A Liberty Dunaújváros egyeztetett az Audi Hungaria képviselőivel

A Liberty Dunaújváros menedzsmentje a jövőbeni együttműködésről egyeztetett az Audi Hungaria Zrt. képviselőivel csütörtökön - közölte a Liberty az MTI-vel.

A Liberty Dunaújváros egyeztetett az Audi Hungaria képviselőivel

A közlemény szerint a látogatás célja egyrészt a kapcsolatfelvétel volt, másrészt a vállalatok közötti egyeztetések megkezdése a jövőbeni együttműködésről. Az Audi megismerhette a Liberty nemzetközi autóipari felhasználásra szánt acéltermékeivel kapcsolatos hosszú távú terveit, valamint az acélműnek a Greensteel gyártására vonatkozó, következő néhány évre szóló terveit. A vendégek - köztük Alfons Dintner, az Audi Hungaria Zrt. igazgatóságának elnöke - a bemutatkozó megbeszélést követően megtekintették a vasmű meleghengerművét - tették hozzá.

A közleményben idézték Ajay Aggarwalt, a Liberty Steel Group európai elnökét, aki hangsúlyozta, hogy a szélesebb körű együttműködésben mindannyiuk számára nagy lehetőség rejlik. Mint mondta, a Liberty eddig is sikeres volt az autóiparnak szánt kiváló minőségű, speciális termékek gyártásában és hisznek benne, hogy dunaújvárosi acélművük az autóipar zöld forradalmának középpontjában állhat, amely a járművek károsanyag-kibocsátásának még nagyobb mértékű csökkentését fogja eredményezni.

A Liberty Steel Group a GFG Alliance része, amely Sanjeev Gupta és családja tulajdonában lévő vállalkozások és befektetések globális hálózata. A GFG Alliance a Liberty mellett még két alapvető ipari márkára épül: az Alvance Aluminium Groupra és a SIMEC Energy Group-ra, amelyek egymástól függetlenek, de azonos értékek mentén tevékenykedve közös céljuk a fenntartható jövő megteremtése az ipar és a társadalom számára. A GFG Alliance mintegy 35 ezer embert foglalkoztat 30 országban, és több mint 20 milliárd amerikai dollár bevételt termel. - olvasható a közleményben.

A Liberty Dunaújváros a Liberty Steel Group része, utóbbi 11 milliárd dollár globális forgalommal, több mint 20 millió tonnás teljes hengerlési kapacitással, több mint kétszáz gyártási helyszínnel rendelkezik világszerte 13 országban, és mintegy 28 000 embert foglalkoztat.

Az indiai Liberty Steel tavaly augusztusban nyerte meg a felszámolás alatt lévő dunaújvárosi Dunaferr acélgyártáshoz szükséges eszközeit birtokló új cégekre kiírt pályázatot.

A Dunaferr az orosz és ukrán tulajdonosok ellentétei miatt 2022. végére fizetésképtelenné vált, a működés ellehetetlenülését kormányzati beavatkozással sikerült megakadályozni.

Az Európai Unió 2023. októberében jóváhagyta a Dunaferr tulajdonosváltását.

Találkozhatsz TRUMP elnökkel: megugrott a TRUMP mémcoin árfolyama az exkluzív esemény hírére

Lendületet kapott a Donald Trumphoz köthető Official Trump (TRUMP) mémcoin árfolyama, miután a projekt bejelentette: a legnagyobb tokenbirtokosok ismét exkluzív lehetőséget kapnak arra, hogy személyesen találkozzanak az Egyesült Államok elnökével. A hír hatására a kriptovaluta két számjegyű emelkedést produkált, ami újra ráirányította a figyelmet a politikai tematikájú kriptotokenekre.
2026. 03. 13. 11:00
Megosztás:

Fordulat a babaváró hitelnél: az év elején már olvadni kezdett az állomány

Ha minimális mértékben is, de már csökkent januárban a babaváró hitel állománya, amire eddig nem akadt példa a támogatott konstrukció eddigi, hat és fél éves történetében – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. A babaváró-portfólió zsugorodásában a fokozatosan csökkenő érdeklődés mellett szerepet játszhat az is, hogy az igénylők egyre nagyobb része válik jogosulttá a tartozás egy részének, vagy egészének elengedésére is.
2026. 03. 13. 10:30
Megosztás:

Csökken az olajár, mínuszban az ázsiai tőzsdék, gyengül a forint

Csökkent a kőolaj jegyzése péntek kora reggel az ázsiai kereskedésben arra a washingtoni bejelentésre, hogy az Egyesült Államok 30 napra mentesítette a világ országait az orosz olaj és olajtermékek vásárlásának tilalma alól. Az ázsiai tőzsdék mínuszban álltak, részben a befektetők bizonytalansága miatt a hétvége előtt. A forint gyengült a főbb devizákkal szemben.
2026. 03. 13. 10:00
Megosztás:

1,9 milliárd dolláros Bitcoin opció jár le – megmozdul a piac vagy elmarad a vihar?

Közel 1,9 milliárd dollár értékű Bitcoin opciós kontraktus fut ki ma, ami sok befektető figyelmét a kriptopiacra irányítja. Bár az opciók lejárata gyakran jelentős volatilitást okoz, a mostani esemény a megszokottnál kisebb volumenű, így kérdéses, hogy valóban képes-e komoly ármozgásokat kiváltani. Eközben a piac hangulata stabilnak tűnik, a Bitcoin pedig továbbra is a kulcsfontosságú 70 000 dolláros pszichológiai szint felett keresi a következő irányt.
2026. 03. 13. 09:30
Megosztás:

Az amerikai tízéves hozam újabb 5 bázispontos emelkedéssel 4,25% fölé ugrott

A Hormuzi-szorosban áthaladó tankerek elleni támadások és a Közel-Kelet energiainfrastruktúráját fenyegető iráni nyilatkozatok újabb 10%-kal, 100 dollár köré emelték az olajárat, am tovább növelte a feszültséget a kötvény- és devizapiacokon.
2026. 03. 13. 09:00
Megosztás:

Csütörtökön is folytatódott az esés a nyugat-európai piacokon

Csütörtökön tovább estek a nyugat-európai piacok. A STOXX 600 ismét 0,6%-kal került lejjebb. A DAX 0,2%-ot, a CAC 40 0,7%-ot, az FTSE 100 0,5%-ot veszített értékéből. A befektetők a közel-keleti háború közepette az ismét megugró olajárak miatt aggódhattak, ami újra előtérbe helyezte az inflációs félelmeket.
2026. 03. 13. 08:30
Megosztás:

Nagy esésben zártak az amerikai részvények csütörtökön

Nagy esésben zártak az amerikai részvényindexek csütörtökön. Az S&P 500 1,5%-kal, a Dow Jones 1,6%-kal, a Nasdaq Composite 1,8%-kal került lejjebb. Az energiaiparon (+1%) és a defenzívnek számító alapvető fogyasztási cikkek (+0,1%) és közművek (+0,7%) szektorán kívül az S&P 500 minden szektora veszteséget könyvelt el. Az esés mögött elsősorban az iráni háborúval kapcsolatos kedvezőtlen hírek állhattak.
2026. 03. 13. 08:00
Megosztás:

Közép- és Kelet-Európa a geopolitikai bizonytalanság korában: Kitekintés 2026-ra

A Grayling globális Public Affairs és PR tanácsadó vállalat közzétette CEE Outlook 2026 című jelentését, amely azokat a politikai, szabályozási és gazdasági folyamatokat elemzi, melyek a következő évben Közép- és Kelet-Európát alakítják.
2026. 03. 13. 07:30
Megosztás:

Megjelent a minősített klasztermenedzsment szervezetek támogatását célzó új pályázat

A Nemzetgazdasági Minisztérium új pályázati felhívással támogatja a hazai klaszterek működését és fejlődését. A 2026. március 12-én megjelent GINOP Plusz-1.1.6-25 „Minősített klasztermenedzsment szervezetek támogatása” című felhívás keretében az iparági vagy innovációs minősítéssel rendelkező klaszterek klasztermenedzsment szervezetei 20 millió és 120 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak. A támogatás maximális intenzitása 85 százalék, amelyhez 25 százalék előleg is igényelhető, a projektek megvalósítására pedig legfeljebb 36 hónap áll rendelkezésre.
2026. 03. 13. 07:00
Megosztás:

Felpörgött a hitelezés tavaly az Ersténél

Lendületesen bővült tavaly a lakossági- és a vállalati hitelezés is az Ersténél. Az újonnan kihelyezett lakossági hitelek volumene 2025-ben 55 százalékkal haladta meg az előző évit, míg a vállalkozások esetében a növekedés 70 százalékos volt. Szépen gyarapodtak a megtakarítások is. A magyarországi Erste-csoport által kezelt lakossági befektetések és betétek összértéke az év végére 14 százalékkal 7453 milliárd forintra nőtt.
2026. 03. 13. 06:00
Megosztás:

Mit kezdjünk az okostelefonokkal az iskolában?

A digitális eszközhasználatról szóló pedagógiai kutatások hosszú ideig szinte kizárólag az előnyöket emelték ki. A 2020-as évekig a hangsúly azon volt, hogyan képesek ezek a készülékek segíteni a tanulást és a tanítást. A Covid-járvány vége azonban fordulópontot jelentett: egyre többet tudunk meg arról, milyen árnyoldalai vannak a folyamatos online jelenlétnek, és miért van szükség a korlátozásra.
2026. 03. 13. 05:30
Megosztás:

Élénkülő forgalom és stabil hitelpiac: az állami támogatások és a kislakások húzzák az ingatlanpiacot

Az ingatlanpiaci forgalom a januári megtorpanás után februárban ismét élénkült, miközben a hitelpiaci volumen tartósan magas szinten stabilizálódott. A piaci dinamikát vidéken az állami támogatások, a fővárosban a befektetési kedv határozza meg.
2026. 03. 13. 05:00
Megosztás:

Szigorodó EPR ellenőrzések, fókuszban az adatszolgáltatás és a nyilvántartások

A 2026. évi országos hulladékgazdálkodási ellenőrzési terv alapján idén átfogó hatósági vizsgálatokra számíthatnak azok a vállalkozások, amelyekre a kiterjesztett gyártói felelősségi (EPR) rendszer kötelezettségei vonatkoznak. A Deloitte Magyarország szakértői szerint az ellenőrzések középpontjában a nyilvántartásba vételi, nyilvántartás-vezetési, adatszolgáltatási és díjfizetési kötelezettségek teljesítése áll majd.
2026. 03. 13. 04:00
Megosztás:

Új szintre lép Kelet-Magyarország intermodális logisztikája

Új szintre emeli a térség intermodális logisztikai kapcsolatait az East-West Intermodális Logisztikai Szolgáltató Zrt. (EWG) és az A.P. Moller - Maersk együttműködése. A vállalatok képviselői a fényeslitkei EWG terminálon, ünnepélyes keretek között mutatták be azt a megállapodást, amelynek keretében a világ egyik vezető integrált logisztikai vállalata konténerdepó- és dry port szolgáltatást indít a terminálon, erősítve a térség szerepét a globális ellátási láncokban és az intermodális áruszállításban. Ezzel az EWG a világ szárazföldi intermodális termináljainak abba a mintegy 10 százalékába kerül, amely infrastruktúrája és működési feltételei alapján alkalmas szárazkikötői funkció betöltésére.
2026. 03. 13. 03:30
Megosztás:

Londoni elemzők: lekerült a napirendről a márciusi brit jegybanki kamatcsökkentés

Londoni elemzők egybehangzó csütörtöki előrejelzései szerint lekerült a napirendről a piaci szereplők által eddig széleskörűen várt márciusi brit jegybanki kamatcsökkentés az iráni konfliktus miatt megugrott olajárak és az ebből eredő, várhatóan újjáéledő inflációs nyomás miatt. Az új elemzői prognózisok ugyanakkor tartósan magas olajárak esetére enyhe idei világgazdasági recessziót sem zárnak ki, bár ennek csekély valószínűséget tulajdonítanak.
2026. 03. 13. 03:00
Megosztás:

Török ügynökség: az ország turizmusa zavartalanul működik

A közel-keleti régió egyes részein zajló konfliktusok nem érintik Törökországot, az ország turisztikai szolgáltatásai minden desztinációban a megszokott rendben, fennakadás nélkül működnek - tájékoztatta a Török Turizmusfejlesztési és Promóciós Ügynökség (TGA) csütörtökön az MTI-t.
2026. 03. 13. 02:30
Megosztás:

Házasság nélkül éltek együtt, élettársként? Komoly bajban lesztek így

Még ma is sokan bizonytalanok az élettársak közötti vagyonjogi szabályokkal kapcsolatban, noha becslések szerint jelenleg körülbelül egymillió magyar él élettársi kapcsolatban. Egy friss kutatás szerint, amelyet a Magyar Országos Közjegyzői Kamara készíttetett, az ilyen kapcsolatban élőknek csak kis része tudja pontosan, milyen jogi előírások vonatkoznak rájuk. Cikkünkben most összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
2026. 03. 13. 02:00
Megosztás:

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről - közölte Czepek Gábor, a kőolajvezeték állapotát vizsgáló magyar küldöttség vezetője az ukrán fővárosból jelentkezve esti Facebook-videójában.
2026. 03. 13. 01:30
Megosztás:

Sokk az 5-ös lottónál: bizonyos számok eltűntek

Vajon léteznek „szerencsésebb” lottószámok? Több ezer magyar ötöslottó sorsolás adatainak elemzése után meglepő statisztika rajzolódik ki. Bár a lottó elvileg teljesen véletlen, az eddigi húzások mégis azt mutatják, hogy bizonyos számok feltűnően gyakran, míg mások megdöbbentően ritkán kerültek ki a sorsológömbből.
2026. 03. 13. 01:00
Megosztás:

Aranytoll díjjal ismert el sajtómunkatársakat a NAV

Harmadik alkalommal adta át a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a NAV Aranytoll díjat a magyar sajtó napja alkalmából csütörtökön azoknak a médiaszakembereknek, akik munkájukkal segítik a hivatal üzeneteinek eljuttatását az adózókhoz - tájékoztatták az MTI-t.
2026. 03. 13. 00:30
Megosztás: