A nagy spekulánsok a japán gazdaságra szegezik teikntetüket!
Ennek a helyzetnek az oldására a Japán Nemzeti Bank első körben 111 milliárd dollárnak megfelelő pénzt szándékozik a pénzpiacokba injekciózni, hogy enyhíthesse az ott kialakult helyzetet. A szándékuk az volt, ami annak idején a FED-nek is célja volt, hogy segítse a bankok közti hitelezés javulását. Továbbá megtámogassa a fogyasztói szektor bizalmát, illetve kikerülje egy esetleges deflációs spirál kialakulásának a lehetőségét. Az akciójának köszönhetően a jen LIBOR rátákat alacsonyabbra nyomta, mint a többi vezető devizapáros esetében, ezzel a jen újra célpontjává válhat a tőkeáttétellel dolgozó befektetőknek, mint a Hedge Fundok és egyéb nagytőkével dolgozó intézetek.
A piaci hangulat megváltozása jól látható a grafikonon is. Két forgatókönyv képzelhető el a továbbiakat illetően. A napos gyertyáknál kivehető, hogy a csökkenő csatornában haladó esés megtörni látszik, valamint a csatornából való kilépés esetén már oldalazásra is sor kerülhet, ami az erősödés megtorpanását jelentheti.
A trendfordulóra utaló jelek talán erősebbek, mint az oldalazásra utalók. Mégpedig azért, mert ha megfigyeljük a legutolsó esés idejének a hosszát láthatjuk, hogy több mint egy teljes hónapig tartott, és mindezt nagyjából néhány nap alatt szinte vissza is hozta az emelkedés az árfolyamokban. Bizakodva tekintünk a dollár jen devizapárosra, ugyanis japán számára fontos fizetőeszközének gyengesége, hogy az exportra épülő gazdaságát segíthesse. Ebből adódóan a kamatemelés lehetősége is kizárt, míg más gazdaságok, mint Amerika az idő múlásával várhatóan kamatemelést fognak kezdeményezni, ugyanis nem áll érdekükben a dollár inflálódása. Egy esetleges kamatemelést követően megindulhat a még nagyobb érdeklődés a jenes devizakeresztek irányába a magukban foglalt Carry Trade lehetőségek miatt.