A WizzAir tervez, a vírus pedig... majd meglátjuk

A Wizz Air, Európa legzöldebb* és Kelet-Közép-Európa legnagyobb diszkont légitársasága ma bejelentette, hogy a ciprusi Lárnakán, illetve Milánó Malpensa repülőtéren nyitja meg 28. és 29. bázisát. A légitársaság Lárnakából 2020 júliusától 2 Airbus A320, Milánó Malpensáról 5 Airbus A321 repülőgéppel kínál majd összesen 30 új úti célt 15 országba. Az új járatokra már 19,99 eurótól** foglalhatók jegyek a wizzair.com honlapon, illetve a légitársaság mobilalkalmazásában.

A WizzAir tervez, a vírus pedig... majd meglátjuk

A Wizz Air közel egy évtizedes történetre tekint vissza Cipruson, első járata 2010 decemberében szállt le a szigeten, azóta több mint 800 ezer utas utazott az országba a légitársasággal. Olaszországba 2004 óta repül a WIZZ, és már 40 millió utas választotta a vállalat több mint száz itáliai útvonalát. A Wizz Air elkötelezett hálózata további bővítése iránt, hogy minél több ember számára tegye elérhetővé a megfizethető utazás élményét.

A légitársaság 16 éve kínál alacsony viteldíjakon maga színvonalú fedélzeti szolgáltatást, és már a 28. és 29. bázisát nyitja meg. Lárnakán közvetlenül 100, Milánóban 200, a kapcsolódó iparágakban pedig még több új munkahelyet teremtenek*** az új bázisok.

Az új ciprusi járatok idei kapacitása meghaladja az egymillió utast. A milánói bázisnyitással a Wizz Air megduplázza lombardiai kapacitását, és egy sor új, izgalmas szabadidős és üzleti úti céllal köti össze Milánót. Az új útvonalakkal együtt 2020-ban már 28 desztináció lesz elérhető Malpensáról, és a bergamói repülőtér 13 úti céljával együtt összesen 41 Lombardiából, ami támogatja a helyi turizmust, és tőkét vonz a régióba.

Továbbra is közlekedik a Wizz Air 8 meglévő Milánó Malpensa-i útvonalán, beleértve a Budapest–Milánó járatokat is. Az utazási korlátozások feloldását követően a nyártól újra közlekedik majd – a légitársaság hazai bázisairól – a Wizz Air Budapest–Lárnaka, illetve Debrecen–Lárnaka járata is.

A Wizz Air befektetésre javasolt légitársaság, amelynek alig 5,4 éves átlagéletkorú flottáját a jelenleg elérhető leghatékonyabb és legfenntarthatóbb keskenytörzsű repülőgépek, az Airbus A320 és Airbus A320neo típuscsalád tagjai alkotják. A Wizz Air szén-dioxid kibocsátása a legalacsonyabbak között volt az európai légitársaságok között a 2019-es pénzügyi évben (57,2 g/km/utas).

A Wizz Air rendelkezik a legnagyobb rendelésállománnyal az ultramodern Airbus A321neo repülőgépekre, amelyek segítségével a légitársaság 2030-ig további 30%-kal tudja csökkenteni utasonkénti ökológiai lábnyomát. A Wizz Air a még higiénikusabb légi közlekedés korszakának beköszöntével nyitja meg új bázisát. Utasai és személyzete védelmében a légitársaság szigorított egészségügyi intézkedéseket vezetett be. Az új szabályok értelmében a személyzetnek és az utasoknak is kötelező arcmaszkot viselni a fedélzeten, az utaskísérőknek emellett kesztyűt is.

A Wizz Air rendszeresen aláveti repülőgépeit egy iparági standardot jelentő, vírusölő szerrel végzett ködös fertőtlenítésnek, és a szigorú napi takarítási protokoll keretében minden este ugyanazzal a vírusölő szerrel szintén fertőtleníti a repülőgépeket. Személyzetünk minden utas számára fertőtlenítő törlőkendőt biztosít, eltávolítottuk az üléstartókból a fedélzeti magazinokat, és kérjük a kedves utasokat, hogy a fedélzeti vásárlások ellenértékét érintésmentes bankkártyás fizetéssel egyenlítsék ki.

Kérjük továbbá, hogy tartsák be a helyi hatóságok által előírt fizikai védőtávolságot, és lehetőség szerint minden szolgáltatást az interneten vásároljanak meg (így a feladott poggyászt, a WIZZ Priority-t és a soron kívüli biztonsági ellenőrzést is), hogy minimálisra csökkentsék az emberekkel való indokolatlan érintkezést a repülőtéren.

A WIZZ Flex szolgáltatás megvásárlásával az utasok gondoskodhatnak róla, hogy ha megváltoznak az utazásuk körülményei, vagy egyszerűen csak máskor, esetleg más úti célra szeretnének elutazni, akkor extra költség nélkül foglalhatnak át valamennyi WIZZ járatra. Ezzel a lehetőséggel nyugodtabb szívvel foglalhatnak repülőjegyeket a jelenlegi bizonytalan időszakban.

Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója a lárnakai sajtótájékoztatón elmondta:

„Tizenhat évvel azután, hogy megkezdtük sikeres működésünket Lombardiában, és tíz évvel első ciprusi leszállásunkat követően örömmel jelentjük be legújabb bázisaink megnyitását Milánó Malpensán, illetve Larnakában. Úgy látjuk, hogy mindkét piacon jelentős a kereslet a megfizethető utazások iránt. Folyamatosan bővítjük ciprusi és olaszországi, különösen milánói jelenlétünket, és egyre több pénztárcabarát útvonalat kínálunk kiterjedt európai hálózatunkban. Modern Airbus A320 és A321neo repülőgépeink, valamint új egészségügyi intézkedéseink a legmagasabb szintű higiéniai viszonyokat garantálják az utasoknak. A Wizz Air az a légitársaság, amely a legalacsonyabb költségszinten működik és a legjobb likviditási helyzettel rendelkezik Európában, és emellett a legfiatalabb és leghatékonyabb repülőgépflottát üzemelteti, amelynek ökológiai lábnyoma a legalacsonyabb. Biztos vagyok benne, hogy a Wizz Air jelentősen hozzájárul majd Ciprus és Olaszország gazdasági növekedéséhez és turizmusának fejlődéséhez.”

A Wizz Air új úti céljai Lárnakáról 2020 júliustól: Athén, Thesszaloniki, Koppenhága, Billund, Karlsruhe–Baden-Baden, Szucsáva, Wroclaw, Dortmund, Memmingen, Turku.

A Wizz Air új úti céljai Milánó Malpensáról 2020 júliustól: Eindhoven, Reykjavík, London Luton, Mahón, Lisszabon, Tenerife, Gran Canaria, Tel-Aviv, Portó, Valencia, Zakinthosz, Tallinn, Pristina, Santorini, Thesszaloniki, Athén, Korfu, Fuerteventura, Marrakes, Rodosz.

*** Az ACI iránymutatása szerint évi 1 millió utasonként 750 helyszíni munkahely jön létre.

A Kyndryl többankos platformmá modernizálja a Yamaguchi Financial Group core banking rendszerét

A Kyndryl (NYSE: KD), a létfontosságú vállalati rendszerekhez kapcsolódó technológiai szolgáltatások egyik vezető globális szolgáltatója bejelentette, hogy támogatja a Yamaguchi Financial Groupot (Yamaguchi FG) egy integrált platform kialakításában a csoport új, következő generációs core banking (alapbanki) rendszeréhez.
2026. 03. 05. 19:30
Megosztás:

Az Emirates korlátozott járatszámmal újraindította hálózatát

Az Emirates korlátozott járatszámmal újraindította hálózatát - közölte az Egyesült Arab Emírségek légitársasága csütörtökön az MTI-vel.
2026. 03. 05. 19:00
Megosztás:

MI-alapú üzleti és gyártástámogató szoftvert fejleszt két magyar cég

Prediktív analitikán alapuló, mesterséges intelligenciával támogatott üzleti és gyártástámogató szoftvert fejleszt a Neocons Zrt. és a CodeYard Kft. konzorciuma - közölte Neocons Zrt. az MTI-vel.
2026. 03. 05. 18:30
Megosztás:

Romániában további egy évig fennmarad a lakossági gázár hatósági korlátozása

Elfogadta a román kormány a lakossági gázár hatósági korlátozásának meghosszabbításáról szóló sürgősségi rendeletet, így a háztartásoknak a következő 12 hónapban is az ársapkával védett, kilowattóránként 31 banis (23,5 forint) árat kell megfizetniük az energiahordozóért - jelentette be csütörtökön Ilie Bolojan miniszterelnök.
2026. 03. 05. 18:00
Megosztás:

Elindult az idei BÉT Részvényfutam, a tőzsde online játéka

Az idén is elindult a BÉT Részvényfutam, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) online tőzsdei játéka, amely megújult formában, webes felületre és mobiltelefonra egyaránt fejlesztett applikációval érhető el - közölte a BÉT csütörtökön az MTI-vel.
2026. 03. 05. 17:30
Megosztás:

Elemzők: a Bitcoin piaca az FTX-összeomlás utáni mélypontot idézi

Bár a Bitcoin az elmúlt hónapokban komoly nyomás alá került, egyes piaci elemzők szerint a kriptovaluta közel kerülhetett egy új ciklus mélypontjához. A K33 kutatócég szakértői úgy látják, hogy a jelenlegi piaci mintázatok meglepően hasonlítanak a 2022-es FTX-összeomlás idején kialakult fordulóponthoz.
2026. 03. 05. 17:00
Megosztás:

Az olaj és a gáz árának emelkedése növelheti az inflációs nyomást az energiahordozókat importáló országokban

Az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni katonai művelete 2026. február 28-án kezdődött, és azonnal fokozta a kockázatkerülést a világpiacokon. A Brent-olaj ára az eszkalációt követő első üléseken jelentősen emelkedett – egyes pillanatokban az árfolyamok megközelítették a 82 USD/hordó szintet, és magas szinten maradtak, miközben az elemzők figyelmeztetnek, hogy a konfliktus elhúzódása esetén 90–100 USD/hordó vagy ennél magasabb árak is lehetségesek. Az amerikai államkötvények, az arany és a svájci frank nyertek az bizonytalanság hatására, míg a részvényindexek csökkentek a kockázati felárak növekedésére reagálva. Az Ománi-szoros blokádjának veszélye, amelyen körülbelül a világ energiahordozóinak 20%-a szállítódik, továbbra is a piaci árazás kulcsfontosságú eleme.
2026. 03. 05. 16:30
Megosztás:

Fogadási pénzek mindenhol az európai futballban

Ha ma végignézünk az európai élvonalbeli bajnokságokon, nehéz olyan klubot találni, amelynek nincs valamilyen kapcsolata a fogadási iparral. A friss adatok szerint a 31 vizsgált első osztályban szereplő csapatok nagyjából kétharmada kötött megállapodást egy szerencsejátékos céggel.
2026. 03. 05. 16:28
Megosztás:

Most a zártkertek piacát pörgette fel az Otthon Start

A zártkerti ingatlanok piaca látványos élénkülést mutat 2026 első negyedévében. Az Otthon Start Program kiterjesztése és a 3%-os fix kamatú hitel lehetősége véget vetett a külterületi házak korábbi árhátrányának, ami azonnali, 12–18%-os drágulást indított el ebben a szegmensben – derül ki a Duna House legfrissebb elemzéséből.
2026. 03. 05. 16:00
Megosztás:

Intézményi pénz a DeFi-ben? A DigiFT vezérigazgatója szerint a bizalom a kulcs

A decentralizált pénzügyek (DeFi) régóta azt ígérik, hogy mindenki számára nyitott, közvetítők nélküli pénzügyi rendszert hoznak létre. A kriptoinfrastruktúra gyors fejlődése ellenére azonban a nagy intézményi befektetők még mindig óvatosak. A DigiFT vezérigazgatója szerint ennek oka nem a technológia – hanem a bizalom hiánya.
2026. 03. 05. 15:30
Megosztás:

A Temu olcsóbb, de nem mindenben erősebb – ebben bízhatnak a magyar boltok

Drasztikusan megváltoztak a magyar vásárlási szokások: bár a fizikai boltok dominanciája megmaradt, a döntések már a mobilkijelzők előtt születnek. A Temu és más globális e-kereskedelmi platformok erős árversenyt hoztak a piacra, de a hazai kereskedők legnagyobb előnye továbbra is a bizalom és a fizikai jelenlét.
2026. 03. 05. 15:00
Megosztás:

Egyre többet költenek a családok, 3,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

A béremeléseknek és a családi adócsökkentésnek köszönhetően tovább élénkül a fogyasztás Magyarországon - emelte ki a legfrissebb kiskereskedelmi adatokhoz fűzött kommentárjában a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
2026. 03. 05. 14:30
Megosztás:

Az AI-forradalom árnyékában: Leopold Aschenbrenner hedge fundja az áramra és a bitcoin-bányászokra fogad

A mesterséges intelligencia fejlődése nemcsak technológiai, hanem gazdasági versenyt is elindított. Egy fiatal AI-kutató, Leopold Aschenbrenner szerint az igazi nyertesek nem feltétlenül az AI-modelleket fejlesztő cégek lesznek, hanem azok, akik az ehhez szükséges energia- és számítási infrastruktúrát biztosítják. Hedge fundja ennek megfelelően hatalmas téteket helyez el az energiacégek és a kriptobányász vállalatok részvényeiben.
2026. 03. 05. 14:00
Megosztás:

Automated Market Maker (AMM) jelentése, értelmezése és működése

Market Maker (AMM) fogalma, jelentése avagy algoritmikus árképzés a kriptovilág „digitális pénztárcájában”. Képzeld el, hogy szeretnél eurót forintra váltani: elmész egy pénzváltóhoz, és kapsz egy árfolyamot. A kriptovilágban sokáig hasonlóan működtek a tőzsdék is: emberek (vagy robotok) adtak-vettek, és az ár ott alakult ki, ahol a vevők és az eladók „találkoztak”.
2026. 03. 05. 13:30
Megosztás:

REGIO JÁTÉK: 25,4 milliárd forint árbevétel és nemzetközi nyitás

A REGIO JÁTÉK 2025-ben 25,4 milliárd forint nettó árbevételt ért el, miközben több európai piacon is elindította online áruházát. A forgalom egyharmada a karácsonyt megelőző, nagyjából hathetes időszakban realizálódott, amit a társasjátékok és trendvezérelt újdonságok iránti kereslet, valamint a fiatal felnőtt vásárlók erősödő jelenléte húzott. A vállalat 2026-ban a nemzetközi online jelenlét további bővítésére, aznapi szállítás bevezetésére és új fizetési megoldások tesztelésére készül.
2026. 03. 05. 13:00
Megosztás:

Csendben keletkező adókötelezettség: így lesz egy külföldi projektből komoly adókockázat?

Magyar cég külföldön, külföldi cég Magyarországon – egy rosszul menedzselt üzleti jelenlét akár jelentős többletadó-fizetést és komoly kockázatokat is hozhat. A telephely fogalma gyakran bonyolultabb, mint elsőre látszik, ezért a Niveus szakértői szerint a tudatos tervezés kulcsfontosságú a nemzetközi működés során.
2026. 03. 05. 12:30
Megosztás:

Ennyivel emelik a bankok a vállalkozói számlák díjait

Az Erste 2026. május 5-i hatállyal megemeli a vállalkozói bankszámlák díjait a KSH által közzétett, 4,4 százalékos tavalyi éves inflációval – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Ugyanakkor van olyan díj is, amelyik idén jelentősen csökken az Ersténél, vagy változatlan marad. Ezzel minden nagybank közzétette a tavasztól érvényes kondíciókat, és döntő többségük emelt is a díjakon.
2026. 03. 05. 12:00
Megosztás:

Kína 4,5 és 5 százalék közötti GDP-növekedést céloz meg 2026-ra

A kínai kormány 4,5 és 5 százalék közötti, az elmúlt évtizedek legalacsonyabb GDP-növekedési célját tűzte ki 2026-ra a 14. Országos Népi Gyűlés éves ülésszakának megnyitóján ismertetett kormányzati munkajelentés szerint.
2026. 03. 05. 11:30
Megosztás:

Némileg gyengült a dollár, erősödtek a régiós devizák

Bár az olajárak még minimálisan emelkedtek tegnap, a legtöbb piacon megállt az iráni háború által kiváltott mozgás – sőt, sok esetben megindult a korrekció. Az európai földgázár 8%-os esés után 50 EUR/MWh alá süllyedt.
2026. 03. 05. 11:00
Megosztás:

Emelkedtek tegnap az európai indexek; lefelé korrigált a földgáz ára

Az európai részvénypiacok tegnap emelkedéssel zártak, miután a befektetők továbbra is a Közel-Keleten zajló háborús eseményeket követték: a Stoxx 600 1,4%-kal erősödött. A legnagyobb figyelem ugyanakkor Spanyolországra irányult, ahol az IBEX 35 1,5%-ot emelkedett annak ellenére, hogy Donald Trump amerikai elnök az előző nap teljes kereskedelmi embargóval fenyegette meg az országot, amiért Spanyolország nem engedélyezte az amerikai csapatoknak bázisai használatát Irán elleni csapásokhoz. A spanyol kormányfő, Pedro Sánchez tegnap ismét élesen bírálta az amerikai–izraeli támadásokat, „katasztrófának” nevezve azokat, és az iraki invázióhoz hasonlította. A piacok a keddi meredek visszaesés után találtak magukra, amikor a háborús feszültségek erősen rontották a hangulatot. Az olajárak nem mozdultak el érdemben szerdán, miután Trump kedden azt ígérte, hogy az USA biztosítást és – ha kell – haditengerészeti kíséretet ad a Hormuzi-szoroson áthaladó tankereknek, hogy helyreálljon a tengeri forgalom.
2026. 03. 05. 10:00
Megosztás: