Gyengül a forint az inflációs adat láttán

Devizapiaci körképünkben a fontosabb devizapárok árfolyam alakulását és a mögöttes fundamentumokat és fontosabb híreket tekintjük át. (Commerzbank)

EUR/HUF (303,50 – 307,50): A májusi árszínvonal változás -0,1% lett év/év alapon, ami a várakozásokkal és az előző havi adattal is megegyezik. A jegybank szerint deflációs veszéllyel ugyan nem kell számolni Magyarországon, de az infláció sem segíti a gazdaság motorjainak beindulását. További stimulus így indokolható, ezért vélhetően látunk még kisebb mértékű kamatcsökkentést a vágási ciklus folytatásaként.

 

 

A legutóbbi kamatdöntő ülés jegyzőkönyvét egyébként ma délután ismerhetik meg az érdeklődők. A tegnapi kereskedésben a forint szinte folyamatosan gyengült 303 környékéről indulva majdnem 305-ig. Az inflációs adathoz kapcsolódó kamatcsökkentési várakozások ráerősítenek a tegnapi mozgásra, így nem látszik valószínűnek, hogy irányváltásra kellene számítanunk. A lengyel monetáris tanács egyik tagja szerint, ha Lengyelországban a GDP növekedés 3% alá csökkenne (amire kevés az esély), akkor újabb monetáris lazításra volna szükség. Bratkowski szerint ugyanakkor az ECB múlt heti ülését követő zloty reakciók még nem indokolnak egy megelőző kamatvágást. A régión belül a forinttal szemben viszont erősödött a lengyel deviza, ismét 74 felett jár a kurzus.
 
EUR/USD (1,3460 – 1,3590): A Világbank a januári 3,2%-os globális GDP növekedési előrejelzését 2,8%-ra csökkentette. A lassulás okaként elsősorban az USA alacsonyabb növekedését, az orosz és az ukrán GDP visszaesését nevezték meg. Az euró szépen lassan gyengül 1,35 felé a dollárral szemben.

 

 

Az ECB múlt heti lépései beérni látszanak, ha ugyan direkt kötvényvásárlási programot nem is hirdetett a központi bank - ami némi csalódást okozott -, a kilátásba helyezett lazítási lépések 400 milliárd eurós volumene, a hosszú lejárat és a negatív betéti kamat megteszi a hatását. Ugyanakkor az euró gyengülési potenciálja jelenleg limitált, így az USA-tól jöhetne komolyabb hatás a folytatást illetően. A Fed azonban előre kijelölt pályán mozog, úgy tűnik az első döntési pont az év második felében a tapering vége felé várható, amikor az első kamatemelés napirendre kerülhet. Adatpublikáció ma nem lesz, így nem valószínű, hogy nagyobb mozgást látunk ma, a trend azonban folytatódhat.
 
CHF/HUF (248,50 – 252,50): Némi erősödéssel a frank 1,2180-ig jutott az euróval szemben. A forint fokozatos gyengülése mellett nem is csodálkozhatunk, hogy ismét 250 fölé került a kereskedési sáv középpontja.

 


Emelte célszámait a Duna House a2021 Q2-es negyedéves jelentés után

A Duna House Group (a „Csoport”) 2021. második negyedévében szintet lépett: negyedéves árbevétele 3,4 milliárd Ft-ra (+78% év/év), tisztított core EBITDA-ja pedig a 629 mFt-ra ugrott (+72% év/év). A Csoport számviteli konszolidált EBITDA-ja 512 millió Ft volt, 49%-kal meghaladva 2020 azonos időszakát.
2021. 08. 28. 18:00
Megosztás:

Még mindig megéri MÁP Pluszba fektetni a Babaváró hitel összegét?

Biztosan sok fiatal párnak eszébe jutott, hogy a Babaváró hitel befektetési célokra is használható. A kamatok emelkedése azonban rontja a helyzetet, hiszen minél drágább a hitel, annál alacsonyabb a befektetők nyeresége. A Bankmonitor szakértői kiszámolták, lehet-e még nyerni a babaváró és az állampapír kombinálásával.
2021. 08. 27. 11:00
Megosztás:

Gyenge nyitás az európai tőzsdéken

Mínuszban indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken.
2021. 08. 27. 10:00
Megosztás:

Mire számítsunk ma a magyar tőzsdén?

Iránykereséssel indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) pénteken az Equilor Befektetési Zrt. junior elemzője szerint.
2021. 08. 27. 08:58
Megosztás:

Vegyes forintmozgás kora reggel

A forint az euróhoz és a dollárhoz képest erősödött, a frankkal szemben viszont gyengült péntek kora reggel a csütörtök esti szintekkel összevetve a bankközi piacon.
2021. 08. 27. 08:00
Megosztás:

Emelkedett az 5, 10 és 15 éves államkötvények aukciós átlaghozama

A meghirdetett mennyiségnél 20 milliárd forinttal kisebb összegben, 35 milliárd forintért értékesített 5, 10 és 15 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
2021. 08. 27. 00:00
Megosztás:

Esik az arany árfolyama a Fed elnökének beszéde előtt

Az arany 1.784 dollárig süllyedt ma reggel.
2021. 08. 26. 12:00
Megosztás:

Gyenge kezdés az európai tőzsdéken

Indexcsökkenéssel indult a kereskedés csütörtökön az európai értékpapírpiacokon.
2021. 08. 26. 10:00
Megosztás:

Vegyesen alakult a forint árfolyama

Vegyesen alakult, kevéssé változott a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző estihez képest a nemzetközi devizapiacon.
2021. 08. 26. 08:00
Megosztás:

Lejegyezték a Masterplast Nyrt. 9 milliárd forint értékű Nkp-kötvényeit

A Masterplast Nyrt. 9 milliárd forint névértékű kötvényt bocsátott ki, a teljes mennyiséget lejegyezték a kötvények hétfői aukcióján - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján hétfőn.
2021. 08. 26. 07:30
Megosztás:

Kicsit erőre kapott a forint

Erősödött kissé a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
2021. 08. 25. 21:00
Megosztás:

Így fejezték be a mai kereskedést az európai tőzsdék

Pozitív kezdés után vegyes indexekkel fejezték be a szerdai kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.
2021. 08. 25. 20:00
Megosztás:

Ma is alulteljesített a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 540,05 pontos, 1,05 százalékos csökkenéssel, 51 093,80 ponton zárt szerdán.
2021. 08. 25. 19:00
Megosztás:

Vegyes hangulat az amerikai tőzsdéken

Csekély elmozdulással, bizonytalan irányban nyitottak szerdán az amerikai tőzsdeindexek az előző napi rekordok után.
2021. 08. 25. 17:00
Megosztás:

Erősödéssel indítottak az európai tőzsdék

Pluszban nyitottak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán.
2021. 08. 25. 10:00
Megosztás:

Csökkenhet a BUX

Ismét gyengülhetnek az árfolyamok szerdán, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX az 51 500-52 300 pontos tartományban mozog - jelezte az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek eljuttatott szerdai kommentárjában.
2021. 08. 25. 09:00
Megosztás:

Vegyes mozgás az ázsiai tőzsdéken

Vegyesen zártak a vezető ázsiai börzék szerdán, és a térségben 8 órakor még nyitva tartó részvénypiacokon sem alakult ki biztos trend.
2021. 08. 25. 08:30
Megosztás:

Alig mozdult a forint

Alig változott, vegyesen mozgott a forint árfolyama a vezető devizákkal szemben szerda reggel a bankközi piacon kedd kora estéhez viszonyítva.
2021. 08. 25. 07:00
Megosztás:

A Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. jelentős befolyást szerezhet a CIG-ben

A Magyar Nemzeti Bank engedélyezte a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. számára, hogy a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.-ben 100 százalékos közvetlen tulajdonon alapuló minősített befolyást szerezzen - közölte a CIG kedden a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2021. 08. 25. 05:30
Megosztás:

Emelkedett a 3 hónapos diszkont kincstárjegy aukciós átlaghozama

Hozamemelkedés mellett értékesített 3 hónapos diszkont kincstárjegyet (dkj) keddi aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
2021. 08. 24. 23:59
Megosztás: