Balatoni strandok: 4,4-es osztályzatot kapnak

A Balaton-parti önkormányzatok, üzemeltetők erőfeszítései tükröződnek a fürdőhelyek színvonalának megítélésében, amely néhány tizedszázalékkal tovább javulva az idén átlagosan 4,4-es érdemjegyet kapott a szavazóktól egy frissen zárult felmérés szerint.

Győrffy Árpád, a Balatontipp.hu szerkesztője számolt be a portál harmadik alkalommal lebonyolított strandértékelő akciójáról az MTI-nek pénteken. A strandokról információkat közlő, azokat bemutató portál napokban befejeződött felméréséről elmondta, hogy a szavazóknak iskolai osztályzatokat adva kellett minősíteniük, milyennek ítélik meg az általuk ismert balatoni strandokat.

 

Szavazni tíz témakörben lehetett, ezek között szerepelt a víz, a part, a strand és az illemhelyek állapota, a parkolási lehetőségek és a vendéglátás színvonala is. Az osztályzásba 2683 olyan ember kapcsolódott be, aki a saját adatait is megadta, így ki lehetett zárni a többszöri voksolást. A portál működtetői csak azt a strandot értékelték, amelyet legalább 35-en minősítettek, ennek alapján összesen 35 strandról tudták kiállítani a "bizonyítványt". Az osztályzat szinte minden esetben és területen a tavalyi jó eredményekhez hasonlóan alakult, néhány helyen javulást mutatva.

 

A 35 strand összesített átlagjegye a két évvel ezelőtti 4,2-es, valamint a tavalyi 4,35-as osztályzatról 4,4-re emelkedett. A leggyengébb eredményű fürdőhely is elérte a "jó" átlagosztályzatot. A legrosszabb jegyet az idén is az illemhelyek, zuhanyzók, öltözők állapota, tisztasága kapta, a másik "leggyengébb láncszemnek" ezúttal is a parkolási lehetőségeket jelölték meg a szavazók. Az összesített átlag szerint ugyan ez a két témakör is megkapta a 4,2-4,3-as osztályzatot, de ez strandokra lebontva egyes esetekben közepes minősítést is takar.

 

A legjobb osztályzatokat immár hagyományosan a parti területek állapotára, gondozottságára adták le a voksolók. A tavalyi eredményhez hasonlóan az idén is a gyenesdiási Diás strand kapta a legjobb jegyeket. A második helyen az alsóörsi Községi strand, a harmadik helyen a vonyarcvashegyi Lidó strand végzett. A fürdőhelyek között több olyan is akad, amelyik a ragyogó színvonalú szolgáltatásai ellenére azért nem kerülhetett "dobogóra", mert rosszak a parkolási lehetőségei vagy sokallták a belépőjegyek árát a szavazók. (MTI)


Majdnem a mindenkit kenterbe vert a forint

Nemcsak a régiós devizák közül emelkedik ki idei erősödésével a forint, a feltörekvő devizák szélesebb piacán is a legnagyobb drágulást elérő fizetőeszközök közé tartozik. Ugyanakkor a forintba vetett optimizmus kockázatokat is rejt.
2026. 05. 29. 16:30
Megosztás:

A biztosítók rémálma a szombati budapesti BL-döntő? Letört fül és leejtett LED-falak a kulisszák mögött

Focilázban ég az ország, hiszen szombaton Budapesten csapnak össze Európa legjobb klubcsapatai a Bajnokok Ligája döntőjében. Miközben a szurkolók fókuszában inkább a sztárjátékosok és a fergeteges hangulat van, a színfalak mögött elképesztő logisztikai gépezet dolgozik azon, hogy a világ legvágyottabb sportrelikviája, a BL-trófea és a méregdrága rendezvénytechnika is biztonságban legyen. Az Insura független biztosításközvetítő utánajárt, mi zajlik a kulisszák mögött, és milyen kalandokon esett át a legendás BL-trófea.
2026. 05. 29. 16:00
Megosztás:

