Fisz-moll, fisz-moll - skálázza a forint!
EUR/HUF (271,00 – 273,00): Hazai adataink említésére nem vetemednénk, elvégre, ha van valami, amire nem figyel a piac, az a magyar makrogazdasági statisztika (leszámítva persze a GDP és inflációs adatokat, melyeket csontdarabkára vésve, majd sámánbarlangunkban a kőoltárra vetve megpróbáljuk kiolvasni, mit rendelnek majd a monetáris panteon felsőbb erői. Hiszen jövő héten kamatdöntés. Ha mégis azt találnánk látni a mai nap során, hogy erősödik a forint, akkor az nagy valószínűséggel nem más, mint a dollár dimenziójában bekövetkezett gyengülés transzdimenzionális inverz átvetülése, vagy valami hasonló.
EUR/USD (1,3700 – 1,3780): A dollár tegnapi impozáns gyengülésének magyarázatát nehéz lenne meglelni a görög sztori újabb izgalmas, és pikáns fordulatai mögött. Olyan jóféle, igazi európai döntés született, amit az ECB-től és más páneurópai szervezetektől már megszokhattunk az évek során. Vagyis a pénzügyminiszterek tegnapi összejövetele után elhatározták, hogy várnak. Várnak még 30 napot, és ha március 16-ig nem sikerül Görögországnak bizonyítania, valóban működnek a megszorításai, akkor tovább várnak, mert a páciens május 15-ig kap haladékot az új csomagja előkészítésére. Végülis nem szorít az idő. Hogy ennek ellenére miért nem vagyunk 1,35 környékén? Nálunk tanultabb londoni kollégáink meggyőződése szerint az euró gyengülésére játszó short pozíciók állománya az utóbbi napokban indokolatlan mértékben emelkedett, amiben most szükségszerű ez a korrekció. A dollár további erősödése azonban jóval valószínűbb, mint hogy megforduljon a december eleje óta tartó folyamat.
CHF/HUF (184,00 – 185,00): Az 1,47 felé kúszó frank, és a talán erősödő forint hatására a mai napon akár el is távolodhatunk a mágikus 185-ös szinttől, de azért örvendezni még korai, Kánaán technikai okok miatt átmenetileg zárva tart. Egyébként pedig ebben a Tízóraiban egyszer sem írtuk le, hogy globális kockázatvállalási kedv. Pedig biztos köze van a dolgokhoz, mint mindig.