Tippek a szezonvégi fűnyíráshoz a kert megóvása érdekében

Hogyan védhető meg hatékonyan a kert állapota?
- Fontos megjegyezni, hogy a fű csak 5 Celsius fok feletti hőmérsékletben képes növekedni. Éppen ezért ügyelj arra, hogy a füvet ne vágd le olyan rövidre, mint nyáron, hanem hagyd meg kicsit hosszabbra. Így teljes mértékben megelőzheted és elkerülheted a pázsit károsodását, amelyet a különböző fűbetegségek okozhatnak.
- Ősszel a falevelek hullani kezdenek, és beteríthetik a kert teljes területét. A földre lehullott levelek azonban gondot okozhatnak a pázsit számára. A levelek ugyanis megakadályozzák a fény földbe való bejutását, és kiszívják a fűből a nedvességet. Emiatt a mohák és algák kialakulásának esélye jelentősen megnövekszik. Célszerű a faleveleket mindig eltakarítani a munkaterületről, hogy a föld elegendő fényt kapjon, és megőrizze optimális nedvességtartalmát.
- Ne használd a nyárról megmaradt takarmányokat. A nyári takarmányok ugyanis túl sok nitrogént tartalmaznak, amelyek számos különböző fűbetegség kialakulásának esélyét növelik. Használj őszi takarmányt, mivel az jelentősen több káliumot, és foszfort tartalmaz, illetve erősíti a földben található gyökereket.
- Az ősz vége felé csak akkor ültess fűmagokat, ha az időjárás kifejezetten enyhe és kedvező. Amennyiben az időjárás nem optimális az ültetéshez, abban az esetben érdemes megvárni a tavasz beköszöntét.
- Mindig biztosítsd a gyep megfelelő szellőztetését. A szellőztetés elengedhetetlen ahhoz, hogy a tápanyag és a nedvességtartalom eljusson a fű gyökereihez. Az optimális szellőzés segíti a gyep megfelelő növekedését, és ellenállást biztosít a fűbetegségekkel szemben.
Mit érdemes tenni a kerti gépekkel a műszaki állapot fenntartásához?
A legfontosabb, hogy a kerti gépből a szezon végén engedd le az összes üzemanyagot. Az ólommentes benzin ugyanis nem megfelelő a hosszú távú tárolásra, ezért hamar tönkremegy. A munkavégzési szezon első alkalmával sokan szembesülnek azzal, hogy a kerti gép valamilyen műszaki probléma miatt nem indul be. A műszaki probléma forrása számos esetben a kerti gépben hagyott, régi üzemanyag szokott lenni.
Ellenőrizd a levegőszűrő műszaki állapotát. Ha a szűrő túl piszkos és elszíneződött, ajánlott minél hamarabb biztosítani a cserét. Kerti gépek javításával foglalkozó szakemberek szerint használattól függően, évente 1-2 alkalommal szükséges a levegőszűrőt újra cserélni. Az Agrooroszi Kertigép Alkatrészek Webáruháza levegőszűrői garantáltan biztosítják a hosszú távú működést, és a hatékony munkavégzést.