Így indították a keddi kereskedést a tőzsdék
2020. 11. 17. 10:00
Vegyesen kezdték a keddi kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók hétfői záróértékükhöz képest.

A londoni FTSE-100 index 0,07 százalékos mínuszban indított, ugyanakkor a frankfurti DAX30 index 0,09 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 0,04 százalékkal erősödött.
Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,05 százalék csökkenéssel kezdte a kereskedést.
Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 15 centtel (0,34 százalékkal) 43,97 dollárra emelkedett.
Az arany ára unciánként 0,09 százalékkal (1,65 dollárral) 1886,17 dollárra csökkent a keddi európai tőzsdenyitás idejére.
Az euró 1,1851 dollárra erősödött a hétfő kora esti 1,1841 dollárról.
Hozzászólások
Kijárási tilalmat fontolgat Hollandia
A koronavírus-járvány visszaszorítása érdekében Hollandia éjszakai kijárási tilalmat kíván életbe léptetni már a hétvégétől, a kormány emellett az javasolja, hogy az ország ne fogadja a Nagy-Britanniából, Dél-Afrikából és a dél-amerikai kontinensről érkező repülőjáratokat - jelentette be Mark Rutte holland miniszterelnök szerdán.
Magyar vállalatok is profitálhatnak az EU és Kína megállapodásából
Az EU és Kína által megkötött Befektetési Egyezmény életbe lépését követően az uniós, köztük a magyar cégek számára számos szektorban már nem lesz kötelező vegyesvállalat alapítása és a technológiáik átadása ahhoz, hogy a távol-keleti országban működjenek. A hazai vállalkozások közvetetten is profitálhatnak a megállapodásból, mivel a velük együttműködő nyugat-európai társaságok terjeszkedési lehetőségei szintén könnyebbé válnak – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.
Visszaesett a személyautók gyártása Csehországban
Csehországban tavaly 1,15 millió személygépkocsit gyártottak, ami éves szinten 19,2 százalékos visszaesés. A gyártás ezzel a 2014-es év szintjére esett vissza - közölte a cseh autóipari szövetség szerdán Prágában, jelezve, hogy a problémák alapvetően a koronavírusjárvány következményei.
Így áll az olasz belpolitikai viszály
Az olasz képviselőház után a szenátusban is összejött elég támogató szavazat a kormány számára, így a helyén maradhat a Conte-kabinet.
Megverte a várakozásokat a BASF
Ma reggel piacnyitást megelőzően váratlanul publikálta előzetes negyedéves számait a BASF.
A felsőházban is bizalmat kapott Giuseppe Conte
A felsőházban is bizalmat kapott Giuseppe Conte olasz miniszterelnök kedd este a kormányzás folytatásához.
Új szövetségre van szükség Európa és az Egyesült Államok között
Az éghajlatváltozást, a koronavírus-járványt, a digitális átállást és a biztonság területét érintő új szövetségre van szükség Európa és az Egyesült Államok között egy erősebb Európa, egy erősebb Amerika és egy jobb világ megteremtésért - jelentette ki az Európai Tanács elnöke az Euróai Parlament (EP) brüsszeli plenáris ülésén szerdán, Joe Biden megválasztott amerikai elnök beiktatásának napján.
Emelkedtek a termelői árak Németországban
Decemberben a vártnál nagyobb mértékben emelkedtek az előző havihoz képest a termelői árak Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis szerdai jelentése alapján.
A brit lakosság 10 százalékának szervezetében lehet koronavírus-antitest
A brit statisztikai hivatal (ONS) kedden ismertetett legújabb becslése szerint a brit lakosság tíz százalékának szervezetében lehet jelen koronavírus-antitest.
Giuseppe Conte kormányának sorsa a felsőházban dől el
Az esetleges kormányválság lakossági haragot és erőszakot gerjeszthet Giuseppe Conte miniszterelnök szerint, aki a képviselőház után a szenátusban kér bizalmat kedd este a kormányzás folytatásához, előre jelezve, hogy abszolút többség nélkül se nyújtja be lemondását.
Gyorsítaná az oltási folyamatot az EB
Az Európai Unió tagállamainak fel kell gyorsítaniuk a koronavírus elleni oltást, a járvány visszaszorítása érdekében márciusig a 80 év felettiek, valamint az egészségügyi és a szociális szektorban dolgozók legalább 80 százalékát, nyárig pedig a felnőtt lakosság legalább 70 százalékát be kell oltaniuk - közölte Margarítisz Szkínász, az európai életmód előmozdításáért felelős uniós biztos Brüsszelben kedden.
Hiánycikké vált a vakcina Olaszországban
Lombardia régió azt szorgalmazta, hogy a magasabb bruttó hazai termékkel (GDP) bíró térségek lakosságát oltsák be először, miközben az ország ellátása ismét akadozik a vakcina-szállítmányok keddi késése miatt, ez pedig megbénította a második dózisok beadását.