Orbán Viktor- nincs vesztegetni való idő Magyarországon

Nincs vesztegetni való idő Magyarországon, az új kormánynak gyorsan be kellett mutatnia gazdasági akciótervét - mondta Orbán Viktor pénteken egy bécsi nemzetközi banki tanácskozás vendégeként. (MTI)

Görögországban a helyzet feltárása és a cselekvés között nagyon sok idő telt el, s ez alatt az idő alatt megingott a piacok és a lakosság bizalma abban, hogy képesek kijutni a válságból. Magyarország ezt nem engedheti meg magának, meg kell őriznie a saját állampolgárai bizalmát és a külső bizalmat - mondta a miniszterelnök magyar újságírók előtt az International Institute of Finance (IIF) közgyűlésén tartott előadását összegezve.

 

A tekintélyes nemzetközi pénzintézetek vezetői előtt tartott beszédében Orbán Viktor beszélt a világgazdasági válságról, az Európai Unió előtt álló kihívásokról és bemutatta a kormány intézkedéseit. A „szépségtapaszok” helyett az új kormány a strukturális reformok politikáját követi - hangsúlyozta a miniszterelnök.

 

A válság után a világ nem lesz olyan, mint előtte volt, a nyugati kapitalizmus megújulására van szükség - mondta Orbán Viktor. Mint fogalmazott, a válság oka az volt, hogy nem működött a kapitalizmus "természetes immunrendszere". Úgy vélte, a politikának nagy a felelőssége abban, hogy a közjó és a nyereségesség újra egy vonalba kerüljön. A konferencia több száz résztvevőjéből álló hallgatóság többször megtapsolta a miniszterelnök szavait.

 

Az Európai Unió előtt álló nagy feladat a kormányfő szerint jelenleg az, hogy orvosolja a legnagyobb gyengeségét, a demográfiai hanyatlást. Mindent meg kell tenni a családok erősítése, a családi alapú gazdaság és annak a képességnek az érdekében, hogy Európa fenn tudja magát tartani népesedési és munkaerő szempontból is.

 

Meg kell teremteni egy új európai gazdaságot, amely egyszerre magával hozza a demográfiai növekedést és a munkahelyteremtést is - mondta. A kormányfő a sajtótájékoztatón kijelentette: az öröklött hiánycélt, függetlenül attól, hogy mit gondol róla a kormány, egyelőre tartani kell.

 

Az új kormány intézkedései esélyt adnak erre - tette hozzá. A miniszterelnök beszélt arról is, hogy az első, 29 pontos akcióterv után dolgozik egy második akcióterven is. "Megyünk tovább azon az úton, amelyet az első akcióterv és az áprilisi választásokon a választópolgárok kijelöltek a számunkra" - mondta. Részletekbe nem bocsátkozott ezzel kapcsolatban. Orbán Viktor megerősítette, hogy a kormány tárgyalni kíván a pénzügyi szektorral a múlt héten bejelentett bankadó részleteiről.

 

A modern Európában meg kell találni az együttműködés lehetőségét a politika és a pénzügyi szektor között - mondta. A tárgyalások a kivetés részleteiről, az adó alapjáról és arról szólnak, hogy milyen pénzintézeteket érintsen az adó. Az idei évre tervezett, 200 milliárd forintos bevételre nem terjednek ki a tárgyalások - válaszolta egy újságíró kérdésére.

 

A Magyarországgal kapcsolatos bizalom megingásának nem kommunikációs okai voltak, hanem az a tény, hogy május végére az ez évi költségvetési hiánynak 87 százaléka elfogyott, "ez egy drámai szám" - mondta a miniszterelnök.

 

A háromnapos bécsi tanácskozáson jelen volt a nemzetközi bankszakma mintegy nyolcszáz vezető képviselője, köztük Jean-Claude Trichet, az Európai Központi Bank elnöke, a Deutsche Bank élén álló Josef Ackermann, Soros György nagybefektető, s Jeórjiosz Papandreu görög miniszterelnök is. A miniszterelnöki delegáció tagja Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter és Varga Mihály, a Miniszterelnökség államtitkára is.


