Döcögősen indult a második félév az USA piacokon
A DJIA index 8,70 ponttal, 0,07 százalékkal 12.871,39 pontra mérséklődött. Az S&P500 index 3,35 ponttal, 0,25 százalékkal 1365,51 pontra emelkedett, míg a Nasdaq Composite index 16,18 ponttal, 0,55 százalékkal 2951,23 pontra erősödött.
Dow Jones ipari átlag index
A kereskedés elején a hangulatot negatív irányba befolyásolta, hogy az ISM felmérése alapján az amerikai feldolgozóipari aktivitás júniusban váratlanul zsugorodást jelzett. A várakozásokat meghaladó mértékben csökkent júniusban az amerikai feldolgozóipari aktivitás az ISM felmérése alapján. Az ISM feldolgozóipari beszerzőmenedzser index értéke a májusban mért 53,5 százalékról 49,7 százalékra csökkent, ami pedig a szektor zsugorodását jelzi. Ilyen alacsony szinten az ISM index értéke 2009 júliusa óta nem volt.
S&P 500 index
A tegnapi nap folyamán a kínai és az európai feldolgozóipar felől sem érkeztek kedvező hírek, míg az euróövezetben a munkanélküliség rekord szintre emelkedett. A pénteki piaci optimizmus, melyet az EU-csúcson bejelentett döntések okoztak szinte teljesen eltűnt, ugyanis számos részlet még tisztázatlan, és a végrehajtás politikai akadályokba ütközhet. Finnország és Hollandia megakadályozza, hogy az euróövezeti állandó pénzügyi stabilitási mechanizmus (ESM) eszközeiből államkötvényeket vásároljanak majd a másodlagos piacon: az euróövezet leginkább keményvonalas hitelezői közé tartozó két ország lépése első ízben vonja kétségbe a múlt heti európai uniós csúcson kötött megállapodás tartósságát.
Nasdaq Composite index
Az augusztusi szállítású amerikai könnyűolaj (WTI) árfolyama 1,21 dollárral 83,75 dollárra csökkent a pénteki 9 százalékot meghaladó emelkedés után. A nyersolaj árának visszaesését a gyenge dollár mellett a globális feldolgozóipari adatok okozták. Az augusztusi szállítású arany árfolyama 6,50 dollárral 1.597,70 dollárra csökkent unciánként.