Hol kell a legkevesebbet fizetni a bankkártya terminálért?
Fontos, hogy a szolgáltatók a díjak és költségek pontos mértékét jellemzően nem csak, hogy nem hozzák nyilvánosságra, de kifejezetten üzleti titokként is kezelik azokat.
Így azt vizsgálhatjuk, hogy az terminálszolgáltatók egymáshoz képest milyen mértékű díjakat számolnak fel.
Jelenleg 12 olyan szolgáltató van a piacon, akitől terminált igényelhetünk, válogatásra tehát van lehetőség. De ez egyben azt is jelenti, hogy 12 ajánlatot, ÁSZF-et kellene összehasonlítanunk. Ezt a munkát spóroljuk meg ezzel az írással a kereskedőknek, akik arra kíváncsiak, hol juthatnak a legolcsóbban terminálhoz.
Mekkora a havidíj?
Kezdjük az alapfogalmakkal: magáért a terminálért, az eszközért néhány kivételtől eltekintve havidíjat kell a kereskedőnek fizetnie, mivel azt bérbe veszi a szolgáltatótól, nem pedig megvásárolja.
Van kivétel is, A SumUp és a MyPOS nem számol fel havi bérleti díjat a terminálért, az ő modelljükben a kereskedő megvásárolja a terminált. Ezért cserébe viszont a szolgáltatásért jóval többet számolnak fel trankzakciónkénti költségként, mint bármelyik másik szolgáltató.
Nem kell havidíjat fizetnünk a CIB-nél sem, náluk viszont olyan, máshol fel nem számolt költségek merülhetnek fel, mint a csatlakozási, PIN PAD használati, felügyeleti díj, és 100 000 forintos havi minimum forgalmi elvárást is támasztanak (3 hónap átlagát nézve).
A többi szolgáltatónál a terminálonkénti havidíj 1000 és 10 000 forint között változik.
Amit viszont a havidíjon túl érdemes figyelembe venni: hogy van-e minimum forgalmi elvárás, illetve, hogy mekkora a tranzakciónkénti költség, hiszen ezt is folyamatosan, minden egyes kártyahasználatkor ki kell fizetnünk.
Mindezeket a költségeket és elvásárokat nézve a Fizetési Pont, a SIX Payment Services és Global Payments ajánlatai a legkedvezőbbek - most viszont két olyan akció is él még, amivel az első helyezett sárga terminálos szolgáltató bebetonozza magának a dobogót...
Egy szolgáltatónál még plusz 80 000 forinthoz is juthatunk
A Fizetési Pont jelenleg az egyetlen szolgáltató a piacon, ahol még igénybe vehetjük azt a vissza nem térítendő állami támogatást, amit a termináligénylésre kínálnak.
Ezt minden vállalkozás kérheti, ahol 2017. november 1-jén nem volt üzemben POS-terminál. Kérhetik a támogatást akkor is, ha első alkalommal igényelnek terminált, de akkor is, ha azóta már beszereztek, de lecserélnék azt.
A 80 000 forintot 24 hónap alatt részletekben kapja meg a kereskedő. Arányaiban azt jelenti, hogy az első két évben az állami támogatásnak köszönhetően majdnem hogy ingyen bérelhetjük a terminált a Fizetési Ponttól.
És ha januárig nem kell fizetni?
A Fizetési Pont még egy ponton kiemelkedik a szolgáltatók közül. Tekintettel ugyanis arra, hogy a januári határidő valószínűleg sokaknak jelent terhet, feleslegesnek gondolt költséget, akciót indítottak Szerződj most, fizess csak januártól néven.
Ez pontosan azt jelenti, amit a cím üzen: bármelyik vállalkozás, ahol a terminál beszerzése kötelező, és még a határidő előtt szerződik, úgy használhatja a POS terminált január 1-ig, hogy nem kell fizetnie
- Az alapdíjat,
- A hálózati kapcsolat díját,
- A havi számlavezetési díjat, és
- A fizetési Kártya havidíját sem.
Minden összevetve egyértelmű, hogy a Fizetési Pont ajánlata a legkedvezőbb a szolgáltatók között: a különféle díjak januárig való elengedésével, a 80 ezer forintos plusz támogatással és egyébként is alacsony díjszabásukkal messze náluk éri meg a legjobban szerződni. Főleg akkor, ha ezt még december előtt tesszük.