Jelentett az Alcoa - zuhan az árfolyam
Az Alcoa részvénye nagy forgalom mellett 3,22 százalékkal 13,23 dollárra esett a piaczárás utáni elektronikus kereskedésben az elmúlt öt napban mutatott emelkedés után. A rendes kereskedési szakaszban a vállalat jegyzése még 1,79 százalékos emelkedést ért el.
Az alumíniumipari óriás nyereségről számolt be az első negyedévet illetően az emelkedő bevételének és az alumíniumárak emelkedésének köszönhetően. Az Alcoa tegnap közzétett gyorsjelentésével hivatalosan elindult az első negyedéves amerikai vállalati gyorsjelentési szezon, amely a várakozások szerint az alacsonya olajár és az erős dollár miatt gyenge lehet.
Összességében az Alcoa az első negyedévben 195 millió dolláros, részvényenként 14 centes nyereségről számolt be, szemben az egy évvel korábban elért 178 millió dolláros, részvényenként 16 centes veszteséggel. Az egyszeri tételek nélkül számolt részvényenkénti nyeresége 28 centre emelkedett az egy évvel korábbi 9 centről. Az árbevétele 6,7 százalékkal 5,82 milliárd dollárra emelkedett. A Thomson Reuters által megkérdezett elemzők 5,94 milliárd dolláros árbevétel mellett 26 centes részvényenkénti nyereséget vártak.