Már itt sem kell a kőolaj. Nyomtassunk biomasszával!
Évente több mint 200 000 tonna festéktonert gyártanak világszerte, melyek 80%-a kőolaj alapú festék felhasználásával készül. A kőolaj készletek megőrzése és a tonerek környezetre gyakorolt negatív hatásának csökkentése érdekében a Ricoh kifejlesztette a biomassza alapú festéktonert, mely növényi alapanyag felhasználásával készül, és a hagyományos festékeknél kevesebb kőolajat tartalmaz.
Az új fejlesztésnek köszönhetően csökken a tonerek környezetre gyakorolt negatív hatása – valamint a kőolaj-felhasználás és a CO2 kibocsátás.
A Ricoh már 2002 óta használ biomasszából készült műanyag alkotóelemeket a Japánban értékesített másolókban. 2005-ben az iparágban az első gyártó volt, aki egy multifunkciós berendezés fő elemeihez 50% biomassza tartalmú műanyagot használt. A legfrissebb technikai áttörést viszont 2009 végén, az ún. „for E toner”, a világ első biomasszát tartalmazó festéktonere jelentette, hiszen a nyomtatási minőség romlása nélkül sikerült a toner teljes tömegének 25%-át biomassza-alapú anyaggal helyettesítenie.
Egyelőre globálisan még mindig úgy tűnik, nem mindenhol akarják a kőolaj vezető energiahordozó-szerepének sérülését, de a harc láthatóan elindult...
(forrás:gordiusz)