Ezek a globális gazdasági kilátások - ábrán mutatjuk!
2021. 01. 27. 06:30
gazdasági növekedés, százalék
Hozzászólások
Havi több tízezer forintos juttatást kaphatnak az állást találó közfoglalkoztatottak
A kormány ismét meghirdeti a Közfoglalkoztatásból versenyszférába programot, amellyel az utóbbi években több mint 17 ezer közfoglalkoztatott elhelyezkedését segítette az elsődleges munkaerőpiacon - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) Bodó Sándort, a tárca foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkárát idézve szombaton az MTI-vel.
Most jön a feketeleves? Egyre több cég válhat fizetésképtelenné
Egyre többen tartanak fizetésképtelenségi hullámtól a világjárvány gazdasági hatásai miatt az európai országokban. Az OECD kimutatása szerint a leginkább érintett szektorokban ez akár 30%-os is lehet. Ezért most kiemelkedő szerepe van a kockázatminimalizálásnak, amelyben a partner cégek rendszeres monitoringja, és a körülményekhez igazodó szerződés kialakítása egyaránt fontos.
Megint nőtt az ipari termelés februárban
Idén februárban a munkanaphatástól megtisztított adatok alapján az ipari kibocsátás 3,9 százalékkal emelkedett. A Gazdaság-újraindítási akcióterv intézkedéseinek köszönhetően az ipari termelés már februárban növekedésnek indult - kommentálta a legfrissebb statisztikai adatokat György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.
Idén akár 4,5 százalékos is lehet a GDP-növekedés
Korábbi prognózisánál gyorsabb növekedésre számít idén a Kopint-Tárki: a kutatóintézet a járványügyi korlátozások oldásából adódó második félévi élénkülésnek köszönhetően a bruttó hazai termék (GDP) élénk, 4,5 százalékos emelkedésével számol szerdán kiadott legfrissebb konjunktúrajelentésében, szemben a decemberben előrejelzett 3,5 százalékkal.
Megindult a növekedés az euróövezetben
Márciusban növekedésre váltott az euróövezeti gazdasaság a feldolgozóipari teljesítmény lendületes erősödésének köszönhetően a londoni IHS Markit gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzserek körében végzett felmérésének szerdán publikált végleges eredménye alapján.
Kezd magához térni a a brit szolgáltatási szektor
A szerdán ismertetett legújabb aktivitási mérőszámok szerint fél év visszaesés után erőteljes növekedésnek indult a brit hazai össztermék (GDP) 80 százalékát előállító szolgáltatási szektor, mindenekelőtt a koronavírus-járvány megfékezését célzó korlátozások fokozatos, már a múlt hónapban megkezdődött enyhítésének hatására.
Bugár Csaba került a Magyar Államkincstár élére
Bugár Csaba közgazdász került a Magyar Államkincstár (MÁK) elnöki pozíciójába - közölte Varga Mihály pénzügyminiszter közösségi oldalán kedden.
Erre figyelnek a tőzsdések a jövő héten
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az iparra és a külkereskedelmi termékforgalomra vonatkozó februári első becslés, a márciusi fogyasztói árindex, valamint a héten ismerteti a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének március végi, előzetes pénzforgalmi adatait is.
Vállalkozás indításakor jobb, ha nem a barátodra hallgatsz
Fokozatosan romlik Magyarországon az újonnan létrejövő vállalkozások túlélési aránya, közel minden harmadik cég az első öt évben elbukik. Ennek sokszor az az oka, hogy bár a fiatal vállalkozójelölteknek még nincs elegendő piaci tapasztalata, kapcsolatrendszere és vevői ismerete, a szakemberek segítsége helyett mégis legtöbben barátaik, ismerőseik véleményét kérik ki az üzleti jellegű kérdésekben. A vállalkozások hosszú távú sikere tehát azon is múlik, hogy felismerjék szakmai korlátaikat, hiányosságaikat, és tapasztalt üzleti tanácsadókhoz forduljanak, mert az innovatív ötlet bár felkelti a vállalkozás iránt az érdeklődést, a szakmai tudás és tervezés adja az alapját az eredményes működésnek – javasolják a K&H szakértői, valamint Balogh Péter, a Cápák között üzleti show-műsor egyik befektetője.
Fidelity: Alacsonyabb optimizmus Kelet-Európában
Mivel a Covid-19 járvány a különböző régiókat eltérő mértékben érintette, és az egyes országok a megfékezésére is más-más intézkedéseket hoztak, nem csoda, hogy a kelet-európai, közel-keleti, afrikai és latin-amerikai országok vállalatainak kilátásai is jelentős eltéréseket mutatnak. A Fidelity International elemzői összességében a hangulat javulásáról számolnak be, de az optimizmus mértéke alacsonyabb, mint más régiókban.
Egy éves csúcson a német infláció
A várakozásoknak megfelelően 13 havi csúcsra nőtt márciusban az infláció Németországban elsősorban az energiaárak emelkedése miatt a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis előzes adatokon alapuló kedden publikált kimutatása szerint.
A harmadik hullám visszavetette a gyors talpraállási reményeket
Noha 2020-ban a megkérdezett cégvezetők túlnyomó többsége a távoli munkavégzés végleges elterjedését prognosztizálta, a KPMG friss kutatásában, ami már a pandémia harmadik hullámának tanulságait is magába foglalja, már sokkal óvatosabbak voltak. Csak minden hatodik cégvezető nyilatkozott úgy, hogy csökkenteni fogják az irodaterületeiket, és csak a munkatársak ötödét tervezik távoli munkavégzésben foglalkoztatni. Ugyanakkor kétharmaduk azt vallja, hogy ezeket a lépéseket csak akkor érdemes napirendre venni, ha már a kollégák legalább felét beoltották.
Végérvényesen átalakul a raktárpiac: hogyan változik a jövőben a logisztikai ingatlanok iránti kereslet?
A világméretű járvány örökre megváltoztatta a logisztikai ingatlanszektort: az ellátási lánccal kapcsolatos döntések minden eddiginél holisztikusabbá, adatvezéreltebbé és időszerűbbé váltak. Ennek a fordulatnak a hátterében is ugyanazok a tényezők – az urbanizáció, a digitalizáció és a demográfia – állnak, mint amelyek az életünket, a munkavégzési és a vásárlási szokásainkat is megváltoztatták.