Fújják a buborékot Ázsiában
A Bloomberg-nek úgy nyilatkozott, hogy véleménye szerint "Kína egy újabb eszközbuborékkal lesz kénytelen szembenéznie. A legnagyobb probléma az, hogy a felfuttatott exportra nem akad vevő." Az eszközbuborék kialakulásának rendszerszintű kockázatát csak fokozza az, hogy a Fed továbbra is rekord alacsonyan tartja a kamatszintjét.
Az ázsiai régióban várható eszközbuborék kialakulása miatt azonban már mások is aggódnak, az OECD tisztviselői Ázsiában ebben a tárgyban folytatnak tárgyalásokat a hongkongi monetáris tanács vezetőjével, Norman Chan-al kiegészülve.
Kína kereskedelmi többlete közel a duplájára 24 milliárd dollárra emelkedett októberben az előző hónaphoz képest. Az M2 pénzellátási ráta októberben éves szinten rekord mértékben 29,4 százalékkal emelkedett. A kínai Shanghai Composite index az idei évben 84 százalékkal emelkedett.
Az OECD úgy fogalmazott, hogy Kínának korlátozni kellene a hitelbőség növekedését, hogy fékezze az inflációs nyomást és megóvja a gazdaságot a részvény- és ingatlanpiaci buborék kialakulásától. A hongkongi monetáris tanács vezetője úgy fogalmazott, hogy a stimulus intézkedések túl későn történő visszavonása fokozza a buborék kialakulásának veszélyét az ázsiai gazdaságban.