Gyengültek a New York-i indexek
2014. 06. 17. 15:50
Gyengültek a fontosabb New York-i indexek kedden tőzsdenyitáskor.
A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 0,06 százalékkal, az S&P 500-as mutató 0,03 százalékkal, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,12 százalékkal csökkent kedden nyitáskor. Kissé emelkedtek a New York-i értéktőzsde főbb mutatói hétfőn zárásra. A Dow Jones indexe 5,27 ponttal, azaz 0,03 százalékkal 16 7781,01 pontra erősödött. Az S&P 500-as mutató 1,62 ponttal, vagyis 0,08 százalékkal 1937,78 pontra emelkedett. A Nasdaq Composite mutatója 10,45 ponttal, 0,24 százalékkal 4321,11 pontra nőtt. (MTI)
A Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. jelentős befolyást szerezhet a CIG-ben
A Magyar Nemzeti Bank engedélyezte a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. számára, hogy a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.-ben 100 százalékos közvetlen tulajdonon alapuló minősített befolyást szerezzen - közölte a CIG kedden a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Teljes jóváhagyást kapott a Pfizer az Egyesült Államokban
Teljes jóváhagyást kapott az Egyesült Államok szövetségi élelmiszer- és gyógyszerfelügyeleti hatóságától (FDA) az amerikai Pfizer és a német BioNTech gyógyszeripari vállalatok közösen kifejlesztett koronavírus elleni vakcinája - jelentette be hétfőn az FDA.
Emelkedés jöhet nyitásban az elemző szerint
A csütörtöki negatív korrekciót követően hétfőn pozitív tartományban indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint, mert a hazai részvénypiac kimaradt a pénteki mozgásból, amikor nagyrészt felfelé tartottak a részvényindexek.