Új horgászrend lép életbe jövőre a Tisza-tavon

Hegedüs Gábor, a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője elmondta: az elmúlt év gyakorlatát követve 2015-ben is változatlan áron válthatnak területi jegyet a tóra a horgászok. A legtöbbet, 26 ezer forintot továbbra is a felnőtt éves engedélyért kell fizetniük, míg az egy hétre szóló jegy 10 ezer, a napi pedig 2600 forintba kerül majd.
A nők és a 65 év felettiek az éves engedély árából továbbra is 50 százalékos kedvezményt kapnak, a gyerekek pedig jövőre újra jelképes összegért, mindössze 1000 forintért pecázhatnak a tározón – tette hozzá. A halállomány fenntarthatóságáért a horgászrendben több változtatást is életbe léptetnek január elsejétől. A teljes árú területi jeggyel horgászók a darabszám-korlátozással védett halakból az eddigi öttel szemben naponta összesen hármat tarthatnak meg, egy halfajból pedig az eddigi három helyett legfeljebb kettőt.
A horgászat napján és az azt megelőző hat naptári napon süllőből, csukából és harcsából együttvéve is legfeljebb hetet vihetnek haza. A süllő és a kősüllő esetében a kifogható méret öt-öt centiméterrel növekszik. Ennek megfelelően 2015-ben már csak a 30 centi feletti kősüllő és a 40 centinél nagyobb süllő tartható meg. Hegedüs Gábor jelezte: január, február, március és december mellett jövőre már novemberben is tilos lesz harcsát fogni a tározón. Az ügyvezető a szabályozás új elemeként említette, hogy az eddig érvényes reggel 7 és este 18 óra helyett januárban, februárban és decemberben a naptári napkeltétől napnyugtáig szabad horgászni a tározón.