A közel-keleti feszültség stabilizálódni látszik, ami negatívan érintheti a kőolaj árfolyamát
Hétfőn a megbuktatott szíriai elnök, Bassár el-Aszad beleegyezett, hogy átadja a hatalmat a felkelőknek, egy nappal azután, hogy a lázadók elfoglalták a fővárost.
Azonban az olaj árfolyam csökkenését mérsékelte Kína ígérete, miszerint jövőre proaktívabb költségvetési intézkedéseket hoz és lazább monetáris politikát folytat, ami élénkítheti a gazdasági növekedést és növelheti az energia iránti keresletet.
Eközben a kereskedők a héten esedékes amerikai inflációs adatokat várják, hogy további támpontokat kapjanak a Fed következő kamatdöntését illetően.
Az arany a Fed döntésére vár
Az arany harmadik napja emelkedik, az árfolyam 2.670 dollárnál jár, miután Kína központi bankja hét hónap után először növelte a nemesfém tartalékát és a geopolitikai aggodalmak is növelték az arany iránti keresletet, mivel feszültebb lett a helyzet a szíriai hatalmi vákuum miatt.
A közelgő inflációs adatok fontosak lehetnek a Fed számára, ugyanis ezek határozhatják meg a következő kamatdöntést. Ha az adatok arra utalnak, hogy a defláció megakadt, akkor az hátráltathatja a kamatok csökkentését.
Ennek ellenére a piacok 25 bázispontos csökkentésre számítanak az amerikai jegybank decemberi ülésén, ami pozitívan hathat az arany árfolyamára.