Gyenge kezdés után tudtak fordulni a piacok
Az olaj ára csökkent, ez elsősorban az olajcégekre helyezett eladói nyomást (BP.L, TOTF.PA, RSSa.L -1.1%-2%), miután az amerikai stratégiai készletek jelentős növekedést mutatnak a korábbi szintekhez képest.
Az amerikai külkereskedelmi mérleg hiánya a várnál nagyobb lett, de ezt inkább pozitívan élték meg a befektetők, mint negatívan. Az export 0.9%-os növekedésével szemben az import 2.6%-os növekedése összességében 36.4 mrd USD (kb. 6.700 mrd Ft) volt, ezzel a 2009. január-novemberi hiány 340.6 mrd USD, szemben az előző évi 654 mrd USD-s adattal (kb 121e mrd Ft). Mindemellett a decemberi költségvetési hiány az Egyesült Államokban várakozásoknál enyhe mértékben alacsonyabb volt, de ennek különösebb hatása nem volt a piacra.
A Fed bézs könyve szerint a recesszióból kilábalás látható jelei kedvezőbb képet teremtenek a jövővel kapcsolatban, azonban a finanszírozási kedv nem javul és a foglalkoztatottság szintje is túlságosan alacsony.
Érdekesség: Amikor a farok csóválja....vagy mégsem?
A Google évekkel ezelőtt fejet hajtott elveinek és bevonult a kínai piacra, engedve a kommunista kormány cenzúra politikájának, és akkor ezért a vállalatot sokan bírálták azzal, hogy elárulta saját magát. Azonban 2010-ben fordulni látszik a világ, a Google úgy döntött, rákényszeríti a kínai kormányt, hogy engedjen a cenzúra szabályain, máskülönben kivonul a kínai piacról, hátrahagyva egy 600 millió USD-s üzletet, és jó néhány morcos szereplőt, akik számára fontos a kínai piac és a Google, mint eszköz. Ám ezúttal már a kínai kormánynak is fontosak ezek a vállalatok, hiszen GDP-t növelnek, munkaerőt foglalkoztatnak, így a Google már nem olyan jelentéktelen a távol keleti országban, mint volt 5 éve. Briliáns üzleti, stratégiai, politikai lépés, bravó Google.