A pénzügyi tudatosság fontosságára hívta fel a figyelmet a magyar delegáció az Oszakai Világkiállításon

Gerlaki Bence adóügyekért, fogyasztóvédelemért és kereskedelemért felelős államtitkár és Nagy András főosztályvezető a pénzügyi tudatosság fontosságáról és az e téren tett főbb magyar intézkedésekről beszélt, míg a Shinji Kawai, a Japan Financial Literacy and Education Corporation ügyvezető igazgatója a japán pénzügyi tudatosságra nevelés fejleményeit ismertette.
Az államtitkár előadásában kiemelte a pénzügyi tudatosság fontosságát, ismertette a legfrissebb nemzetközi mérések eredményeit, valamint bemutatta az online pénzügyi visszaélések ellen hozott legfontosabb intézkedéseket. A Kormány a fiatalok pénzügyi tudatosságának további erősítése mellett kiemelt figyelmet fordít szépkorú honfitársaink tudásának bővítésére is. A pénzügyi tudatosság amellett, hogy stabilitást ad, hozzájárul a gazdasági növekedéshez, növeli az öngondoskodás szintjét és intergenerációs hatásai miatt hosszú távú biztonságot eredményezhet.
Nagy András bemutatta a hazánk által alkalmazott jó gyakorlatokat, többek között a Pénz7 kezdeményezést, melynek keretében idén több, mint 210 ezer tanuló hallgathatott meg kiegészítő előadásokat a pénzügyi tudatosságról, vállalkozói kultúráról az NGM és egyéb intézmények képviselőitől. Shinji Kawai előadásában az oktatás fontosságát hangsúlyozta, célként pedig azt jelölte meg, hogy a japán pénzügyi tudatosság szintjét európai szintre emelje.
A felek egyetértettek abban, hogy a legjobb gyakorlatok megosztása és hasznosítása érdekében a magyar-japán együttműködés elmélyítésén fognak dolgozni, ezáltal is hozzájárulva a két ország pénzügyi kultúrájának fejlesztéséhez.