A jövő héten melegedés, átmeneti lehűlés, majd újabb melegedés várható

A jövő hét még melegedéssel kezdődik, majd egyre többfelé lesz élénk, olykor erős a szél, sok helyen előfordulhat zápor, zivatar, helyenként heves zivatar is lehet és csökken a hőmérséklet, csütörtökön már csak 21-26 Celsius fokig melegszik fel a levegő. A hét második felében ismét melegedés kezdődik, jobbára napos lesz az idő, 30 fok körüli maximumokkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

A jövő héten melegedés, átmeneti lehűlés, majd újabb melegedés várható

Hétfőn napos idő várható, a nap első felében általában kevés felhővel, majd egyre nagyobb területen válik erőteljessé a gomolyfelhő-képződés. Késő délutánig elvétve lehet csapadék, majd északnyugat felől egyre nagyobb területen valószínű zápor, zivatar, nagyobb eséllyel északon heves zivatarok is előfordulhatnak. A déli, délnyugati szél több helyen megélénkül, megerősödik. Zivatarok környezetében viharos, akár károkozó széllökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 31 és 36 fok között várható.

Kedden erőteljes gomolyfelhő-képződés és fátyolfelhőzet mellett az ország nagy részén többórás napsütés valószínű. Sok helyen előfordulhat zápor, zivatar, helyenként heves zivatar is kialakulhat. Többfelé megélénkül, helyenként megerősödik a délnyugati, majd északnyugati szél. A zivatarokat viharos lökések is kísérhetik. A hőmérséklet hajnalban 16-23, délután 24-36 fok között alakul, nyugaton mérhetik az alacsonyabb, délkeleten a magasabb értékeket.

Szerdán erőteljes gomolyfelhő-képződés és fátyolfelhőzet várható, majd a nap második felében nyugat felől csökken a felhőzet. Általában többórás napsütés valószínű. Sokfelé előfordulhat záporeső, zivatar, helyenként heves zivatar is lehet, majd délutántól kelet felé vonulnak a csapadéktömbök. Az északnyugati szelet sok helyütt erős, illetve viharos lökések kísérik. Hajnalban 12-19, a délutáni órákban 19-28 fok valószínű. A délkeleti, keleti tájakon mérhetik a magasabb, a csapadékos vidékeken az alacsonyabb értékeket.

Csütörtökön napos időre lehet számítani gomoly- és fátyolfelhőkkel. Főleg keleten, északkeleten zápor, zivatar előfordulhat, de csak néhol. Sokfelé megélénkül az északnyugati, majd a délnyugati szél. A hajnali 6-14 fokról délutánra 21 és 26 fok közé melegszik fel a levegő.

Pénteken általában napos idő várható gomoly-, illetve fátyolfelhőkkel. Csapadék nem valószínű, de helyenként megélénkül a déli, délnyugati szél. Hajnalban 7 és 16, délután 25 és 31 fok között alakul a hőmérséklet.

Szombaton jobbára napos időre van kilátás gomoly- és fátyolfelhőkkel, de helyenként előfordulhat záporeső, zivatar. Több helyütt megélénkül a délnyugati, majd északnyugati szél. A minimum-hőmérséklet 11-20, a maximum 27 és 32 fok között valószínű.

Vasárnap általában napos idő valószínű, de erőteljesebb is lehet a gomolyfelhő-képződés és elszórtan előfordulhat záporeső, zivatar. Többfelé megélénkül az északi, északnyugati szél, zivatar térségében erős lökések is várhatók. A hajnali 13-20 fokról 25 és 31 fok közé emelkedik a hőmérséklet.


A NAV megerősített jelenléttel dolgozik a repülőtéren és a stadion környékén

A 2026-os UEFA Bajnokok Ligája-döntő miatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a repülőtéren és a rendezvényekhez kapcsolódó helyszíneken megerősített jelenléttel készül, a repülőtéren a gyors áthaladást segítik, a stadion és a szurkolói zónák környezetében pedig a hamis és illegális terméket árusítók számíthatnak ellenőrzésre - közölte a NAV pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 29. 21:00
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama péntek estére

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben pénteken estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 05. 29. 20:00
Megosztás:

Felmentette tisztségéből a jegybankelnököt a horvát parlament

A horvát parlament pénteken egyhangúlag felmentette tisztségéből Boris Vujcicot, a Horvát Nemzeti Bank (HNB) elnökét, aki saját kérésére távozik posztjáról, mert június 1-jétől az Európai Központi Bank alelnöke lesz Frankfurtban.
2026. 05. 29. 19:00
Megosztás:

Átadták az Év Magyar Autója 2026 díjakat

A hazai gyártású autók kategóriájában a BMW iX3 nyerte el a szakmai zsűri által odaítélt az Év Magyar Autója 2026 díjat, a közönségdíjat 50 jelölt autó közül a Suzuki S-Cross kapta meg.
2026. 05. 29. 18:30
Megosztás:

Nőtt az alku, Budapesten megállt az ingatlan áremelkedés

A gyorsan változó piaci környezetben az adatok és azok helyes értelmezése kulcsszerepet játszik – hangzott el a Zenga Ingatlan Radar bemutatkozó sajtótájékoztatóján. „Az ingatlanpiac egyre összetettebb folyamatait egyetlen, rendszeres kiadványban kívánjuk átláthatóvá tenni. A zenga.hu, az OTP Ingatlanpont és az OTP Bank szakmai közreműködésével minden hónapban ökoszisztéma-szintű képet ad a lakáspiacról” – mondta Lipták Zsuzsa, a zenga.huügyvezetője. A kiadvány fókuszában a kereslet, a kínálat és az árak alakulása áll, de kiemelt figyelmet fordítanak a lakáshitelezés trendjeire, az értékesítési idők változására és az alku mértékére is.
2026. 05. 29. 18:00
Megosztás:

Tízezrek léptek be az egészségpénztárakba, megduplázták a lakáshitelek törlesztésére fordított pénzt a tagok

Csak az első negyedévben több mint 1,7 milliárd forint egészségpénztári megtakarítást fordítottak lakáshitel-törlesztésre a tagok, kétszer annyit, mint 2025 első három hónapjában – derül ki a BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatokból. Az önkéntes nyugdíj- és egészségpénztárakba tízezrek léptek be egy év alatt, és jelentősen nőttek a befizetések is.
2026. 05. 29. 17:30
Megosztás:

Majdnem a mindenkit kenterbe vert a forint

Nemcsak a régiós devizák közül emelkedik ki idei erősödésével a forint, a feltörekvő devizák szélesebb piacán is a legnagyobb drágulást elérő fizetőeszközök közé tartozik. Ugyanakkor a forintba vetett optimizmus kockázatokat is rejt.
2026. 05. 29. 16:30
Megosztás:

A biztosítók rémálma a szombati budapesti BL-döntő? Letört fül és leejtett LED-falak a kulisszák mögött

Focilázban ég az ország, hiszen szombaton Budapesten csapnak össze Európa legjobb klubcsapatai a Bajnokok Ligája döntőjében. Miközben a szurkolók fókuszában inkább a sztárjátékosok és a fergeteges hangulat van, a színfalak mögött elképesztő logisztikai gépezet dolgozik azon, hogy a világ legvágyottabb sportrelikviája, a BL-trófea és a méregdrága rendezvénytechnika is biztonságban legyen. Az Insura független biztosításközvetítő utánajárt, mi zajlik a kulisszák mögött, és milyen kalandokon esett át a legendás BL-trófea.
2026. 05. 29. 16:00
Megosztás:

4iG I. negyedéves gyorsjelentés

A 4iG Csoport 203 milliárd forintos árbevétellel és 69,3 milliárd forintos EBITDA-val zárta 2026 első negyedévét.
2026. 05. 29. 15:30
Megosztás:

Egyre tudatosabban használják az AI-t a magyar munkavállalók, de az előnyök nem egyformán oszlanak el

A magyar munkavállalók egyre tudatosabban használják a mesterséges intelligenciát, de az AI-használatból származó előnyök nem minden csoportnál jelennek meg azonos mértékben – derül ki Török Balázs AI-szakértő és digitális marketing tanácsadó 2026-os AI-használati kutatásából.
2026. 05. 29. 15:00
Megosztás:

Éves bértervezés a gyakorlatban: hogyan készülhet fel a HR és a pénzügy?

Az éves bértervezés minden vállalat számára kiemelt jelentőségű folyamat. Nemcsak arról szól, hogy a következő évben milyen mértékű béremelésre lesz lehetőség, hanem arról is, hogyan tudja a cég összehangolni a pénzügyi kereteket, a munkavállalói elvárásokat, a jogszabályi változásokat és az üzleti célokat.
2026. 05. 29. 14:30
Megosztás:

Szakértők szerint ősszel és télen tetőzhet az El Nino hatása Kínában

Kína arra számít, hogy az El Nino időjárási jelenség hatásai idén ősszel és télen érik el csúcspontjukat, majd jövő tavasszal fokozatosan gyengülnek - közölte pénteken a kínai nemzeti klímaközpont.
2026. 05. 29. 14:00
Megosztás:

Több mint kétmilliárd forint kárt okozó számlagyárakat számoltak fel a pénzügyőrök

Több mint kétmilliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek azok a számlagyárak, amelyeket nemrégiben számoltak fel a pénzügyőrök - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 29. 13:30
Megosztás:

Lannert Judit: tervezik, hogy visszaadják a tantestületek véleményezési lehetőségét az igazgatói pályázatoknál

Tervezik, hogy visszaadják a tantestületek véleményezési lehetőségét az igazgatói pályázatoknál - írta a gyermek- és oktatásügyi miniszter a Facebook-oldalán. Lannert Judit ezt annak kapcsán közölte, hogy majdnem 450 intézményvezetői megbízás jár le augusztusban és a következő hetekben születnek döntések arról, kik vezetik majd ezeket az iskolákat szeptembertől.
2026. 05. 29. 13:00
Megosztás:

Franciaországban 22 ezer rendőrt vezényelnek az utcákra

Franciaországban 22 ezer rendőrt és csendőrt vezényelnek az utcákra szombaton a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntője miatt, amelyen a párizsi PSG és a londoni Arsenal csap össze egymással.
2026. 05. 29. 12:30
Megosztás:

Izrael megszakította a kapcsolatokat az ENSZ-főtitkár irodájával egy szankciós döntés miatt

Izrael hivatalosan megszakította a kapcsolatokat az ENSZ főtitkárának irodájával egy Antonio Guterres-nek tulajdonított, a börtönökben elkövetett szexuális visszaélések miatt Izraelt szankciónáló döntés nyomán – közölte Danny Danon izraeli ENSZ-nagykövet csütörtökön.
2026. 05. 29. 12:00
Megosztás:

A GKI szerint 50 milliárd forint közvetlen gazdasági hatása is lehet a BL-döntőnek

A szombati budapesti BL-döntő közvetlen helyi gazdasági hatása 32 és 50 milliárd forint (90-140 millió euró) közé tehető - közölte a GKI Gazdaságkutató pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 29. 11:30
Megosztás:

Estek a kötvényhozamok Európában és a tengerentúlon, 354-es szintre erősödött a forint az euróval szemben

Az európai üzleti bizalmi felmérés szerint az inflációs várakozások enyhültek, az üzleti és a fogyasztói bizalom kissé erősödött. Az amerikai adatok a vártnál kisebb inflációs nyomást és lassabb növekedést tükröztek.
2026. 05. 29. 11:00
Megosztás:

Rekordon az amerikai tőzsdék, lefelé módosították az első negyedéves GDP-t, fokozódtak a fogyasztói árak

A jelentős de-eszkalációról szóló hírek természetesen rekordszintre repítették az S&P-t és a Nasdaqot, az előbbi 0,6%-kal, az utóbbi 0,9%-kal emelkedett, a Dow viszont nem mozdult érdemben a nyitóárfolyamhoz viszonyítva.
2026. 05. 29. 10:30
Megosztás:

Csökkentek az európai részvények csütörtökön, emelést fontolgatott az EKB monetáris tanácsa

A globális bizonytalanságok következtében csökkentek az európai részvények csütörtökön, a nagyobb esést ugyanakkor visszafogták a kereskedés végén érkező hírek az amerikai-iráni tűzszünetről. A főbb indexek közül az FTSE 100-nak volt a legnehezebb napja 0,8%-os eséssel, a Dax 0,3%-kal, a CAC 40 0,2%-kal mérséklődött, így a pán-európai Stoxx 600 fél százalékkal zárt alacsonyabban.
2026. 05. 29. 10:00
Megosztás: