Szépet emelkedett a BUX - alacsony forgalomban
A részvénypiac forgalma nagyon alacsony volt, mindössze 4,8 milliárd forintot ért el, a vezető részvények többnyire erősödtek, legjobban az OTP, a Magyar Telekomnak azonban 1 forinttal mérséklődött az árfolyama az előző napi záráshoz képest. Az OTP az európai bankpapírokkal együtt kiemelkedő teljesítményt nyújtott - mondta Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője, hozzátéve, hogy az európai börzéken 5-6 százalékkal erősödtek a bankrészvények, sőt a Deutsche Bank részvénye csaknem 9 százalékkal drágult.
A részvénypiacok pozitív hangulatát az előző napi visszaesés korrekciójaként értékelte a kereskedő. Emlékeztetett, hogy csütörtökön Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke okozott csalódást, beszédéből a befektetők azt szűrték le, hogy nem lesz "pénznyomda", azaz a várakozásokkal ellentétben még nem indulnak el a monetáris ösztönző intézkedések. Pénteken azonban már úgy tűnt, hogy korántsem olyan drámai a helyzet, mint ahogy arra a piacok reagáltak - mondta Vaszkó Szabolcs.
Az üzletkötő kiemelte, hogy a BÉT-en a jelentős emelkedés ellenére a forgalom alacsony maradt, nem érte el az 5 milliárd forintot sem.
A Mol 250 forinttal, 1,49 százalékkal 17.000 forintra erősödött, 679,4 millió forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 155 forinttal, 4,52 százalékkal 3.585 forintra nőtt, forgalmuk 2,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,24 százalékkal 414 forintra csökkent, forgalma 487,4 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 595 forinttal, 1,53 százalékkal 39.400 forintra emelkedett, a részvények forgalma 655,6 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 71,9 millió forintos forgalom mellett 145 forinttal, 0,89 százalékkal 16.205 forintra gyengült.