be a negyedik születésnapját ünneplő cég. A Diverzum éves beszámolójában a cég eredményeiről, az elmúlt év mérföldköveiről, a Gen Z vásárlási szokásairól, költéseikről is izgalmas adatokat osztottak meg az alapítók, de a ma már 28 fős Diverzum csapat szervezeti filozófiájáról is beszéltek.
2025. 10. 14. 15:30
Megosztás:

Nincs B terv – gyakorlati segítség a hulladék csökkentéséhez

A hulladékprobléma napjaink egyik legégetőbb környezeti kihívása. Évente több milliárd tonna szemét keletkezik világszerte, amelynek jelentős része kezelés nélkül mérgezi a környezetet – hívja fel a figyelmet a Humusz Szövetség. A Kukadiéta 2.0 – avagy hogyan fogyjunk le szemétből, mielőtt teljesen belefulladnánk című cikkük rávilágít arra, hogy a szelektív gyűjtés önmagában nem elegendő. A háztartásokban keletkező hulladék mennyiségének csökkentésére gyakorlati megoldásokat is kínál a környezetvédő szövetség Kukadiéta kiadványában, melyet a Baptista Szeretetszolgálat No Planet B programja támogatott.
2025. 10. 14. 15:00
Megosztás:

Gyorsult az infláció Németországban

Idei csúcsára gyorsult a németországi éves infláció szeptemberben a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden ismertetett végleges adatai szerint.
2025. 10. 14. 14:30
Megosztás:

Olajpiaci túlkínálatot vár a jövő évre a Nemzetközi Energiaügynökség

Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) honlapján kedden publikált októberi jelentés szerint a globális olajpiac jövőre jelentős túlkínálatra számíthat, a kínálat a szeptemberi becslésnél 18 százalékkal magasabb, napi majdnem 4 millió hordóval haladhatja majd meg a keresletet.
2025. 10. 14. 14:00
Megosztás:

Egyre forgalmasabbak a horvát repülőterek

A horvátországi repülőterek az év első nyolc hónapjában több mint 10 millió utast fogadtak, ami 6,6 százalékos növekedés az előző év azonos időszakához képest - közölte a Horvát Statisztikai Hivatal (DZS) kedden. Az utasforgalom augusztusban is tovább nőtt, miközben a teherszállítás számottevően csökkent.
2025. 10. 14. 13:30
Megosztás:

Már hét banknál elérhető a Minősített Vállalati Hitel

Már hét nagybanknál, az OTP Bank, az Erste Bank, az MBH Bank, a K&H Bank után már a Raiffeisen, az UniCredit Bank és a CIB Bank kínálatában is elérhetővé váltak a Minősített Vállalati Hitelek - közölte a Magyar Nemzeti Bank kedden az MTI-vel
2025. 10. 14. 13:00
Megosztás:

A GVH 365,5 millió forintra bírságolt egy bahamai gyökerű biztonságtechnikai céget és a magyarországi forgalmazóját

A bahamai gyökerű Paradox Bahamas biztonságtechnikai cégre és annak magyarországi disztribútorára a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen 365,5 millió forint bírságot szabott ki, részben mert a cégek csaknem tíz éven keresztül korlátozták a biztonságtechnikai eszközök értékesítőinek versenyét a hazai piacon - közölte a hivatal kedden az MTI-vel.
2025. 10. 14. 12:30
Megosztás:

A GVH 365,5 millió forintra bírságolt egy bahamai gyökerű biztonságtechnikai céget és a magyarországi forgalmazóját

A bahamai gyökerű Paradox Bahamas biztonságtechnikai cégre és annak magyarországi disztribútorára a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen 365,5 millió forint bírságot szabott ki, részben mert a cégek csaknem tíz éven keresztül korlátozták a biztonságtechnikai eszközök értékesítőinek versenyét a hazai piacon - közölte a hivatal kedden az MTI-vel.
2025. 10. 14. 12:30
Megosztás:

Nagy volumenű útfelújítás kezdődik két dél-békési településen

Csaknem negyedmilliárd forintból felújítják a nagybánhegyesi bekötőút hiányzó szakaszát, és 100 millió forintos útfejlesztés kezdődik Lőkösháza belterületén - közölte közösségi oldalán a térség országgyűlési képviselője.
2025. 10. 14. 12:00
Megosztás:

A közép-kelet-európai háztartások fogyasztásának fellendülése ösztönzi a kiskereskedelmi parkok növekedését

A külkereskedelmi bizonytalanságok és a közelmúltbeli inflációs nyomás ellenére a közép- és kelet-európai gazdaságok továbbra is stabil GDP-növekedést mutatnak, megelőzve számos nyugat-európai országot. A régió ellenálló képességét egyre inkább a háztartások fogyasztása hajtja, amelyet a mérséklődő infláció és a reálbér-növekedés támogat – derül ki a Colliers legfrissebb, ExCEEding Borders CEE 2025: Retail parks: Diverse Growth, Shared Momentum jelentéséből.
2025. 10. 14. 11:30
Megosztás:

Az amerikai piacok is korrigáltak, a nap nyertesei ismét az AI-jal kapcsolatos cégek voltak

A Wall Street-i tőzsdeindexek hétfőn jelentős emelkedéssel zárták a napot, miután Donald Trump enyhülő hangnemet ütött meg az USA és Kína közötti kereskedelmi feszültségekkel kapcsolatban.
2025. 10. 14. 10:30
Megosztás:

Trump enyhülő retorikája miatt emelkedtek az európai részvények hétfőn

Hétfőn némi korrekciót mutattak az európai piacok a pénteki esést követően, miután Donald Trump amerikai elnök enyhített a Kínával kapcsolatos kemény kereskedelmi retorikáján.
2025. 10. 14. 10:00
Megosztás:

Szokatlan tempóban és meglepő helyeken csökkentek az albérletárak szeptemberben

Szeptemberben enyhén csökkentek a bérleti díjak országos szinten – derül ki a KSH–ingatlan.com közös lakbérindexének legfrissebb adataiból. országosan 1,1 százalékkal, Budapesten 0,2 százalékkal estek vissza a lakbérek augusztushoz képest. Az országon belüli dinamika viszont jelentős eltéréséket mutat. A Pécset is magában foglaló dél-dunántúli régióban majdnem 3, az észak-alföldi térségben pedig több mint 2 százalékos volt a kiadó lakások bérleti díjainak csökkenése. A nyugat-dunántúli és észak-magyarországi régió viszont 1,1 százalékos drágulást produkált augusztushoz képest. Éves összevetésben országosan már csak 6,5, Budapesten 6,6 százalékos drágulást hozott a szeptember.
2025. 10. 14. 09:30
Megosztás:

Elérheti a Digitap (TAP) a 22 dollárt? Az App Store-ban már él a vírusosan terjedő, KYC-mentes kártya – és ez arra utal, hogy lehetséges

Jelenleg rengeteg kriptós előértékesítés zajlik – ám ezek közül nagyon kevés nyújt bármit is az ígéreteken túl.
2025. 10. 14. 09:00
Megosztás:

Shanghai Fair Trade Show: rekordméretű kínai ipari kiállítás érkezik Budapestre

A világ egyik legnagyobb, kínai állami támogatással megvalósuló ipari kiállítási programsorozata, a Shanghai Fair Trade Show (CIIF) idén Budapesten is bemutatkozik a Hungexpo D pavilonjában. Az eredeti kiállítás a kínai ipar egyik legnagyobb, évente megrendezett nemzetközi seregszemléje, ami idén októberben a magyar fővárosba is ellátogat. A rendezvényt egyebek között a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara is támogatja.
2025. 10. 14. 08:30
Megosztás: