Megállapodást kötött a Trenkwalder és az ELTE Iskolaszövetkezet
A megállapodás alapján a szervezet (amely 2013-ban indult) ELTE-Trenkwalder Iskolaszövetkezet néven folytatja tevékenységét, és a korábbi nonprofit jelleg helyett piaci alapú, professzionális működésre áll át.
Az iskolaszövetkezet önfenntartó működését biztosító bevételei elsősorban a kiközvetített, illetve kölcsönzött diákok, valamint a diákszövetkezethez kiszervezett munkák után járó díjakból, jutalékokból tevődnek össze.
Az együttműködés részeként a Trenkwalder végzi a sales és az operatív tevékenységet, az ELTE ISZ pedig a toborzást.
A Trenkwalder hálózatára építve az iskolaszövetkezet országos szintre terjeszti ki működését, kihasználva a gazdasági nyitás nyomán a diákmunka iránt megugró keresletet.
A közleményben Nógrádi József, a Trenkwalder kereskedelmi igazgatója elmondta, hogy a diákmunka iránti keresletben a következő hónapokban várható nagy ugrás: a járvány visszaszorításával együtt járó nyitás hatására nem csupán a vendéglátó- és szálláshelyek, valamint a visszatérő rendezvények, hanem a kereskedelmi szektorban működő cégek is jelentős plusz munkaerőt fognak igényelni. Úgy vélte, komoly esély van arra, hogy a 24 év alattiak foglalkoztatási volumene akár a 300 ezres szintet is megközelíti majd, ebben a növekedésben pedig kiemelt szerepe lesz a diákok foglalkoztatásának.
Nógrádi József szerint a ELTE-Trenkwalder Iskolaszövetkezet már az első évben egyszerre ezer diákot helyezhet el a munkaerőpiacon. Az egyetem iskolaszövetkezete önmagában egyszerre 300-400 diák számára tudott állást biztosítani.
A megállapodásnak köszönhetően a diákok a tervek szerint nagy gyártó vállalatoknál, szolgáltatóközpontoknál, kutatással és fejlesztéssel bíró gyártó vállalatoknál találhatnak munkát, míg korábban az iskolaszövetkezet az ELTE partnerhálózatában helyezte el őket.