Fájdalomcsökkentő készítmények idegbecsípődésre
Hogyan csípődik be az ideg?
Az ideg becsípődésének többféle kiváltó oka is lehet. Általában az izmok merevsége a fő probléma, hiszen sok esetben egy beálló görcs vagy keményedés nyomást gyakorolhat az idegpályákra is. Ilyenkor elég egy rossz mozdulat - mint amilyen a hirtelen rántás, fordulás, esetleg túlterhelés -, és máris megtörtént a baj. Sajnos mindez a gerincoszlopra, valamint az izmokra egyaránt kedvezőtlen hatással lehet, mivel feszültség keletkezik azokban.
Idegbecsípődés során megjelenik egy napokig tartó égő, szúró tünet, ami sokszor szinte elviselhetetlen fájdalommal jár. A fájdalom ugyanis kisugárzik, így nemcsak az érintett területen érezhetünk fájdalmat.
Mit tegyünk idegbecsípődés esetén?
Ezután kicsit sajnos türtőztetnünk kell magunkat és kerülni a hirtelen mozdulatokat, az izmok túlzott terhelését. Jót tehet a masszírozás, de a gyógytornász által összeállított könnyed nyújtó és lazító gyakorlatok is hatásosak lehetnek.
Alkalmazhatunk meleg vizes pakolást, ami kellemes érzést biztosít az érintett testrésznek. A kezelés általában mindig attól függ, hogy mi volt a kiváltó ok. Az izomfeszültségből adódó panaszok esetében hatásos lehet az izomlazító, fájdalomcsillapító használata. Ezenkívül vannak speciális krémek is, amelyekkel kezelhető a probléma. A Dr. Hertelendy idegbecsípődést enyhítő krémje például segít mérsékelni a fájdalmat!
Alkalmazható gyógyszerkészítmények
Fontos, hogy ne használjuk az első kezünkbe kerülő krémet, hanem kizárólag minőségi termékkel végezzük az ápolást. A fájdalom és gyulladás enyhítésére ma már kaphatóak egyedi összetételű, gyógyszerkönyvi alapanyagokból készült produktumok. Ezek hűsítenek, fokozzák a vérbőséget, és olyan izomlazító hatóanyag-kombinációval rendelkeznek, amelyeknek köszönhetően hatékonyan látják el az érintett területet. A merev, fájdalmas idegbecsípődés bemozgatását is elősegítik helyi gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatásuk révén.
A idegbecsípődés nem játék! Ezért ha már megtörtént a baj, mindenképpen keresd fel orvosod! Ő segít kialakítani a megfelelő kezelési ütemtervet, és hasznos tanácsokkal lát majd el téged! Sokszor ugyanis további problémák is felléphetnek a nem megfelelő vagy elmaradt kezelés miatt! Ráadásul használat előtt véleményezheti a termékeket is. A kockázatokról és a mellékhatásokról olvasd el a betegtájékoztatót, vagy kérdezd meg kezelőorvosod, gyógyszerészed!