17 százalékkal emelkedő profit a Wells Fargo-nál
Az Egyesült Államok negyedik legnagyobb bankja a második negyedévre vonatkozóan 4,62 milliárd dolláros, részvényeként 82 centes nyereségről számolt be. Egy évvel korábban 3,9 milliárd dolláros, részvényenként 70 centes profitot ért el. Az előzetes elemzői várakozások speciális tételek nélkül számolva részvényenként 81 centes nyereségről szóltak.
Jelentős a Wells Fargo dominanciája a jelzálogitelpiacon, az újonnan kihelyezett amerikai jelzáloghitelek harmadát a bank végzi, az új kérelmek számí negyedéves rekordot dönött a bank tájékoztatása szerint. A társaság további költségcsökkentéseket tervez, ennek köszönhetően költségeinek szinje az idén 1,5 milliárd dollárral lehet alacsonyabb az egy évvel korábbinál.
A bank bevétele 4 százalékkal 21,3 milliárd dollárra emelkedett az előző év azonos időszakához képest, ugyanakkor az első negyedévhez képest 1,6 százalékkal csökkent. A nettó kamatmargin nem javult az első negyedévhez képest, maradt 3,91 százalék.
Wells fargo részvény
A Wells Fargo árfolyama a tegnapi kereskedés során 1,3 százalékkal 32,85 dollárra csökkent, ugyanakkor az idei évet tekintve 19 százalékos emelkedésnél jár.