A Cégbíróság bejegyezte a Magyar Telekom tőkeleszállítását
2022. 06. 24. 19:00
A Cégbíróság bejegyezte a Magyar Telekom alaptőke-leszállítását június 23-án, a társaság közgyűlésén elfogadott döntésnek megfelelően - közölte a Magyar Telekom a tőzsde honlapján pénteken.

Az alaptőkéje így 104 274 254 300 forintról 100 580 135 200 forintra csökkent a 36 941 191 darab, egyenként 100 forint névértékű névre szóló dematerializált "A" sorozatú, a társaság tulajdonában lévő törzsrészvény (saját részvény) bevonásával.
A társaság alaptőkéjét ennek megfelelően 1 005 801 352 darab, egyenként 100 forint névértékű névre szóló dematerializált "A" sorozatú törzsrészvény alkotja.
A leszállítást követően a társaság tulajdonában 43 078 833 darab saját részvény maradt - közölték.
A Magyar Telekom részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. Az elmúlt egy évben a részvények legalacsonyabb ára 335 forint, a legmagasabb 439 forint volt.
Erősödött a forint csütörtökön
Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon a kora reggeli jegyzéséhez képest.
A garzon lakások lehetnek az aduászok 2023-ban az ingatlanpiacon?
Bár a kislakások még ezekben a nehéz hónapokban is kelendőnek bizonyulnak, az OTP Ingatlanpont szakértői szerint ebből még nem következik, hogy 2023 a garzonok éve lesz a lakáspiacon. Ha most az alacsonyabb áruk és a kisebb rezsi miatt igen kívánatosnak is tetszhetnek, nem illenek minden élethelyzethez és a megvásárlásuknál is lehetnek sajátos buktatók.
Kényszerű tudatosság: még mindig az ár a legfontosabb a vásárlásnál, de nem mindegy, mit kapunk érte
Többnyire hetekig beleássuk magunkat a témába, és csak hosszas mérlegelés után döntünk nagyobb értékű műszaki cikk vásárlásakor. Az ár és a funkciók mellett az energiatakarékosság fontosabb kritérium lett, mint valaha, felértékelődött a szolgáltatások szerepe, majdnem minden második ember pedig új termék vásárlása előtt inkább megpróbálja megjavíttatni elromlott készülékét – derült ki a MediaMarkt friss reprezentatív kutatásából.
A gerincgyógyászati diagnosztikát segítő informatikai megoldáson dolgoznak az SZTE kutatói
A gerincgyógyászati diagnosztikát segítő informatikai megoldáson dolgoznak a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói a Budai Egészségközpont Kft., valamint az IFUA Horváth & Partners Kft. munkatársaival együttműködve - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
A vártnál jobb eredményt ért el a Meta
40 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási programot indít a Meta – tette közzé tegnap piaczárás utáni negyedik negyedéves gyorsjelentésében a tech óriás.
Új, ügyfélbarát módosításokat vezet be a kormány a lakásbiztosítások piacán
A kormány 2023. február 1-jei ülésén elfogadta a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) javaslatát és a lakásbiztosítások szabályozásának átalakításáról döntött; a vonatkozó jogszabály a Magyar Közlönyben kihirdetésre került - jelentette be csütörtöki közleményében a GFM.
A Bank of England tizedik kamatemelésének bejelentését várja csütörtökre a piac
A piaci szereplők és a londoni elemzői közösség egyöntetű várakozása szerint csütörtökön - idei első kamatdöntő ülése után - újabb kamatemelést jelent be a Bank of England. Ha az előrejelzések helytállónak bizonyulnak, a brit jegybank tizedszer emelné alapkamatát a szigorítási ciklus több mint egy évvel ezelőtti kezdete óta.
Energiamegtakarítás háztartási gépekkel – Lehetséges?
Az energiaválságnak nevezett időszakban a villamos energia tudatos megtakarítása jelentős összegeket hagyhat a családok zsebében. Érdemes és fontos tisztában lennünk a fogyasztáscsökkentés lehetőségeivel – vegyük górcső alá a legnagyobb háztartási gépeinket és vizsgáljuk meg, mely szokásaink megváltoztatása lehet szükséges.
Ennyit nőtt 2021 decemberéhez képest a vendégéjszakák száma
2022 decemberében a kereskedelmi szálláshelyeken (szállodákban, panziókban, kempingekben, üdülőháztelepeken, közösségi szálláshelyeken) 725 ezer vendég 1,7 millió vendégéjszakát töltött el. A vendégek száma 28, a vendégéjszakáké 22 százalékkal emelkedett 2021 decemberéhez viszonyítva - jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Novemberben 1 milliárd 415 millió euró volt a termék-külkereskedelmi hiány
2022. novemberben a kivitel volumene 9,5, a behozatalé 15 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál. A passzívum 1 milliárd 415 millió euró volt, az egyenleg 1 milliárd 372 millió euróval romlott az egy évvel korábbihoz képest - közölte szerdán második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).