A magyar lízingpiacon nőtt a finanszírozott összeg és a szerződések száma

A magyar lízingpiacon a finanszírozott összeg 909,5 milliárd forintot tett ki 2023-ban, ami 5,5 százalékos bővülés az egy évvel korábbihoz képest, a szerződések száma pedig 2,6 százalékkal nőtt - ismertette a Magyar Lízingszövetség elnöke a szervezet keddi budapesti sajtótájékoztatóján.

A magyar lízingpiacon nőtt a finanszírozott összeg és a szerződések száma

Zs. Nagy István kiemelte: a szerződött darabszám meghaladta a 73 ezret tavaly, megállt a négy éve tartó csökkenés.

A finanszírozott összeg megoszlása szerint a lízingszolgáltatók ügyfelei 66 százalékban kis- és középvállalkozások (kkv), 16 százalékban nagyvállalatok, a magánszemélyek aránya 6,3 százalék.

Továbbra is a személygépkocsi-kistehergépjármű-motor szegmens a legnagyobb a hazai lízingpiacon 441,5 milliárd forinttal, ami az összes kihelyezés csaknem 51 százaléka. Az autópiac a várakozásoknál jobban szerepelt, a szerződések száma 5,2 százalékkal, a kihelyezett összeg 22 százalékkal emelkedett tavaly az egy évvel korábbihoz képest - közölte a lízingszövetség elnöke.

Az előző évekhez hasonlóan 2023-ban is komoly szerepet játszottak a piacon az államilag támogatott finanszírozások - jelezte Zs. Nagy István.

A lízingpiac mintegy 20 százaléka támogatott konstrukció volt tavaly, bár a támogatott szerződések száma 24 százalékkal csökkent 2022-höz képest, a kihelyezett összeg pedig 11,3 százalékkal kevesebb volt az egy évvel korábbinál. A csökkenés fő oka, hogy kifutott a nagycsaládosok autóvásárlási programja, illetve a korábbi elektromos autós támogatás - mondta.

A Magyar Lízingszövetség adatai szerint a Széchényi kártya program volt a legnépszerűbb termék, a teljes piac 7,3 százalékát tették ki a kihelyezések.

A nagyhaszonjárművek esetében a lízingszektor 56,8 százalékos részesedéssel van jelen, a tavalyi szerződések száma 7,3 százalékkal haladta meg az előző év eredményét, a finanszírozott összeg pedig 14,7 százalékkal lett magasabb. A szegmensben továbbra is az euró alapú finanszírozás dominál, a teljes kihelyezés 88 százaléka történt euróban.

A mezőgazdasági gépek esetében a finanszírozás 10,2 százalékkal csökkent tavaly az előző évhez képest, elsősorban a mezőgazdasági támogatások kifutása miatt. Ebben a szektorban is erősödik az euró alapú finanszírozás.

Az építőipar tavaly sem talált magára, a lízingszövetség adatai szerint a lízingszerződések száma 19,2 százalékkal, a kihelyezett összeg pedig 21,3 százalékkal esett vissza 2022-höz képest.

Az IT és az ingatlan esetében még mindig nem a lízing a preferált finanszírozási megoldás Magyarországon.

A vártnál kedvezőbbek lettek a januári munkapiaci adatok az USA-ban

A Nasdaq és a Dow enyhén csökkent szerdán, míg az S&P 500 lényegében nem mozdult el egyik irányba sem.
2026. 02. 12. 10:30
Megosztás:

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a STOXX 600

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a páneurópai STOXX 600. A DAX 0,5%-kal, a CAC40 0,2%-kal mérséklődött, miközben az FTSE 100 1,1%-kal erősödött. Az emelkedő olajárak mellett az energiaipari részvények vezették az erősödést, a szektorindex 3,8%-ot ugrott. A technológiai és a médiaipari részvények viszont lemaradtak, 1,8%-kal, illetve 2,6%-kal estek.
2026. 02. 12. 10:00
Megosztás:

A Yettel és a 2Connect nagykereskedelmi megállapodást kötött vezetékes szélessávú szolgáltatásokra

A 2Connect gigabit-képes vezetékes infrastruktúráján nagykereskedelmi szélessávú hozzáférést biztosít a Yettel Magyarország számára a felek által kötött megállapodás értelmében. Ennek köszönhetően az év második felében a Yettel előfizetők számára is elérhetővé válik a vezetékes internetszolgáltatás.
2026. 02. 12. 09:30
Megosztás:

BÉT: Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés

Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 880,33 pontos, 0,68 százalékos csökkenéssel, 129 447,89 ponton zárt szerdán.
2026. 02. 12. 09:00
Megosztás:

Inflációs adatra várva: merre mozdulhat a Bitcoin és a kriptopiac?

A befektetők figyelme most egyértelműen a héten érkező, januári – korábban elhalasztott – amerikai inflációs adatra irányul. A friss fogyasztói árindex (CPI) közzététele azért kap kiemelt szerepet, mert a szerdán publikált, vártnál erősebb munkaerőpiaci jelentés ismét átírta a kamatcsökkentési várakozásokat. Az amerikai gazdaság januárban 130 ezer új munkahelyet teremtett, ami azt jelzi, hogy a gazdaság továbbra is ellenálló.
2026. 02. 12. 08:00
Megosztás:

Gyengült a forint csütörtök reggelre

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 12. 07:00
Megosztás:

Trump továbbra is a tárgyalásos rendezést szorgalmazza az Iránnal fennálló nézeteltérések rendezése érdekében

Donald Trump amerikai elnök továbbra is a tárgyalásos rendezést helyezi előtérbe az Egyesült Államok Iránnal fennálló nézeteltéréseinek rendezése érdekében.
2026. 02. 12. 06:00
Megosztás:

Letartóztatta a bíróság a Bászna Gabona Zrt. sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját

Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját.
2026. 02. 12. 05:30
Megosztás:

Síszezon: százezrekbe kerülhet egy vészhelyzet, ha nem készülünk tudatosan

Javában tart a tél és a síszezon, sok magyar pedig a környező országok síterepeit veszi célba: a több mint félmillió aktív hazai síelő közel 90 százaléka külföldön hódol kedvenc téli sportjának. A havas pályák és hegyi utak azonban nemcsak élményeket, hanem komoly kockázatokat is rejtenek. Egy síbaleset vagy útközben az autó műszaki meghibásodása több százezer forintos, nem várt kiadással járhat. Az Europ Assistance tavalyi felmérése szerint a külföldi utazások során váratlan eseményt elszenvedő magyarok közel kétharmadának 100 és 500 ezer forint közötti összeget kellett kifizetnie egy ilyen jellegű vészhelyzet megoldására.
2026. 02. 12. 05:00
Megosztás:

Merékpáros szervezetek véleményezték az új KRESZ tervezetét

Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) széleskörű szakmai egyeztetések keretében tekinti át az új KRESZ tervezetét, valamint az arra beérkező észrevételeket. Szerdán a kerékpáros szervezetek javaslatainak áttekintésével folytatódott a közlekedési szabályok finomhangolása - közölte a tárca az MTI-vel.
2026. 02. 12. 04:30
Megosztás:

Januárban új lendületet kapott a lakásárak és a kínálat növekedése

2026 elején új lendületet kaptak a lakásárak, és az eladási kedv is fokozódott. Miközben az áremelkedés a januári hónapokra jellemző dinamikus tempóra kapcsolt, az éves lakásdrágulás ezzel szemben lassuló tendenciát mutat. Mindezzel párhuzamosan a kínálat is jelentősen bővült, és már több mint 135 ezer eladó lakás és ház hirdetéséből válogathatnak a vevők - derül ki az ingatlan.com januári árindexéből.
2026. 02. 12. 04:00
Megosztás:

Bitcoin 67 ezer dollár alá csúszott, miközben az amerikai tőzsde emelkedett

A kriptopiac és a részvénypiac közötti korábbi együttmozgás ismét megbomlott: miközben az amerikai részvényindexek erősödtek a vártnál jobb munkaerőpiaci adatok hatására, a Bitcoin árfolyama 67 ezer dollár alá esett. A jelenség arra utal, hogy a digitális eszközökbe vetett befektetői bizalom még nem állt teljesen helyre az idei jelentős árfolyamesések után.
2026. 02. 12. 03:30
Megosztás:

Új vezérigazgatót nevezett ki a CETIN International, N.V.

A CETIN International, N.V. („CETIN International”) ma bejelentette, hogy 2026. május 1-jétől prágai székhellyel Jason King, a Yettel Bulgaria jelenlegi vezérigazgatója lesz a CETIN International vezérigazgatója.
2026. 02. 12. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Így alakul a nyugdíjkorhatár Magyarországon

Mikor mehetsz nyugdíjba Magyarországon? A szabályok, amelyek mindent eldöntenek.
2026. 02. 12. 02:00
Megosztás:

Az új üzleti területek hajtják a növekedést a CECONOMY-nál – rekord ügyfél-elégedettség és online részesedés

A CECONOMY AG (CECONOMY) és a MediaMarkt erőteljes rajtot vett az új pénzügyi évben: a Black November és a karácsonyi időszak által meghatározott első negyedév (azaz 2025.október-december) kiemelt jelentőséggel bír az üzletfejlesztés szempontjából, és a Csoport ebben az időszakban is folytatta sikeres növekedési pályáját.
2026. 02. 12. 01:30
Megosztás:

Ezeket az autómárkákat ne vedd! Visszatekerték a kilométerórákat!

Megbízható használt autót vásárolni nem mindig olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk – a használtautó-piacon kínált egyes járművek futásteljesítménye nem feltétlenül tükrözi a valóságot. A tisztességtelen eladók olykor a kilométeróra visszatekerésével próbálják mesterségesen növelni az autó értékét. Ennek eredményeként az új tulajdonos nemcsak a jármű valós értékénél magasabb árat fizet, de később jelentős javítási költségekkel is szembesülhet.
2026. 02. 12. 01:00
Megosztás:

Az okoseszközök miatt romlik a gyerekek fizikai és mentális állapota

Katasztrofális fizikai és mentális állapotban vannak gyermekeink az okoseszközök és a közösségi média miatt - mondta az aktív Magyarországért felelős államtitkár szerdán Békéscsabán.
2026. 02. 12. 00:30
Megosztás:

Így tűnik el a pénz a házépítések Bermuda-háromszögében

Milliós többletköltséget okozhat, ha nem egyértelmű a kommunikáció az építtető, a tervező és a kivitelező között – figyelmeztet Bogdán Attila, a Platánplán Mérnöki Iroda ügyvezetője. A félreértett vagy utólag módosított tervek újraszámolást, bontást és csúszást eredményezhetnek. Különösen igaz ez az előregyártott faépületeknél, ahol minden elem előre legyártott. A szakember szerint a gondok többsége megelőzhető lenne, ha a szereplők a kezdetektől közösen, pontosan egyeztetnének.
2026. 02. 12. 00:01
Megosztás:

A MEXC berobbant a globális élmezőnybe: 2025-ben duplázott és már a 3. legnagyobb kriptotőzsde

Látványos előretörést produkált 2025-ben a MEXC. A dinamikusan növekvő kriptotőzsde a harmadik helyre lépett elő a globális centralizált platformok rangsorában, miközben éves szinten közel megduplázta spot kereskedési volumenét. A siker mögött agresszív zéró díjas (zero-fee) stratégia és kifejezetten a lakossági (retail) felhasználókra építő üzleti modell áll.
2026. 02. 11. 23:30
Megosztás:

Több ezer befektetési lehetőséggel erősít George

Az Erste mostantól már több mint négyezer befektetési lehetőséget tesz könnyen elérhetővé George-ban. Az Erste ügyfelei közel harmadának már van értékpapírszámlája, akik így még kényelmesebben kezelhetik befektetéseiket és tehetik változatossá portfóliójukat.
2026. 02. 11. 23:00
Megosztás: