Erőre kaptak a piacok az amerikai foglalkoztatottsági adatok láttán
November folyamán az Egyesült Államokban a várakozásoknál nagyobb mértékben, 146.000 fővel emelkedett a foglalkoztatottak száma, míg a munkanélküliségi ráta 7,9 százalékról 7,7 százalékra csökkent. Fordulni tudtak az európai indexek is, az Europe Stoxx 600 index 0,4 százalékos pluszba lendült, a francia CAC-40 index 0,44 százalékos, a német DAX index 0,11 százalékos, míg a brit FTSE-100 index 0,3 százalékos erősödést mutat.
Az európai piacokon korábban a befektetői hangulatot nagyban rontotta, hogy a Bundesbank meredeken rontott a német gazdasági bővülésre vonatkozó jövő évi növekedési várakozásait, illetve az, hogy a várakozásokat meghaladó mértékben csökkent októberben a német ipari termelés.
A nap folyamán még érkezik további amerikai makroadat, közép-európai idő szerint 15:55-kor hozza nyilvánosságra a Reuters és a Michigan Egyetem decemberi előzetes fogyasztói bizalmi indexét. Az előzetes várakozások 82,7 pontról 82 pontra történő csökkenésről szólnak. Este kilenc órakor pedig az októberi fogyasztói hitelállomány alakulásáról számol be a FED.