Médiatanács: nincs olyan ítélet, amely kimondaná a Klubrádió pályázatának alaki érvényességét

Nincs olyan bírósági ítélet, amely kimondaná a Klubrádió pályázatának alaki érvényességét - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa pénteken az MTI-vel. A médiatanács közleménye hangsúlyozza, hogy ha lenne ilyen ítélet, akkor nem lenne törvényes akadálya annak, hogy nyertese legyen a pályázatnak.

"A Klubrádiót működtető üzleti vállalkozás vezetőjének nyilatkozatával szemben egyetlen olyan bírói ítélet sem létezik, amely kimondaná a Klubrádió pályázatának alaki érvényességét" - áll a testület szóvivői irodája által az MTI-hez eljuttatott közleményben. Hozzáteszik, "ha létezne ilyen ítélet, nem volna törvényes, jogállami akadálya annak, hogy érvényes nyertese legyen a pályázati eljárásnak."

 

Az alaki érvényesség kritériumaira vonatkozó "Klub-szabályt" épp a Klubrádió által a pályázat eredeti nyertese ellen indított per során vezette be a bíróság, melyben maga a Klubrádió vitatta a nyertes pályázat alaki érvényességét - olvasható a közleményben. Mint írták, a probléma az, hogy a Klubrádió kezdeményezésére bevezetett "Klub-szabálynak" a Klubrádió pályázata sem felel meg. Ráadásul a "Klub-szabály" alkalmazása tekintetében az elmúlt időszakban konzekvens bírósági ítéletek sora született, melyekben más rádiók frekvenciapályázatának alaki érvénytelenségét állapította meg a bíróság.

 

A médiatanács "sajnos nem rendelkezik akkora szabadsággal, mint a Klubrádiót működtető üzleti vállalkozás tulajdonosa", így nem tekinthet el sem a tényektől, sem a "Klub-szabály alapján meghozott konzekvens bírói ítéletektől, sem a törvényi előírásoktól" - fogalmaztak. A közlemény hangsúlyozza, hogy a médiatanács már hatszáz napja teszi lehetővé a Klubrádió számára, hogy zavartalanul folytathassa műsorszolgáltatását. A médiatanács biztos abban, hagy "a kialakult vitás helyzet ellenére, a Klubrádiót üzemeltető üzleti vállalkozás tulajdonosa is kizárólag az ügy törvényes és jogállami megoldásában érdekelt" - olvasható a közleményben.

 

A Fővárosi Ítélőtábla szerdán eljárási szabálytalanság miatt hatályon kívül helyezte a médiatanács azon határozatát, amellyel az alaki okok miatt érvénytelenítette a Klubrádiónak a 95,3 MHz-es budapesti körzeti frekvenciára benyújtott pályázatát. A bíróság kimondta: mivel a médiatanács korábban már tartalmilag érvényesnek nyilvánította a pályázatot, nem hozhat azzal ellentétes döntést azáltal, hogy később megállapítja a beadvány alaki érvénytelenségét. A döntés jogerős.

 

A médiatanács szóvivői irodája a bírósági döntés után azt közölte: az elmúlt időszak konzekvens bírósági határozatai egyértelművé teszik, hogy a "Klub-szabály" a Klubrádióra is érvényes, ezért eredménytelenné kell nyilvánítani a 95,3 MHz-es budapesti körzeti rádiós frekvenciára kiírt pályázatot, mivel nincs érvényes pályázat. Arató András, a Klubrádió vezérigazgatója szerint viszont, miután csatornája háromszor nyert pert a médiatanáccsal szemben, a hatóság nem tehet mást, mint hogy a pályázati eljárásban a pontozás alapján másodikként végző Klubrádiót nyilvánítja nyertesnek. (MTI)

Elkészült a Pilis egyik legfontosabb erdei kerékpárútjának felújítása

A Visegrád és Pap-rét közötti erdészeti út felújításával jelentősen javult a Pilis Bike egyik legfontosabb kerékpáros útvonalának állapota és biztonsága - mondta el a beruházás átadásán pénteken Révész Máriusz.
2026. 03. 27. 23:00
Megosztás:

A Geely megnyitotta első magyarországi márkakereskedéseit

A kínai Geely Auto Group megkezdte magyarországi értékesítési tevékenységét, az első két márkakereskedés pénteken megnyílt Budapesten - tájékoztatta a Geely Auto Central and Eastern Europe Kft. az MTI-t közleményben.
2026. 03. 27. 22:00
Megosztás:

Új dohányipari készáruraktárat adott át Sátoraljaújhelyen a Continental Dohányipari Zrt.

Közel 4 000 négyzetméteres, modern technológiával felszerelt készáruraktárat adott át Sátoraljaújhelyen a Continental Dohányipari Csoport, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter részvételével. A létesítmény kiemelkedő eleme annak a nagy volumenű beruházási programnak, amelyet a magyar tulajdonú dohányipari csoport az elmúlt években hajtott végre. A fejlesztéssel a vállalat logisztikai kapacitása számottevően bővül, megalapozva a cég további növekedését és exportképességének jelentős erősödését.
2026. 03. 27. 21:00
Megosztás:

TRON áttörés: az Anchorage már intézményi szinten őrzi a TRX-et az Egyesült Államokban

A Tron újabb komoly mérföldkőhöz érkezett: az Anchorage Digital bejelentette, hogy elérhetővé teszi a TRX letétkezelését (custody) és később a natív staking támogatását is. Ezzel a vállalat lett az első szövetségi engedéllyel működő amerikai kriptobank, amely a Tron-hálózatot ténylegesen beemeli a szabályozott intézményi infrastruktúrába.
2026. 03. 27. 20:30
Megosztás:

Több mint egymillió ember kapott uniós állampolgárságot 2024-ben

Az Európai Unió tagországaiban mintegy 1 millió 177 ezer ember szerzett állampolgárságot 2024-ben, 122 700-zal többen, mint a megelőző évben, ami 11,6 százalékos növekedést jelent - derül ki az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken kiadott jelentéséből.
2026. 03. 27. 20:00
Megosztás:

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon. A hetet a forint emelkedéssel fejezte be.
2026. 03. 27. 19:00
Megosztás:

A Tether nagy lépésre készül: a KPMG és a PwC bevonásával jöhet az első teljes USDT-audit

A stabilcoin-piac egyik legfontosabb szereplője új szintre emelheti az átláthatóságot: a Tether a hírek szerint megkezdte az előkészületeket az USDT fedezetének első teljes körű, független auditjára. A vállalat ehhez a világ két legismertebb könyvvizsgáló és tanácsadó hálózatát, a KPMG-t és a PwC-t vonhatja be, ami mérföldkő lehet nemcsak a Tether, hanem az egész kriptoszektor számára is.
2026. 03. 27. 18:30
Megosztás:

Orvostechnikai eszközt adományozott a Péterfy Sándor utcai Kórháznak a Porsche Hungaria Kft.

Orvostechnikai eszközt adományozott a Péterfy Sándor utcai Kórház és Rendelőintézet koraszülöttosztályának a Porsche Hungaria Kft., a transzkután bilirubinométert pénteken adták át.
2026. 03. 27. 17:30
Megosztás:

Az Aave nagyot lép: teljesen átalakulhat a protokoll bevételi modellje

Új korszak jöhet az Aave ökoszisztémájában: az Aave Labs egy olyan átfogó átalakítási tervet jelentett be, amely alapjaiban rajzolhatja át a projekt pénzügyi működését. Az úgynevezett „Aave Will Win” kezdeményezés célja, hogy az Aave-hez kapcsolódó termékek által termelt bevételek a jövőben közvetlenül az Aave DAO kincstárába kerüljenek, ezzel még szorosabb kapcsolatot teremtve a protokoll működtetése és a közösségi irányítás között.
2026. 03. 27. 16:30
Megosztás:

Nőtt az aktivitás, mégis jelentősen csökkent a magyar vállalatfelvásárlási piac értéke

2025-ben ugyan nőtt a magyarországi M&A-ügyletek darabszáma, de a nagyobb volumenű megállapodások hiánya miatt a piac összértéke számottevően zsugorodott. Az EY-Parthenon Tranzakciós Barométer eredményei az élénkülés ellenére egy óvatos befektetői környezetről számolnak be.
2026. 03. 27. 16:00
Megosztás:

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
2026. 03. 27. 15:30
Megosztás:

Bitcoin és Ethereum ETF-ek nyomás alatt

Óvatosak az intézményi befektetők a pénteki opciós lejárat előtt. Feszültté vált a hangulat a kriptovaluta-piacon, miután a Bitcoin- és Ethereum-ETF-ekből is jelentős tőke áramlott ki, miközben a piac egy több milliárd dolláros opciós lejáratra készül. A friss adatok alapján a nagybefektetők nem pánikszerű menekülésbe kezdtek, inkább tudatosan csökkentik a kockázatot. Ez pedig arra utal, hogy a mostani ármozgások mögött nem széles körű vételi érdeklődés, hanem sokkal inkább koncentrált, tőkeáttételes pozicionálás áll.
2026. 03. 27. 14:30
Megosztás:

BKK: vasárnap forgalomkorlátozások lesznek

Vasárnap rendezik meg az 5. NN City Run Budapest futóversenyt a budai alsó és felső rakparton, valamint a Szabadság hídon, ezért közlekedési változásokra és lezárásokra kell készülni a környéken - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-vel.
2026. 03. 27. 14:00
Megosztás:

„Budára költöztem” – Márai Sándor Emlékkiállítás nyílt a Várnegyedben

2026. március 26-án ünnepélyes keretek között nyílt meg a „Budára költöztem” című Márai Sándor Emlékkiállítás. Az első magyarországi állandó tárlat a Márai Sándor-emlékév alkalmából valósult meg, és az I. kerületben található Virág Benedek Házban kapott helyet.
2026. 03. 27. 13:30
Megosztás:

Solana árfolyam elemzés – friss kriptovaluta előrejelzés: gyenge trend, de közel a fordulathoz?

A Solana (SOL) egy nagy teljesítményű blokklánc (blockchain), amely gyors és olcsó tranzakcióiról ismert, és komoly szereplő a decentralizált alkalmazások (DeFi, NFT) világában. Az elmúlt hónapokban azonban az árfolyama jelentős nyomás alá került.
2026. 03. 27. 13:00
Megosztás:

Nem javult a munkaerőpiaci helyzet februárban

2026. februárban 4 millió 616 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében, ami kisebb javulása a januári több mint 4,5 éves mélypontról. A munkanélküliségi ráta 4,8%-on alakult, ami 0,1 százalékponttal magasabb a mi várakozásunknál és a piaci konszenzusnál is.
2026. 03. 27. 12:30
Megosztás:

A SWIFT már tesztelte a Ripple-t és a Stellart – közel az áttörés

SWIFT, Ripple és Stellar: a tesztelés után jöhet az éles integráció a globális fizetésekben. A nemzetközi fizetési piac újabb fordulóponthoz érkezhet: egyre több jel utal arra, hogy a blokklánc-technológia már nem csupán kísérleti terep a pénzügyi szektor számára, hanem a hagyományos infrastruktúrába beépülő, valós megoldás.
2026. 03. 27. 12:00
Megosztás:

Véget ér a nagy job hopper válság a vállalatok számára? Ahhoz tenni is kell!

Job hopperek, Gen Z munkavállalók, karrierváltók rohama sújtja a cégeket: évente 20-30% fluktuáció is előfordul bizonyos szektorokban, ami hatalmas veszteséget jelent toborzási költségekben, tudásvesztésben és termelékenységi lyukakban. A megoldás nem a pánik, hanem a megoldás. Ez először is a probléma felismerését és elfogadását jelenti, majd a cselekvési tervet, valamint annak végrehajtását. A munkaerő megtartása nem kizárólag az elégedettségben rejlik, annál egy kicsit többen: a munkatársi elkötelezettségben.
2026. 03. 27. 11:30
Megosztás:

Indulhat a kórházak és mentőállomások energetikai korszerűsítése

A Jedlik Ányos Energetikai Program tavaly ősszel meghirdetett pályázata 89 milliárd forinttal segíti egészségügyi intézmények energia-megtakarítást eredményező felújítását. A támogatói okiratok hatályba lépésével országszerte 25 kórház 70 épületének és 20 mentőállomásnak a fejlesztése válik lehetővé - közölte pénteken az Energiaügyi Minisztérium (EM).
2026. 03. 27. 11:00
Megosztás:

Inflációs és kamatemelési félelmekre emelkedtek a fejlett piaci kötvényhozamok

A csütörtökön emelkedő olajárak következtében az inflációs félelmek és a kamatemelési várakozások jelentősen erősödtek. Az USA-ban is elkezdőtek felépülni a várakozások, miszerint a FED akár kamatemelésre is kényszerülhet az idén.
2026. 03. 27. 10:30
Megosztás: