A Boehringer Ingelheim jelentős növekedést ért el 2023-ban és felgyorsítja a késői fázisú klinikai vizsgálatait
A vállalat piacvezető az áttörő terápiákban a kardiovaszkuláris, vese- és anyagcsere-betegségekre (CRM), onkológiára, légzőszervi betegségekre, immunológiára, mentális egészségre és retinális egészségre összpontosító terápiás kutatási területeken, ahol nagyfokú kielégítetlen betegigény mutatkozik.
„Nagy örömömre szolgál, hogy ilyen kiegyensúlyozott és erős kutatási a portfóliónk van”, mondta Hubertus von Baumbach, az Igazgatótanács elnöke. „Elkötelezettek vagyunk amellett, hogy felgyorsítsuk új terápiák kifejlesztését és a lehető legjobb és leggyorsabb módon tegyük elérhetővé azokat a betegek számára. Ezt annak szellemében tesszük, hogy nemcsak a betegek segítését, hanem az egészségügyi rendszerek igazságosabbá és jobbá tételét is küldetésünknek tekintjük.”
Továbbra is magas szintű beruházások a kutatás-fejlesztésben a humán gyógyászat területén
A késői fázisú vizsgálatok jelentősen felgyorsultak az onkológia, a CRM és a mentális egészség területén. A humán gyógyászat területén a kutatás-fejlesztési beruházások 5,2 milliárd euróra nőttek 2023-ban, ami a humán gyógyászat nettó értékesítésének (20,8 milliárd euró) 25,1%-át teszi ki. Ezen kívül a Boehringer Ingelheim növelte beruházásait a digitális technológiákba és az informatikába a kutatás-fejlesztés területén, hogy kiaknázza az új lehetőségeket, beleértve a mesterséges intelligencia használatát.
A Boehringer Ingelheim Regionális Központjának eredményei
A Boehringer Ingelheim Bécsi Regionális Központja (Regional Center Vienna - RCV), amely a magyarországi piacért is felel, 2023-ban 2 milliárd 446 millió euró árbevételt ért el, 18%-os növekedést produkálva az előző évhez képest. Ez magába foglalja a a biogyógyszer-gyártási szerződéseket, az onkológiai kutatást és a klinikai vizsgálatokat, valamint az emberi és állatgyógyászati termékeket is. Azonban ezt az eredményt egyszeri hatások is befolyásolják (a készletek bővítése az RCV országokban).
Pavol Dobrocky az év elején vette át a Boehringer Ingelheim RCV ügyvezető igazgatói pozícióját. Összefoglalva az elmúlt év eredményeit, így nyilatkozott: „Egyre több beteg számára tudjuk biztosítani az életet megváltoztató termékeinket. 2023-ban 6,6 millió emberhez jutottak el termékeink az RCV régióban. A növekedő bevételt visszaforgatjuk a kutatásba és az új termékek fejlesztésébe.”
Kilátások
A vállalat tervei szerint a következő 12-18 hónapban tíz új II. és III. fázisú klinikai vizsgálatot indít, célul kitűzve 25 új kezelés bevezetését a humán gyógyászatban 2030-ig. Az állatgyógyászat területén 2026-ig további 20 új bevezetést várható különböző piacokon, beleértve a termékfrissítéseket, az indikációk bővítését és az új termékeket.
A vállalat arra számít, hogy az elkövetkező években új onkológiai termékeket hagyhatnak jóvá. Ebben a tekintetben Bécs különleges szerepet játszik, mint a vállalat globális rákkutatási központja. A kutatási tevékenységek itt az onkológiát, az immunmodulációt és az NBE-t (új biológiai entitások) fedik le.
Mint kutatással foglalkozó gyógyszergyártó vállalat, a Boehringer Ingelheim értékesítési bevételének körülbelül negyedét fordítja kutatás-fejlesztésre. Mivel ez térigényes is, 2022 óta épül egy új kutatási épület, amelynek költsége 60 millió euró, és a tervek szerint 2024-ben nyitja meg kapuit.
A Boehringer Ingelheim RCV
Az 1885-ben alapított és azóta is családi tulajdonban lévő vállalat több mint 53 500 alkalmazott foglalkoztat a világ több mint 130 országban. A magyarországi leányvállalat már 32 éve forgalmazza Boehringer Ingelheim Magyarországi Fióktelepe néven a Boehringer Ingelheim gyógyszereit és állatgyógyászati készítményeit.
*devizaárfolyam-hatásokkal korrigált árbevétel-növekedési adatok