A FIAT fennállásának első 125 évét köszönti, és mosolyogva tekint a jövőbe

Véget ért a FIAT 125. évfordulójára szervezett „Mosolyogva tekintünk a jövőbe” rendezvény a torinói Lingotto épületben. Az esemény egyszerre ünnepelt egy olyan évfordulót, amit kevés autógyártó él meg, és köszöntötte egy új fejezet kezdetét a FIAT sikerektől övezett, társadalmilag releváns, az autóipar élvonalában eltöltött történetében, amelynek során mindvégig ügyfélközpontú szemlélet jellemezte a márkát. A kulcsfontosságú eseményen (amelyet a következő linken tekinthet meg) a nemzetközi sajtó és a különböző közintézmények képviselői – köztük a vállalkozási és Made in Italy miniszter, Adolfo Urso szenátor, a szenátus alelnöke Licia Ronzulli szenátor, továbbá a képviselőház termelési, kereskedelmi és turisztikai bizottságának elnöke Alberto Luigi Gusmeroli, a régió elnöke Alberto Cirio és nem mellesleg Torinó polgármestere, Stefano Lo Russo. – mindemellett a Stellantis csoport felső vezetése is részt vett: jelen volt John Elkann, a Stellantis elnöke, Carlos Tavares, a Stellantis vezérigazgatója, valamint Olivier Francois, a FIAT vezérigazgatója és a Stellantis marketing igazgatója.

A FIAT fennállásának első 125 évét köszönti, és mosolyogva tekint a jövőbe

John Elkann, a Stellantis elnöke kijelentette: "A Fiat 1899-ben született a haladás iránti szenvedélyből. Azon kevés vállalatok közé tartozott, amelyeknek sikerült a kézműves szakaszból az ipari korszakba átlépniük. Emberek milliói számára jelentette a szabadságot, hogy bárhová mehessenek, méghozzá stílusosan. 125 éve folyamatosan dolgozunk, megoldásokat keresünk, hiszünk a jövőnkben, és kitartóan védjük azt, amit felépítettünk. Szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak, akik lehetővé tették, hogy abból a torinói startupból ma a Stellantis, a világ egyik legnagyobb járműgyártójává váljon."

Carlos Tavares, a Stellantis vezérigazgatója úgy nyilatkozott: "Nagy örömömre szolgál, hogy a FIAT torinói otthonában ünnepelhetem a 125 éves fennállást, és megoszthatom az összes érdekelt féllel ennek a pillanatnak az érzelmeit. A Stellantis konstellációnk egyik legikonikusabb márkájaként a FIAT igazi olasz ízt hoz ügyfeleink szívébe világszerte. A FIAT már a harmadik egymást követő évben a Stellantis első számú márkája a volumen tekintetében. A bolygó négy hazai piacán vezet: Olaszországban, Brazíliában, Törökországban és Algériában. Ez hajtja a lendületet, hogy tiszta, biztonságos és megfizethető mobilitást kínáljon a vásárlóinknak szerte a világon. Szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akiknek a FIAT generációk óta olyannyira fontos, és minden nap keményen dolgoznak azért, hogy újabb 125 év gazdag történelmét biztosítsák a márkának. A Fiat csapatában ugyanaz a szenvedély és ugyanaz a vágy osztozik, hogy mindig mosolyt csaljon az ügyfeleink arcára."

„A FIAT az elmúlt 125 évben mindvégig megingathatatlan társadalmi jelentőséggel bírt. Ügyfeleinknek azt kínáltuk, amire valóban szükségük volt, méghozzá az adott kor szükségleteihez és jellegzetességeihez igazítva.” – mondta Olivier Francois, a FIAT vezérigazgatója és a Stellantis globális marketing igazgatója. „Ügyfeleink ikonikus, megfizethető városi autókat, takarékos, tágas kompaktokat, családi mobilitási megoldásokat és haszonjárműveket keresnek, és persze ott az Abarth, amely a vezetés örömét testesíti meg a mindennapokban – a FIAT pedig pont ezeket kínálja számukra. A FIAT aktuális visszatérését a globális tömegpiacra három fő pillérre alapoztuk: ezek az olasz dizájn és fejlesztés, a globális platform, valamint a helyi relevancia.

Dolce Vita hétvége Budapest tengerpartján, a Lupa Beachen

2024. július 5-e és 7-e között a Fiat nagyszabású ünnepléssel készült a Fiat 500 Club tagjaival a jeles alkalomra a festői szépségű Lupa Beachen. A háromnapos születésnapi rendezvény tele volt olyan szórakoztató programokkal, amelyek életre keltették a Dolce Vita életérzést. A látogatók felfedezték a legújabb és klasszikus Fiat 500-as és Fiat 600-as modelleket is, és sokan éltek a lehetőséggel, hogy tesztvezetéseken keresztül a helyszínen kipróbálják a legújabb a 600-as modell, lágy hibrid változatát. A hétvége számos vendégprogramot és meglepetést is tartogatott. A helyszínen szombaton DJ-Lotfi Begi gondoskodott a megfelelő hangulatról, a zene mellett pedig lehetőség nyílt kipróbálni az igazi nápolyi pizzát Szabi péktől, e mellett izgalmas nyereményjátékok, exkluzív ajándékok fokozták az esemény izgalmát és nyüzsgő légkör várta az érdeklődőket. A résztvevők továbbá olyan izgalmas programokon vehettek részt, mint például a quiz, a strandlabda pakolás, ahol 30 másodperc alatt kellett megtölteni egy Fiat 600-ast 60 db labdával, a homokzsák dobás és a selfie box. A Club minden évben megünnepli az ikonikus 500-as modell születésnapját, és ez idén sem volt másképp.

A rendezvény újrateremtette az alapvető olasz életstílust, felejthetetlen élménnyé téve minden látogató számára. Az eseményen közel 400 Fiat-rajongó tulajdonos vett részt. A rendezvény a szombati napon érte el csúcspontját, amikor a Fiat 500 Club tagjai részvételével több mint 100 db 500-as gyűlt össze a parkolóban, amely hűen tükrözte a Fiat óriási népszerűségét és a közösség márka iránti elkötelezettségét. A Fiat születésnapi ünnepsége a Lupa Beachen átütő sikert aratott, bizonyítva ezzel a márka és lelkes rajongói közötti szoros kapcsolatot. Az esemény nemcsak a Fiat örökségét tisztelte meg, hanem maradandó emlékeket is teremtett minden résztvevő számára.

A Fiat 125 éves múltra tekint vissza. A márka útja 1899-ben kezdődött, amikor bemutatták első autójukat, a 3 ½ HP-t. Az évek során a Fiat az autóipar kulcsszereplőjévé vált, amely számos innovációjáról és ikonikus modelljéről ismert. A Fiat autók nemcsak műszaki fejlesztéseiről híresek, hanem arról is, hogy megtestesítik az olasz "Dolce Vita" életérzést. Például az 1950-es években bemutatott Fiat 500 forradalmasította a városi közlekedést a praktikum és a stílus ötvözésével. A Fiat 500 nem csupán autóvá fejlődött; az olasz kultúra szerves részét képező életmód szimbólumává vált.

A FIAT partnerként támogatja Torinót, a 2024-es év üzleti kulturális fővárosát

A FIAT története az 1899-es kezdetektől fogva elválaszthatatlan a piemonti régió székhelyétől, így a cég alapításának 125. évfordulóján a FIAT támogató partnere a „Torino a 2024-es év üzleti kulturális fővárosa” kezdeményezésnek. Az Általános Olasz Iparszövetség által odaítélt, rangos cím, amelyet a helyi ipari szakszervezetek áldozatos erőfeszítéseinek köszönhetően érdemelt ki Torino, nem csupán a város gyártási hagyományait ismeri el, de az itt működő vállalkozások azon képességét is, hogy a jövőre fókuszálva küzdjenek meg napjaink sürgető kihívásaival, így a környezeti és digitális átállással, vagy a mesterséges intelligenciával, és kövessék a fenntarthatóbb, befogadó társadalom kialakításához vezető utat.

A FIAT büszke támogatója a „Torino a 2024-es év üzleti kulturális fővárosa” projektnek, és aktív szerepet vállal az esemény programjának egyes speciális kezdeményezéseiben. Ide tartozik a „Jövőbe tartó Torino: üzleti kultúra, az innováció kultúrája” című kiállítás is, amelynek a Torinóban található olasz risorgimento nemzeti múzeuma ad otthont, és amely ingyenesen látogatható szeptember 29-ig. A tárlat hét multimédiás és vizuális szakaszból áll, amelyeket az olasz risorgimento nemzeti múzeumában, az olasz kamara monumentális folyosóján rendeztek be, központba állítva a torinói iparosodás történetét. A lebilincselő történet egy magával ragadó installációval zárul, ahol a látogatók a torinói vállalkozások előtt álló, jövőbeli lehetőségeket ismerhetik meg.

Így optimalizáld az adódat év végén!

A magyar vállalkozások számára idén az év végi adótervezés fontosabb, mint valaha. 2026-tól jelentősen emelkednek a kisvállalati adó (KIVA) választhatóságának határai, így számos olyan cég is jogosulttá válhat a kedvezményes adózásra, amely eddig nem fért bele a rendszerbe. A Niveus arra figyelmeztet, hogy a cégeknek a döntést már 2025 végén meg kell hozni, ha 2026 januártól a KIVA adózás alá szeretnének tartozni.
2025. 12. 12. 11:00
Megosztás:

A pénzügyőrök csaknem kétszáz küldeményt emeltek ki a forgalomból

Az elmúlt hónapok ellenőrzései során országosan 194 csomagot emeltek ki a pénzügyőrök a forgalomból; mindegyik csomag adózatlan dohányterméket rejtett: összesen 3786 illegális, ízesített elektromos dohányterméket és csaknem egy kilogramm vágott fogyasztási dohányt - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-vel.
2025. 12. 12. 10:30
Megosztás:

Miért emelkedik ma a kriptópiac?

A kriptovaluták összpiaci értéke elérte a 3,11 billió dollárt, ami mintegy 3,5%-os egynapos emelkedést és körülbelül 107 milliárd dollárnyi friss tőkebeáramlást jelent. A lendületet elsősorban az adta, hogy a Bitcoin ismét sikerrel védte a 90 000 dolláros támaszt, így elkerülte, hogy napos gyertyával ez alá zárjon, ami rögtön stabilizálta a befektetői hangulatot és magával húzta a teljes piacot. A vezető kriptovaluta közel 2,3%-ot erősödött, miközben több friss hír is tovább fokozta az aktivitást és a figyelmet a szektor iránt.
2025. 12. 12. 10:00
Megosztás:

Váratlanul csökkent a brit gazdaság teljesítménye

A szeptemberi visszaesés után váratlanul októberben is csökkent a brit gazdaság teljesítménye.
2025. 12. 12. 09:30
Megosztás:

Digitalizációs fejlesztéssorozatot indít az OPUS Energetika

Minden szegmensét érintő, komplex digitalizációs fejlesztéssorozatot indít az OPUS Energetika Csoport a Digitális Megújulás Operatív Program (DIMOP) egyik projektjének keretében. A fejlesztés célja a stabilabb, okosabb villamosenergia-elosztó hálózat, a megújuló energiaforrások integrációja és az ügyfél-elégedettség növelése, amely nemcsak technológiai, hanem szervezeti és ügyféloldali szemléletváltást is eredményez - közöle a csoport pénteken az MTI-vel.
2025. 12. 12. 09:00
Megosztás:

Gyengült kissé a forint péntek reggelre

Gyengült kissé a forint péntek reggelre a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 12. 12. 08:00
Megosztás:

Idén is rekordévet zár a magyar turizmus

A 2024-es turisztikai rekord az idén már 11 hónap alatt teljesült, a szálláshelyeken regisztrált vendégek száma idén december 2-án elérte a 18 226 413-at, megdöntve ezzel a tavalyi egész éves vendégszámot, ami rekord volt - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. az MTI-vel.
2025. 12. 12. 07:40
Megosztás:

Export vezérelt növekedésére épít az Univer

A kihívásokkal teli gazdasági környezet ellenére is stabilan növekvő belföldi és exportpiaci keresletre reagálva új, korszerű logisztikai központtal erősíti ellátási láncát az Univer Product Zrt. Az új raktárbázis a vállalat három telephelyén gyártott késztermékek országos és külpiaci kiszolgálásának központi helyszíne lesz.
2025. 12. 12. 07:00
Megosztás:

Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait

Három alapvető érték vezeti a közmédia dolgozóinak munkáját: az erkölcsi iránytű, a tiszta gondolkodás és az állhatatos szív - mondta Vitályos Eszter kormányzati kommunikációért felelős államtitkár csütörtökön a Budapest Music Centerben, ahol tíz kategóriában adták át a közmédia legrangosabb szakmai díjait.
2025. 12. 12. 06:30
Megosztás:

Vállalkozó vagy? Itt vannak a legfontosabb határidők 2026-ra, már most írd be a naptáradba

Egyéni vállalkozó vagy? Akkor már most írd fel a naptáradba ezeket a fontos jövő évi időpontokat a bevallásokkal, határidőkkel kapcsolatban. Érdemes mindent időben elrendezni, mert a késedelem bírsággal járhat. A Számlázz.hu, Magyarország egyik legnagyobb pénzügyi adminisztrációs szolgáltatója közel egymillió vállalkozóval dolgozik együtt és összeszedte, mire érdemes figyelni 2026-ban.
2025. 12. 12. 05:30
Megosztás:

Az akciók ereje: Hogyan lett a bizonytalanságból rekordköltés?

A magyarok idén bátrabban nyúltak a pénztárcájukhoz: a Black Friday és a karácsonyi vásárlási szezon a visszafogott előzetes becsléseket jóval túlszárnyalta, és a költések volumene elérte a 260 milliárd forintot. A PwC Magyarország októberi és novemberi lakossági kutatása szerint az online vásárlók stabilabbnak érzik jövedelmi helyzetüket és egyre tudatosabbak – 67% az akciók és kedvezmények alapján veszi meg a karácsonyi ajándékot, és az ünnepi költések mértéke elérheti a 340 milliárd forintot.
2025. 12. 12. 05:00
Megosztás:

Az adózást is átalakítja a mesterséges intelligencia

Világszerte a mesterséges intelligenciától (MI) várják az üzleti világot sújtó nehézségek megoldását a pénzügyi és adózási vezetők – derül ki az EY legújabb, 30 országra kiterjedő nemzetközi felméréséből. A válaszadók szerint az MI a következő két évben közel harmadával növelheti az adózási és pénzügyi területek hatékonyságát, és ötödével több erőforrást szabadíthat fel stratégiai feladatokra.
2025. 12. 12. 04:30
Megosztás:

Berobbant az Otthon Start, felejtsd el az alkut!

Ősszel a kedvezményes hitelprogram elindulásával felpörgött a lakáspiaci forgalom, ez pedig azzal is járt, hogy több alpiacon korábban soha nem látott szintre esett vissza az alku tere – derül ki az OTP Ingatlanpont által feldolgozott adatokból. A községeket kivéve minden településtípus esetében többéves mélypontra vagy sosem látott szintre esett a mozgástér az árakban, ami azt jelzi, hogy az Otthon Start nem csak Budapestet, hanem a vidéki városokat is felbolygatta.
2025. 12. 12. 04:00
Megosztás:

Kreml: a kétoldalú kapcsolatok továbbfejlesztésétől tárgyalt az orosz és a venezuelai elnök

A kétoldalú baráti kapcsolatok továbbfejlesztéséről folytatott eszmecserét telefonon Vlagyimir Putyin orosz és Nicolás Maduro venezuelai elnök - közölte csütörtökön a Kreml sajtószolgálata.
2025. 12. 12. 03:30
Megosztás:

Nagy István: az agrár-és élelmiszeripar, az élelmezésbiztonság nem lehet a politikai játéktér része

Az agrár- és élelmiszeripar, valamint az élelmezésbiztonság nem válhat a politikai játszmák részévé - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter csütörtökön Brüsszelben.
2025. 12. 12. 03:00
Megosztás:

Otthon Centrum: lassult az albérletárak drágulása

A fővárosban idén január és október között 271 ezer forint volt a téglalakások átlagos havi bérleti díja, 5,7 százalékkal magasabb a tavalyi éves átlagnál - közölte az Otthon Centrum (OC) az általa közvetített, lezárt tranzakcióinak adatai alapján az MTI-vel csütörtökön.
2025. 12. 12. 02:30
Megosztás:

A Wizz Air 60 milliomodik magyarországi utasát köszöntötte

A Wizz Air elérte a 60 milliós utasforgalmat Magyarországon, külön köszöntötték a 60 milliomodik magyarországi utasukat, aki a társaság első Tallinnba induló járatára szállt fel csütörtökön - közölte a légitársaság az MTI-vel.
2025. 12. 12. 02:00
Megosztás:

Az enyhe időben tovább erősödhettek az őszi vetések

Az elmúlt egy hétben az ilyenkor szokásosnál több fokkal enyhébb időben tovább fejlődhettek, erősödhettek az őszi vetések, amelyek számára a legtöbb helyen kellő mennyiségű nedvesség is rendelkezésre áll a talajban - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. 12. 12. 01:30
Megosztás:

90 milliós pályázat indul a hazai digitális játékfejlesztőknek

Dedikáltan a hazai digitális játékipari vállalkozások számára indít 90 millió forint keretösszegű inkubációs programot a Creative Hungary (korábbi nevén Magyar Divat & Design Ügynökség), az 5-15 millió forint értékű forrásra 2026. január 31-éig jelentkezhetnek a hazai játékkészítők - közölte a Creative Hungary (CH) az MTI-vel csütörtökön-
2025. 12. 12. 01:00
Megosztás:

Stratégiai megállapodást kötött a kormány és a GE HealthCare

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a kormány és a GE HealthCare, az amerikai orvostechnológiai társaság a kormány 101. stratégiai partnere - közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség csütörtökön az MTI-vel.
2025. 12. 12. 00:30
Megosztás: