Nem tart a kettős mélypontú recessziótól az IMF
A napokban sokat emlegetett spanyol adósságról szólva az IMF első embere azt mondta, hogy az "viszonylag szerény". Ugyanakkor pénteken esedékes spanyolországi látogatásával kapcsolatban kijelentette, hogy ez csupán munkalátogatás.
Kína kapcsán úgy vélte, hogy a kínai jüan jelentősen alulértékelt. Elmondta, bízik Peking stratégiájában, hogy újraértékeli valutáját, mivel a fokozatos felértékelés a világgazdaság újraegyensúlyozását tükrözné, amely a gazdasági válság következményeként indult meg. Ez egyfelől az amerikai fogyasztók megtakarítási hajlandóságának növekedésében, másfelől abban nyilvánul meg, hogy a kínai növekedési modell kevésbé támaszkodik az exportra, sokkal inkább a belső magánfogyasztásra - vélekedett.
Ugyanakkor kizárta a jüan drasztikus felértékelését. Rámutatott: Kína növekvő gazdasági ereje nyomán a következő években kétségtelenül a világ vezető gazdasági hatalmainak sorába emelkedik, és sürgette az európai országokat versenyképességük növelésére, hozzátéve, hogy az európai növekedés igen gyenge. Véleménye szerint, az európai államok azt kockáztatják, hogy egy amerikai-kínai kizárólagos párbeszéd kialakulásával háttérbe szorulnak.
A spanyol adósságkérdés kapcsán hangsúlyozta, hogy a piacok eltúlozzák a spanyol adósságproblémát, az ország államadóssága jelenleg a GDP 53 százaléka, amely viszonylag alacsony, még az euróövezeti küszöbértékként számon tartott 60 százalékot sem éri el. A G20 országok jövő heti torontói találkozójával összefüggésben Strauss-Kahn hangsúlyozta: a G20 nem az egyetlen legitim fóruma a világgazdaság átalakításának. Ennek kapcsán sürgette a Húszakat, hogy egyeztessenek az IMF-fel, amely több mint 180 államot képvisel.