4iG I. negyedéves gyorsjelentés

A 4iG Csoport 203 milliárd forintos árbevétellel és 69,3 milliárd forintos EBITDA-val zárta 2026 első negyedévét.
2026. 05. 29. 15:30
Megosztás:

Egyre tudatosabban használják az AI-t a magyar munkavállalók, de az előnyök nem egyformán oszlanak el

A magyar munkavállalók egyre tudatosabban használják a mesterséges intelligenciát, de az AI-használatból származó előnyök nem minden csoportnál jelennek meg azonos mértékben – derül ki Török Balázs AI-szakértő és digitális marketing tanácsadó 2026-os AI-használati kutatásából.
2026. 05. 29. 15:00
Megosztás:

Éves bértervezés a gyakorlatban: hogyan készülhet fel a HR és a pénzügy?

Az éves bértervezés minden vállalat számára kiemelt jelentőségű folyamat. Nemcsak arról szól, hogy a következő évben milyen mértékű béremelésre lesz lehetőség, hanem arról is, hogyan tudja a cég összehangolni a pénzügyi kereteket, a munkavállalói elvárásokat, a jogszabályi változásokat és az üzleti célokat.
2026. 05. 29. 14:30
Megosztás:

Szakértők szerint ősszel és télen tetőzhet az El Nino hatása Kínában

Kína arra számít, hogy az El Nino időjárási jelenség hatásai idén ősszel és télen érik el csúcspontjukat, majd jövő tavasszal fokozatosan gyengülnek - közölte pénteken a kínai nemzeti klímaközpont.
2026. 05. 29. 14:00
Megosztás:

Több mint kétmilliárd forint kárt okozó számlagyárakat számoltak fel a pénzügyőrök

Több mint kétmilliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek azok a számlagyárak, amelyeket nemrégiben számoltak fel a pénzügyőrök - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 29. 13:30
Megosztás:

Lannert Judit: tervezik, hogy visszaadják a tantestületek véleményezési lehetőségét az igazgatói pályázatoknál

Tervezik, hogy visszaadják a tantestületek véleményezési lehetőségét az igazgatói pályázatoknál - írta a gyermek- és oktatásügyi miniszter a Facebook-oldalán. Lannert Judit ezt annak kapcsán közölte, hogy majdnem 450 intézményvezetői megbízás jár le augusztusban és a következő hetekben születnek döntések arról, kik vezetik majd ezeket az iskolákat szeptembertől.
2026. 05. 29. 13:00
Megosztás:

Franciaországban 22 ezer rendőrt vezényelnek az utcákra

Franciaországban 22 ezer rendőrt és csendőrt vezényelnek az utcákra szombaton a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntője miatt, amelyen a párizsi PSG és a londoni Arsenal csap össze egymással.
2026. 05. 29. 12:30
Megosztás:

Izrael megszakította a kapcsolatokat az ENSZ-főtitkár irodájával egy szankciós döntés miatt

Izrael hivatalosan megszakította a kapcsolatokat az ENSZ főtitkárának irodájával egy Antonio Guterres-nek tulajdonított, a börtönökben elkövetett szexuális visszaélések miatt Izraelt szankciónáló döntés nyomán – közölte Danny Danon izraeli ENSZ-nagykövet csütörtökön.
2026. 05. 29. 12:00
Megosztás:

A GKI szerint 50 milliárd forint közvetlen gazdasági hatása is lehet a BL-döntőnek

A szombati budapesti BL-döntő közvetlen helyi gazdasági hatása 32 és 50 milliárd forint (90-140 millió euró) közé tehető - közölte a GKI Gazdaságkutató pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 29. 11:30
Megosztás:

Estek a kötvényhozamok Európában és a tengerentúlon, 354-es szintre erősödött a forint az euróval szemben

Az európai üzleti bizalmi felmérés szerint az inflációs várakozások enyhültek, az üzleti és a fogyasztói bizalom kissé erősödött. Az amerikai adatok a vártnál kisebb inflációs nyomást és lassabb növekedést tükröztek.
2026. 05. 29. 11:00
Megosztás:

Rekordon az amerikai tőzsdék, lefelé módosították az első negyedéves GDP-t, fokozódtak a fogyasztói árak

A jelentős de-eszkalációról szóló hírek természetesen rekordszintre repítették az S&P-t és a Nasdaqot, az előbbi 0,6%-kal, az utóbbi 0,9%-kal emelkedett, a Dow viszont nem mozdult érdemben a nyitóárfolyamhoz viszonyítva.
2026. 05. 29. 10:30
Megosztás:

Csökkentek az európai részvények csütörtökön, emelést fontolgatott az EKB monetáris tanácsa

A globális bizonytalanságok következtében csökkentek az európai részvények csütörtökön, a nagyobb esést ugyanakkor visszafogták a kereskedés végén érkező hírek az amerikai-iráni tűzszünetről. A főbb indexek közül az FTSE 100-nak volt a legnehezebb napja 0,8%-os eséssel, a Dax 0,3%-kal, a CAC 40 0,2%-kal mérséklődött, így a pán-európai Stoxx 600 fél százalékkal zárt alacsonyabban.
2026. 05. 29. 10:00
Megosztás:

A fegyverszünet hatvan napos meghosszabbításában egyezett meg az Egyesült Államok és Irán

Tervezik, hogy visszaadják a tantestületek véleményezési lehetőségét az igazgatói pályázatoknál - írta a gyermek- és oktatásügyi miniszter a Facebook-oldalán. Lannert Judit ezt annak kapcsán közölte, hogy majdnem 450 intézményvezetői megbízás jár le augusztusban és a következő hetekben születnek döntések arról, kik vezetik majd ezeket az iskolákat szeptembertől.
2026. 05. 29. 09:30
Megosztás:

Brutálisan felértékelődtek az űrrészvények

Az űripari részvények látványosan kilőttek az elmúlt hetekben, miután egyre nagyobb befektetői figyelem övezi a SpaceX közelgő tőzsdei bevezetését. A világ legismertebb űrvállalatának várható IPO-ja a már most tőzsdén forgó, űripari papírok iránti keresletet is felpörgette. A szűk kínálat miatt a beáramló tőke kevés részvényre koncentrálódik, ami gyors és jelentős árfolyam-emelkedéseket eredményezett. A történet azonban kétélű lehet hiszen, ha a SpaceX debütálása nem ugorja meg a magasra tett lécet, a csalódás könnyen az egész szektorra átterjedhet. Elemzésünkben három, már tőzsdén jegyzett, meghatározó űripari szereplőt mutatunk be.
2026. 05. 29. 09:00
Megosztás:

Iráni konfliktus - Megállapodás született a tűzszünet meghosszabbításáról

Megállapodtak a tűzszünet meghosszabbításáról az Egyesült Államok és Irán tárgyalói, az egyezség tartalmazza az atomprogramról szóló tárgyalások megkezdését is - közölték amerikai kormányzati illetékesek csütörtökön.
2026. 05. 29. 08:30
Megosztás:

Gyengült a forint péntek reggelre

Gyengült a forint pénteken reggel a főbb devizákkal szemben a csütörtök esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 05. 29. 08:00
Megosztás:

Az S&P vizsgálja a magyar államadós-osztályzatot

Péntekre tűzte ki a magyar államadós-osztályzat idei első felülvizsgálatát az S&P Global Ratings. A nemzetközi hitelminősítő a kialakult gyakorlatnak megfelelően várhatóan késő este jelenti be döntését Londonban.
2026. 05. 29. 07:30
Megosztás:

Nem a trendek érdeklik a magyarokat – egészen más dönt a nyári vásárlásoknál

Már javában készülnek a nyári szezonra a magyar vásárlók, akiket leginkább az akciók és kedvezmények befolyásolnak – derül ki az Etele Plaza online kutatásából. Tízből nyolcan új ruhákkal frissítenék fel a gardróbjukat a nyárra, a legtöbben azonban kevesebb mint 50 ezer forintot szánnának erre. A felmérés szerint a válaszadók kétharmada aggódik a kinézete miatt a strandszezonban, ennek ellenére a többség nem tesz különösebb erőfeszítést azért, hogy formába hozza magát.
2026. 05. 29. 06:30
Megosztás: