A minilakások népszerűsége töretlen
A közleményben rámutattak arra, hogy a kislakásokra különlegességük és egyediségük miatt fordítanak kiemelt figyelmet a vásárlók és a szakemberek.
A Duna House idei értékesítési adatai alapján, a tavalyihoz hasonlóan, változatlanul az összes adásvétel egy százalékát kötötték tíz-húsz négyzetméter közötti lakásra vagy házra. Az idén augusztusig értékesített húsz négyzetméteres vagy az alatti alapterülettel rendelkező otthonok négyzetméterára lokációtól és állapottól függően négyszázezertől 1,7 millió forintig terjed a fővárosban, a vidéki területeken azonban már háromszázötvenezer forintos négyzetméteráron is hozzá lehetett jutni húsz négyzetméteres, jó állapotú lakáshoz.
Hasonló méretű, kertkapcsolatos kisházat, hétvégi házat már száznyolcvanötezer forintért is lehet kapni négyzetméterenként, de van olyan agglomerációs település, ahol megközelítette a kétmillió forintot az egységár - írják a közleményben.
Jellemző trend, hogy ingatlanpiaci befektetők a régi, klasszikus nagypolgári vagy az átlagos méretű, könnyen alakítható ötven-hatvan négyzetméteres ingatlanokat osztják fel kettő, vagy akár három kisebb alapterületű lakásra - mutattak rá a közleményben.
A Duna House azt tanácsolja, hogy ilyen esetekben is érdemes kiemelt figyelemmel kell eljárni. A szétválasztott, a tárolóból, vagy garázsból átalakított kislakásoknál is érdemes ellenőrizni a tulajdoni lapot, hiszen a későbbi értékesítés során, illetve hitelfelvétel esetén elengedhetetlen, hogy a valóságnak megfelelő adatok szerepeljenek a dokumentációban. Szintén fontos körülmény, hogy a társasház adott-e engedélyt a nagy lakás szétválasztására, illetve, hogy az ingatlanok rendelkeznek-e önálló mérőórákkal - hívta fel a figyelmet a Duna House.