A második negyedév rekordnagyságú profitot hozhat a MOL-nak
A kutatás-termelési üzletágtól 105 milliárd forint EBITDA nyereséget várunk. A cég várhatóan napi 112 ezer hordóegyenértékest termel, ami elmarad az előző negyedévi 116,8 ezer hordóegyenértékes szinttől, mivel kisebb az azeri termelés és az Északi-tengerben lévő mezők is merülnek. A nyersolaj ára 68,8 dollárra nőtt hordónként, míg a CEGH gáztőzsdei árai is 24,8 euró/MWh-ra ugrottak a negyedévben.
A feldolgozás kereskedelem eredménye nagyot nőtt a petrolkémiai marzsok szárnyalása miatt: a 949 euró/tonna negyedéves árrés jóval magasabb az első negyedéves 668 euró/tonnás árrésnél. A finomítói marzs is javult: a MOL csoport irányadó mutatója 4,4 dollár/hordó volt az előző negyedév 2,5 dollár/hordós értékével szemben. A MOL finomítói közel a maximumon termeltek az időszak során. A mi várakozásunk a szegmenstől 124 milliárd forint CCS alapú, tisztított EBITDA.
A MOL részvények tőzsdei árfolyama az elmúlt 1 évben
A fogyasztói szolgáltatások is tovább javultak: mi 46 milliárd forint tisztított EBITDA-t várunk az erős kiskereskedelmi tevékenységnek köszönhetően, ami gyorsuló növekedést jelent az előző negyedévekhez képest. A járványt követően a korábbi korlátozó intézkedéseket feloldotta a kormány, ami jelentős élénkülést hozott az utakon és a kutak forgalmában. A földgáz üzletág 8 milliárd forintnyi negyedéves EBITDA-t hozhatott a MOL-nak, ami kevesebb, mint a korábbi negyedévekben volt, főleg a szerbiai tranzit elmaradása miatt.
Az általunk becsült 265 milliárd forint negyedéves CCS-alapú, tisztított EBITDA minden idők legjobb negyedéves eredménye lehet. A mi várakozásunk szerint ez jelentősen emelheti a részvényárat. A MOL – a gázüzletágat kivéve – a legfontosabb szegmensekben gyakorlatilag mind rekord nagyságú eredményt érhet el a kiváló külső környezetnek köszönhetően. Ez pedig a cég teljesítményével együtt mindenkori EBITDA csúcsot eredményezhet.