Ezért érzed úgy, hogy egyre többet takarítasz meg, mégis egyre elérhetetlenebb a saját lakás

Miért tűnik elérhetetlennek a saját lakás, ha papíron csak 9 évnyi fizetésbe kerül? Magyarországon bő 9 évnyi nettó átlagkereset szükséges egy 60 négyzetméteres lakás vagy ház megvásárlásához, az átlag lakáskereső azonban ennél jóval távolabbi célnak érzi a saját otthon megszerzését. Hogy mi áll a nagy különbség mögött, és hol kell a legtöbbet, illetve a legkevesebbet dolgozni egy saját lakásért Magyarországon, azt a zenga.hu legfrissebb elemzése mutatja be.
2026. 08. 28. 06:00
Megosztás:

Megjelentek a legújabb fizetési adatok: kiderült, mekkora hitelre elég a béred

Megjelent a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb, keresetekre vonatkozó gyorstájékoztatója, mely szerint 2026 júniusában bruttó 754 700 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban álló magyarok átlagkeresete. Ugyanezen időszakban a nettó átlagkereset 529 700 forint volt a hivatal szerint, míg a bruttó mediánérték 617 900, a nettó mediánérték pedig 438 000 forint. A fenti számok tükrében a Bank360 megvizsgálta, mekkora hitelösszegek felvételében gondolkodhatnak azok a lakossági ügyfelek, akik az átlag- és mediánösszegeket keresik meg havonta.
2026. 08. 28. 05:00
Megosztás:

Nemcsak a kamat vágás alakítja a forint árfolyamát az elkövetkező időszakban

A Magyar Nemzeti Bank 25 bázisponttal, 5,50 százalékra csökkentette az alapkamatot, miközben a Pénzügyminisztérium a GDP 7,5 százalékára emelte a 2026-os hiánycélt és az államadósság átmeneti növekedésével számol. A forint mégis erősödött a kamatdöntést követően. Az AKCENTA szerint ez arra utal, hogy a piac jelenleg nem egyetlen mutatóra reagál. A következő hónapokban a költségvetési konszolidáció hitelessége, a kamatpálya és a külső kockázatok együtt alakíthatják a magyar deviza árfolyamát. A bizonytalanabb környezetben a devizában kereskedő vállalatok számára felértékelődik az árfolyamkockázatok előzetes kezelése.
2026. 08. 28. 04:00
Megosztás:

Csökkenő árbevétellel és növekvő veszteséggel zárta az első fél évet a Rába Nyrt.

A Rába Járműipari Holding Nyrt. 24,8 milliárd forint árbevétellel zárta az idei év első hat hónapját, ami 13,9 százalékkal marad el 2025 azonos időszakához viszonyítva. Adózott vesztesége 97,6 millió forint lett, ami 104 százalékkal kevesebb, mint a tavalyi év első félében volt - közölte a győri székhelyű járműgyártó vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 08. 28. 03:00
Megosztás:

Vállalkozók figyelem! A NAV minden nyugtát lát szeptember 1-től

Szeptember 1-jétől már nemcsak az online pénztárgéppel és e-pénztárgéppel kibocsátott nyugták adatai jutnak el a NAV-hoz, hanem a kézzel, illetve számítógéppel készített nyugtákról is adatot kell szolgáltatni.
2026. 08. 28. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Így lehet kerítést építeni a házunk köré

Egy rossz helyre került oszlop, egy túl magas tömör fal vagy egy kifelé nyíló kapu is elég ahhoz, hogy az álomkerítésből hatósági ügy és évekig tartó szomszédháború legyen. A kerítésépítés többnyire nem engedélyköteles, ez azonban egyáltalán nem jelenti azt, hogy bármit, bárhová és bármilyen magasságban fel lehet húzni.
2026. 08. 28. 01:00
Megosztás:

Az agrártárca kezdeményezte a haltelepítések átütemezésének támogatását

Az agrártárca az aszály miatt arra kérte a területi halgazdálkodási hatóságokat, hogy támogassák a tervezett haltelepítések átütemezését, szükség esetén a halmentések egyszerűsített engedélyezését is - olvasható az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium (AÉM) közösségi oldalának csütörtöki bejegyzésében.
2026. 08. 28. 00:05
Megosztás:

Óriásbankok közös globális stabilcoinon dolgozhatnak

A világ legnagyobb pénzügyi szereplői közül több is egy közös, globális stabilcoin létrehozásának lehetőségét vizsgálja. A JPMorgan, a Bank of America, a Wells Fargo és a Santander együttműködése alapjaiban változtathatná meg a bankok blokklánc-technológiához való viszonyát, és új versenytársat teremthetne a ma domináns stabilcoinok számára. Ha a projekt megvalósul, különösen a nemzetközi fizetések és az intézményi elszámolások területén hozhat jelentős változásokat.
2026. 08. 27. 23:00
Megosztás:

Csökkent a Gránit Bank adózott eredménye az első fél évben

A Gránit Bank konszolidált számviteli adózott erdménye az első fél évben elérte a 6,8 milliárd forintot, a tavalyi azonos időszakhoz képest 0,9 milliárd forinttal csökkent – olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett beszámolóban.
2026. 08. 27. 22:00
Megosztás:

Energetikai üzletágat hoz létre a 4iG Csoport

A 4iG új energetikai üzletágat hoz létre, amely a távközlés, a digitális infrastruktúra, az űr és védelmi ipar mellett újabb kritikus infrastruktúra-területen teremt növekedési lehetőséget, és tovább erősíti a vállalatcsoport nemzetközi terjeszkedését.
2026. 08. 27. 21:00
Megosztás:

Közel 90 milliárd forintos korrigált átfogó eredményt ért el az MBH Bank az idei első félévben

Stabil tőkepozícióval és kiegyensúlyozott pénzügyi eredményekkel zárta az év első hat hónapját az MBH Bank. A bankcsoport korrigált átfogó eredménye az idei első félévben több mint 88 milliárd forintot tett ki, amely 780 millió forinttal haladja meg a tavalyi azonos időszakban elkönyvelt korrigált eredményt. Mindez 12,2%-os korrigált tőkearányos megtérülési mutatót eredményezett a félév végén. A bankcsoport hitelállománya több mint 132 milliárd forinttal nőtt éves összehasonlításban, tőkemegfelelése pedig 20,9%-ra emelkedett az időszak végére. A bankcsoport eredményességét nagymértékben befolyásolta, hogy a félév során több mint 150 milliárd forintot tettek ki a különböző kormányzati elvonások.
2026. 08. 27. 20:00
Megosztás:

Örülhet most, akinek Miskolcon van lakása - jó nagyot kaszált!

Idén eddig Miskolcon volt az egyik legnagyobb a lakáspiaci drágulás.
2026. 08. 27. 19:00
Megosztás:

Üzleti sikerek és gasztronómiai élmények: hogyan kapcsolódik a kettő?

Az üzleti életben a döntések meglepően nagy része sokszor nem is a tárgyalótermek steril falai között születik meg, hiszen a közös étkezések vagy a hasonló, kötetlenebb gasztronómiai programok olyan hangulatot teremtenek, ahol a partnerek könnyebben megnyílnak egymás felé. Egy kellemes helyszínen eltöltött reggeli vagy akár csak egy közös kávészünet is átlendítheti a feleket a holtponton, és alapjaiban határozhatja meg a jövőbeli együttműködés sikerességét.
2026. 08. 27. 18:00
Megosztás:

A fenntartható megoldások jelentik a logisztika növekedésének motorját

A logisztikai piac versenyképességében a költséghatékonyság és a szolgáltatás minősége mellett az is meghatározó szerepet játszik, hogy a vállalatok milyen fenntartható megoldásokat tudnak kínálni ügyfeleiknek. A Waberer's ezért a következő években a zöld logisztikai szolgáltatások fejlesztésére, fenntartható logisztikai ingatlanok létesítésére, a digitalizáció felgyorsítására, az alternatív járműpark növelésére és a kibocsátáscsökkentésre helyezi a hangsúlyt a fenntarthatóság fejlesztése érdekében. A logisztikai üzletág árbevételre vetített, helyi alapú ÜHG-intenzitása 2025-ben 6%-kal csökkent 2024-hez képest, miközben 2030-ig olyan fejlesztéseket indít, amelyek a teljes logisztikai szolgáltatási portfólióban bekövetkező zöld átállást segítik elő.
2026. 08. 27. 17:00
Megosztás:

Szeptembertől hat új igazgató a PwC Magyarország vezetői között

Szeptember 1-től hat munkatárs lép igazgatói pozícióba a PwC Magyarországnál. Borbély Anna, Gódor Marianna és Lénárd-Bujnóczki Beáta az adó- és jogi tanácsadás, Madar Norbert és Oltyán Gábor az üzleti tanácsadás, Nagy Dániel pedig a kibervédelmi tanácsadás területén kap új vezetői szerepet. Borbély Anna jelenleg a PwC Magyarország Indirekt Adók csoportjának egyik áfa-tanácsadási csapatát vezeti. Főként áfával, valamint pénzügyi folyamatok automatizálásának adózási támogatásával foglalkozik. Hazai és multinacionális ügyfelekkel dolgozik több iparágban, kiemelten az energetikai és az ingatlanpiaci szektorban.
2026. 08. 27. 16:00
Megosztás:

A rugalmasság lett az egyik legfontosabb szempont a diákmunkában

Erős munkáltatói kereslet, emelkedő bérek és egyre határozottabb munkavállalói elvárások jellemezték az idei nyár diákmunkaszezonját. A Job Force tapasztalatai alapján a diákok elsősorban a jól fizető és rugalmasan végezhető munkákat keresték, a kereskedelmi és szellemi pozíciók voltak a legnépszerűbbek, miközben az átlagos órabér bruttó 2200–2400 forint körül alakult. A nyár végével pedig nem áll meg a piac, ősszel a kereskedelem és a gyakornoki munkák mellett a logisztikai, a gyártási és a termelési szektorok is kínálnak lehetőségeket a fiataloknak.
2026. 08. 27. 15:00
Megosztás:

Minősített és fokozott biztonságú aláírás - Mi a különbség?

Minősített és fokozott biztonságú aláírás - Mi a különbség?
2026. 08. 27. 14:00
Megosztás:

A nemzetgazdaságilag kiemelt beruházások felülvizsgálatáról

A nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházások körüli legújabb szabályozói változások és felülvizsgálatok érdemben átrendezhetik a hazai újépítésű lakáspiacot. Az OTP Ingatlanpont elemzése szerint a kiemelt státuszok felülvizsgálata nem csupán a kínálati szerkezetre lehet hatással, hanem fenntarthatóbb várostervezési környezetet és új lehetőségeket is teremt.
2026. 08. 27. 14:00
Megosztás:

Tízezreket spórolhatnak a szülők a tanévkezdésen

A napokban az iskolás gyerekek szüleire záporoznak a kiadások. Miközben a tanszerek és a tanévkezdési feladatok listáját pipálgatják, ezekre olyan forrásból is szerezhetnek pénzt, amiről sokan nem is tudnak. Az iskolakezdésre felhasználhatják az egészségpénztári megtakarításukat, a gyermeküknek nyitott bankszámlával pedig további tízezreket zsebelhetnek be a bankoktól – derül ki a BiztosDöntés.hu összeállításából.
2026. 08. 27. 13:00
Megosztás:

Kismértékben emelkedtek a fejlett piaci hozamok az amerikai inflációs adatok megjelenése után, itthon estek a hosszú hozamok

Az amerikai inflációs adatok megjelenéséig alig mozdultak a hozamok a fejlett kötvénypiacokon a számottevő keddi csökkenést követően: a német tízéves hozam 3,2% környékén maradt, az amerikai tízéves hozam 4,65% környékén ingadozott.
2026. 08. 27. 12:00
Megosztás: