Hogyan tud csődöt jelenteni egy család? Családi csődvédelem is létezik

Az adósságrendezési eljárás során a törvényben meghatározott feladatokat a Családi Csődvédelmi Szolgálat látja el.
A Családi Csődvédelmi Szolgálat központi szerve az Igazságügyi Hivatal szervezeti egysége, a Családi Csődvédelmi Szolgálat területi szervei a fővárosi és megyei kormányhivatalokban felállításra kerülő szervezeti egységek.
A Családi Csődvédelmi Szolgálat központi szerve az Igazságügyi Hivatal.
Hogyan lehet belépni az eljárásba, hogyan lehet elindítani, kezdeményezni a családi csődvédelem intézményét?
Az adósságrendezési eljárás az adós önkéntességén alapul. Az adósnak az eljárás megindításához a kérelmén túl szükség van:
- az űrlapok hiánytalan kitöltésére,
- a törvényben előírt nyilatkozatok és kötelezettségvállalások megtételére.
Ezen túl az adósnak, adóstársnak minden kitöltött űrlaprészt vagy űrlapfejezetet dátummal és aláírással kell ellátnia. Az egyéb kötelezettnek csak azt az űrlaprészt vagy űrlapfejezetet kell dátummal és aláírással együtt ellátnia, amelyek az ő általa tett nyilatkozatokat, kötelezettségvállalásokat vagy az adós olyan adatát érintik, amelyre vonatkozóan az egyéb kötelezettnek helytállási kötelezettsége van.
A nyomtatványok IDE kattintva tölthetők le.
A nyomtatványcsomagot az adós lakóhelye szerint illetékes területi Családi Csődvédelmi Szolgálathoz VAGY ahhoz a pénzügyi intézményhez (bankhoz) kell benyújtani, amely az adós, adóstárs, vagy az eljárás kezdeményezésére saját jogán jogosult kezes, illetve dologi kötelezett vonatkozásában főhitelezőnek minősül.
A Családi Csődvédelmi Szolgálat területi szerveinek elérhetőségeit itt tekintheti meg!