Sikerült még feljebb tolni az indexeket
A csütörtöki munkanélküli kérelmek enyhe emelkedést mutattak az előző időszakhoz képest és ez azt jelentette a befektetők számára, hogy a várt stagnálás helyett tovább nőhet a rekord mértékű munkanélküliség az Egyesült Államokban. Ez ha nem is romba döntené, de komolyan megviselné a gyenge lábakon álló gazdasági növekedést, állítják elemzők. Ez már csak azért is rossz lenne, mert az ünnepek alatt az amerikai fogyasztó jobban kinyitotta pénztárcáját, mint tette egy évvel korábban, így a kiskereskedők javítottak 2010-es kilátásaikon. Ezt biztosan sárba tiporná egy rossz munkanélküliségi adat.
A dollár emelkedése ugyanakkor rosszul érintette az olaj és az arany árfolyamát is, mindkét termék esett.
A távol keletről érkező hírek sem voltak túl kedvezőek, a kínai kormány úgy döntött, hogy a lakosság túlzott eladósodásának gátat szab és szigorítja a bankok hitelezési politikáját. Ez a lépés félelmet keltett a piacokon, mivel a kínai gazdaság potenciálja rekordokat döntögetett 2009-ben is, megdöntve ezzel azt a történelmi rekordot, amellyel 2009-ben az Egyesült Államoknál is több autót adtak el a távol keleti szocialista-kapitalista országban.
Érdekesség:
Japán legkeresettebb autója 2009-ben a Toyota Prius volt, ezzel a Prius az első hybrid autó, amely ilyen értékesítési sikert ért el. A 209 ezer darabos értékesítés közel a háromszorosa a model előző évi eredményének. A Hybrid autók tartoltak Japánban, a nagy vetélytárs Honda Insight ugyanis az 5. legtöbbet eladott modell 93 ezer példánnyal, így összességében a Hybrid értékesítés a szigetország autóeladásainak 10%-át adja (USA 2.8%)