A következő hónapban megmozdulhat a lakásbiztosítási szerződések közel egynegyede

Holnap, március 1-jén megkezdődik az idei lakásbiztosítási kampány, melynek során márciusban minden lakástulajdonosnak lehetősége nyílik arra, hogy felülvizsgálja, és adott esetben lecserélje vagy átalakítsa meglévő lakásbiztosítását. Az immár második alkalommal sorra kerülő kampányban kiemelt szerepet kapnak a független alkuszok, akik a széles biztosítói kínálat összehasonlításával lehetővé teszik az ügyfelek számára a lakásbiztosítások optimalizálását – hívja fel a figyelmet közös közleményben a magyar biztosítási piac három meghatározó biztosításközvetítő szövetsége.

A következő hónapban megmozdulhat a lakásbiztosítási szerződések közel egynegyede

A Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ), a Magyar Biztosítási Alkuszok Szövetsége (MABIASZ) és a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) úgy látja, hogy a most kezdődő egyhónapos időszak optimális lehetőség arra, hogy az ügyfelek aktualizálják a biztosítási értékeket, és számukra fontos további fedezeteket is beépíttethessenek a lakásbiztosításaikba úgy, hogy mindezt a kampány során akár a korábbinál kedvezőbb éves díj mellett is el tudják érni.

A biztosításközvetítő szövetségek rámutatnak, hogy az idei kampány a tavalyinál is átláthatóbbá és hatékonyabbá vált köszönhetően a szoros együttműködésnek és kerekasztalbeszélgetés sorozatnak a szakmai szövetségek, valamint a jogalkotó és a felügyelet között.  Az egyik legfontosabb ilyen, a biztosításközvetítő szövetségek kezdeményezésére bekövetkező változás, hogy a márciusi kampányban felmondott lakásbiztosítások a tavalyi gyakorlattól eltérően egységesen április 30-án szűnnek meg, az újonnan kötött szerződések pedig május 1-jével lépnek hatályba. Ezzel immár biztosítható, hogy a változtatást kérő ügyfelek átmenetileg se maradjanak biztosítási fedezet nélkül, miközben a többi résztvevő számára is lényegesen egyszerűbbé válik az adminisztráció.

A FBAMSZ, a MABIASZ és az MBTSZ arra számít, hogy az idei kampányban – az előző év kedvező tapasztalatai és az egyre szélesebb kört elérő információk hatására – akár a tavalyi 300 ezernél is többen cserélhetik le lakásbiztosítási szerződéseiket, ezen túlmenően további 350-400 ezer esetben a fennálló szerződés módosítására, korszerűsítésére is sor kerülhet. Amely által összességében a teljes lakásbiztosítási szerződésállomány közel negyede megmozdulhat. Ezzel egyidejűleg tovább folytatódhat a Magyar Nemzeti Bank standard követelményeinek (egységesen megszabott kártípusok, önrész nélküliség, gyorsított kárkifizetés, szűkített kizárások stb.) megfelelő minősített fogyasztóbarát otthonbiztosítások (MFO) térnyerése.

A lakásbiztostások felülvizsgálata során számos fontos szempontra kell figyelni. Ilyen szempont például a lecserélni kívánt lakásbiztosítás díja: ezt az április 30-ig terjedő időszakra rendezni kell ahhoz, hogy a felmondás érvényes legyen (az április 30-át követő időszakra előre kifizetett díjrész miatt nem kell aggódni, azt a biztosító külön kérés nélkül is visszatéríti). Ha a lecserélt lakásbiztosítás lakáshitelhez kötődik, az új szerződésre is fel kell vezetni a meglévő hitel adatait, és ezt be kell mutatni a finanszírozó banknak is. Ilyenkor a legfontosabb a biztosítás folytonosságának garantálása: ha az ingatlan 30 napon túl biztosítás nélkül marad, a bank jogosult lesz a hitelszerződés felbontására.

A fennálló szerződés esetleges felmondása esetén célszerű azonnal megkötni az új szerződést. Bár a kockázatviselés ebben az esetben is május 1-jével indul, az már azonnal kiterjedhet olyan kockázatokra is, amelyek esetében az új biztosító várakozási időt köt ki.

A legfontosabb feladata az ügyfélnek azonban az, hogy a kalkuláció előtt pontosan mérje fel, mire szeretne biztosítási fedezetet. Egy korszerűsítés vagy bővítés nyomán jelentősen megnőhet az ingatlan újjáépítési értéke, és az ingóságok folyamatos bővülését is nyomon kell követni az alulbiztosítottság elkerülése érdekében. Mindazoknak, akik nem biztosítási szakemberek, ezen a ponton célszerű szakértő segítségét igénybe venni, azaz regisztrált biztosításközvetítőhöz (független biztosítási alkuszhoz, többes ügynökhöz vagy ügynökhöz) fordulni.

A biztosításközvetítők arra hívják fel hangsúlyozottan minden lakástulajdonos figyelmét, hogy amennyiben az eddiginél kedvezőbb díjajánlattal szembesülnek, minden esetben vizsgálják meg, a díjcsökkentés nem jár-e együtt a szükséges fedezetek csökkentésével. Az ingatlan ugyanis meghatározó vagyoneleme minden háztartásnak, ezért a megfelelő biztosítási védelem megléte nem múlhat néhány ezer forintnyi kedvezmény elérésén.


Miért gondolja a kriptovilág két legnagyobb milliárdosa, hogy a Bitcoin már elérte a mélypontját?

A bitcoin (BTC) 2026 nagy részében nehéz időszakon megy keresztül.
2026. 06. 21. 03:00
Megosztás:

Figyelmeztetés jött! A gondosóra viselők figyelmét hívják fel

A Gondosóra sok idős ember és hozzátartozó számára ad megnyugtató biztonságérzetet, ám egy lényeges dolgot újra és újra ki kell emelni: az eszköz csak akkor tud segítséget nyújtani, ha ténylegesen használatban van. Nem elegendő csupán átvenni, otthon tárolni pedig különösen nem szerencsés, ha végül a fiókban, az éjjeliszekrényen vagy a táskában marad.
2026. 06. 21. 02:00
Megosztás:

7 fontos szabály minden nyugdíjasnak: ezen múlhat a teljes nyugdíj

Sokan csak akkor kezdenek el komolyan foglalkozni a nyugdíjjal, amikor már közeledik a korhatár, pedig a jogosultság évekkel korábban eldőlhet. Nem mindegy, hány év szolgálati idő gyűlt össze, melyik évben született az igénylő, és az sem, hogy teljes vagy résznyugdíjról van-e szó.
2026. 06. 21. 01:00
Megosztás:

JD Vance: Az amerikai delegáció Genfben várja a tárgyalások megkezdését

Az amerikai kormányzat tárgyalódelegációja már Genfben van, és bizonyos technikai részleteken dolgozik az iráni féllel tervezett tárgyalások megkezdéséhez - jelentette ki JD Vance amerikai alelnök szombaton.
2026. 06. 21. 00:05
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 25. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 06. 20. 23:00
Megosztás:

Sulyok Tamás harcolni fog a maradásáért

Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére, melynek révén nagyobb abszolút hatalma lenne, mint Orbán Viktor előző miniszterelnöknek volt. A köztársasági elnök a Politico című brüsszeli hírportálnak adott, szombaton megjelent interjúban beszélt erről.
2026. 06. 20. 21:00
Megosztás:

Irán bejelentette a Hormuzi-szoros lezárását

Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől - számolt be a Mehr iráni állami hírügynökség.
2026. 06. 20. 20:00
Megosztás:

Nigéria rátalált a dollártokenekre: a stabilcoinok letörhetik a drága hazautalások költségeit

Nigériában egyre többen fordulnak dollárhoz kötött stabilcoinokhoz, amikor külföldről szeretnének pénzt hazaküldeni, családot támogatni, beszállítókat fizetni vagy védekezni a helyi deviza ingadozása ellen. A képlet egyszerű: a hagyományos pénzküldési csatornák sokszor drágák és lassúak, miközben a stabilcoinok 24/7 elérhető, gyors és gyakran olcsóbb alternatívát kínálnak.
2026. 06. 20. 19:00
Megosztás:

EUIPO: a formatervezésen alapuló iparágak különösen ki vannak téve a hamisítás veszélyének

A formatervezésen alapuló iparágak különösen ki vannak téve a hamisítás veszélyének: becslések szerint a divat- és ruházati ágazatban évente 12 milliárd euró, a kézitáskák és az ékszerek esetében 2,7 milliárd euró veszteség keletkezik hamisítás miatt; csak Magyarországon a hamisítványok több mint 160 millió eurós veszteséget okoznak ezeken a területeken - közölte az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) pénteken az MTI-vel.
2026. 06. 20. 18:00
Megosztás:

Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár

Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló 10 óra 24 perckor lesz - írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
2026. 06. 20. 17:00
Megosztás:

A termesztett növények számára a nagy meleg komoly stresszt jelent

A termesztett növények számára a hőség komoly stresszt jelent, ami általánosságban hatással van mind a termés mennyiségére, mind a minőségére; ráadásul a helyzetet tovább súlyosbítja, ha az éjszakai lehűlés elmarad, mert 18-20 Celsius fok feletti éjszakai hőmérsékletnél a növény nem tud regenerálódni és a felhalmozott tartalékait éli fel a légzéssel - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) az MTI kérdésére válaszolva.
2026. 06. 20. 16:00
Megosztás:

MÁV: Június 20-án indul a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban - tudatta az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.
2026. 06. 20. 15:00
Megosztás:

Nem a legjobb pályázó nyer

Az Európai Bizottsággal létrejött megállapodást követően hamarosan újra jelentős uniós fejlesztési források nyílhatnak meg a magyar vállalkozások előtt. A Niveus és az IBSH szakértői szerint azonban nem azok kerülnek előnybe, akik a pályázati kiírások megjelenése után kezdenek kapkodni. A nyertes cégek már most évekre előre terveznek, előkészítik beruházásaikat, biztosítják a szükséges önerőt, rendezik pénzügyi és jogi hátterüket, és azt vizsgálják, hogy a várható támogatások miként illeszthetők a vállalkozás hosszú távú stratégiájába.
2026. 06. 20. 14:00
Megosztás:

Stabilnak érzik a munkájukat a fiatalok, de a megbecsültség hiányzik

A fiatal dolgozók több mint fele stabilnak érzi munkahelyét, ugyanakkor mindössze 36%-uk érzi magát igazán megbecsültnek a K&H ifjúsági index 2026 első negyedéves adatai szerint. A kutatás arra is rámutatott, hogy a nyelvtudás továbbra is erősen meghatározza a fiatalok munkaerőpiaci lehetőségeit, miközben jelentős különbségek látszanak a fővárosi és vidéki válaszadók tapasztalatai között.
2026. 06. 20. 13:00
Megosztás:

Az Apple megnyitotta a brazil iOS-fizetéseket: új korszak jöhet a stabilcoin tárcáknak?

Az Apple Brazíliában olyan változtatást vezet be, amely komoly lehetőséget nyithat a kriptós alkalmazások, különösen a stabilcoin tárcák előtt. A fejlesztők alternatív alkalmazásboltokat és külső fizetési megoldásokat is használhatnak digitális termékekhez, ami új lendületet adhat a mobilos kriptofizetéseknek.
2026. 06. 20. 12:00
Megosztás:

Logisztikai központot nyitott Győrben a PHOENIX Pharma

Átadta nyolcmilliárd forintos beruházással épült, 6550 négyzetméteres logisztikai központját pénteken a PHOENIX Pharma Zrt. Győrben, a létesítmény a vállalat saját forrásaiból épült meg az M1-es autópálya közelében.
2026. 06. 20. 11:00
Megosztás:

Elindult az első MiCA-kompatibilis svéd korona stabilcoin: bemutatkozott a SEKAU

Az AllUnity elindította a SEKAU-t, az első teljes fedezettel rendelkező, svéd koronához kötött stabilcoint, amely az Európai Unió MiCA szabályozási keretrendszere alapján készült. Az új digitális eszköz fontos lépés lehet az európai kriptopiacon, ahol egyre nagyobb igény mutatkozik a szabályozott, nem dolláralapú stabilcoinok iránt.
2026. 06. 20. 10:00
Megosztás:

Megkezdte működését a Magyar Állatvédelmi Élelmiszerbank

Megkezdte működését az Európában is egyedülálló Magyar Állatvédelmi Élelmiszerbank azzal a céllal, hogy állati élelmezésre szolgáló termékeket mentsen meg, majd rászoruló állatvédelmi szervezeteknek, szociális intézményeknek, önkormányzatoknak adományozva menhelyeken, gyepmesteri telepeken vagy magánszemélyeknél visszaszorítsa az állatok éhezését - mondta csütörtöki székesfehérvári sajtótájékoztatóján Lajos Bence alapító.
2026. 06. 20. 09:00
Megosztás:

Nőtt az utasforgalom a budapesti repülőtéren

Májusban a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 1 822 483-an utaztak a légikikötőn keresztül, 7,1 százalékkal többen, mint a tavalyi év azonos hónapjában, a legtöbben Londont, Párizst és Milánót választották úti célul, az első öt hónap utasforgalma meghaladta 7,6 milliót - közölte a Budapest Airport a honlapján.
2026. 06. 20. 08:00
Megosztás:

Az alfa generáció nyáron is szívesen fizet bankkártyával

Az Ersténél bankszámlával rendelkező, hét évnél idősebb gyerekek közül tízből kilencnek van bankkártyája, amelyet többségük rendszeresen használ. A nyári szünetben a költési szokások is megváltoznak: ilyenkor többet költenek utazásra és szórakozásra, mint a tanév során.
2026. 06. 20. 07:00
Megosztás: